Støttemeny
Hovudmeny
Søk
Lokalmeny
Hovudinnhald
Botntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut sida Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Rommetveit, Magne ( 1956- )

Arbeiderpartiet
E-post: magne.rommetveit@stortinget.no
Representant for Hordaland 2013-2017
Medlem: Transport- og kommunikasjonskomiteen
Ansiennitet: 4 år, 205 dagar
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Fødd 27.04.1956 i Time, Rogaland
Son av rektor Olav Rommetveit (1920-2007) og husmor/kulturarbeider Åslaug Rommetveit (1924-1998)

Stortingsperiodar

Representant nr 14 for Hordaland, 2009 - 2013, A.
Representant nr 9 for Hordaland, 2013 - 2017, A.

Medlemskap i stortingskomitear

2009-2013

Medlem, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

2013-2017

Medlem, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017
Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i delegasjonar

2009-2013

Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 13.12.2011 - 30.09.2013
Varamedlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 22.10.2009 - 30.09.2013

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Stord lærerhøgskole, spesialpedagogikk, lederopplæring
  • Bryne skole 1963-1969
  • Time ungdomsskole 1969-1972
  • Bryne gymnas, naturfaglinje 1972-1975
  • Rogaland distrikshøgskole, nordisk grunnfag 1977-1978
  • Stord lærerhøgskole, allmennlærer 1978-1981

Yrke

  • Bygningsarbeider, Block Watne AS 1975-1997
  • Leder, Leirvik fritidsklubb 1978-1981
  • Leder utekontakten, Stord kommune 1981-1990
  • Sosialleder, Stord kommune 1990-1992
  • Fangevokter, Åna kretsfengsel 1997-1998
  • Kommunalsjef, Stord kommune 2007-2009

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Stord kommunestyre 1983-1987, 1987-1991, ordfører 1991-1995, 1995-1999, 1999-2003, 2003-2007

Offentlege verv

  • Medlem Samarbeidsrådet for Sunnhordland 1992-1994, leder 1994-1998, medlem 1998-2007
  • Medlem Styret for Sunnhordland bru og tunnelselskap 1994-2005
  • Medlem Programstyret for forskningsprogrammet "Barn, ungdom og familie", Norges Forskningsråd 1998-2004
  • Leder Styret for Hordaland olje og gass 1999-2005
  • Medlem Styret for Fastlandssambandet Halsnøy AS 2000-2007
  • Medlem Styret for Kommunenes Sentralforbund 2003-2007
  • Medlem Regionalt næringsforum 2003-2007
  • Leder Styret for Kommunenes Sentralforbund, Hordaland 2003-2007

Tillitsverv i parti

  • Medlem Styret for Stord A 1988-1990, leder 1990-1992
  • Medlem Styret for Hordaland A 1992-2008
 

Tilhøyrer

Arbeiderpartiet
Hordaland

Varamedlem Valgkomiteen,
08.10.2013 - 30.09.2017
Medlem Transport- og kommunikasjonskomiteen,
17.10.2013 - 30.09.2017

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonsteneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarleg redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Opne data på Stortinget