09.00 - 09.05
|
TROMS OG FINNMARK FYLKESKOMMUNE Ulf Trygve Ballo, leder fellesnemnda Tarjei Jensen Bech, fylkesvaraordfører i Finnmark Berit Koht, økonomisjef i Troms
|
09.05 - 09.10
|
NORDLAND FYLKESKOMMUNE Tomas Norvoll, fylkesrådsleder Svein Eggesvik, nestleder, fylkesrådet Anita Larsen , økonomisjef Andreas Flåm, politisk rådgiver
|
09.10 - 09.15
|
TRØNDELAG FYLKESKOMMUNE Karin Bjørkhaug, fylkespolitiker og leder for hovedutvalg transport Anne Bjørg Svestad, seksjon for kulturminner, leder (adm) Oddveig Kipperberg, leder for seksjon veg (adm)
|
09.15 - 09.20
|
MØRE OG ROMSDAL FYLKESKOMMUNE Per Vidar Kjølmoen, fylkesvaraordfører Gunn Randi Seime, ass. fylkesrådmann
|
09.20 - 09.25
|
VESTLAND FYLKESKOMMUNE Jon Askeland, fylkesordførar Rune Haugsdal, fylkesrådmann
|
09.25 - 09.30
|
ROGALAND FYLKESKOMMUNE Solveig Ege Tengesdal, fylkesordførar Øyvind Lundbakk, dagleg leiar Ryfylke IKS Einar Schibevaag, prosjektleiar MOR
|
09.30 - 09.35
|
HEDMARK OG OPPLAND FYLKESKOMMUNER Hagen Even Aleksander, fylkesordfører Oppland fylkeskommune Per-Gunnar Sveen, fylkesrådsleder Hedmark fylkeskommune
|
09.35 - 09.50
|
Felles spørsmålsrunde 7 instanser
|
09.50 - 10.15
|
Pause
|
10.15 - 10.20
|
NÆRINGSLIVETS HOVEDORGANISASJON - NHO Per Øyvind Langeland, avdelingsdirektør Rune Foshaug, avdelingsdirektør
|
10.20 - 10.25
|
FAGFORBUNDET Sissel Skoghaug , nestleder Sidsel Schade, spesialrådgiver
|
10.25 - 10.30
|
INDUSTRIKOMMUNENE Geir Waage, leder i Industrikommunene og ordfører i Rana
|
10.30 - 10.35
|
LANDSSAMANSLUTNINGA AV VASSKRAFTKOMMUNAR (LVK) Torfinn Opheim, leder Hanne Strand, juridisk sekretær
|
10.35 - 10.40
|
NORGES KEMNER- OG KOMMUNEØKONOMERS FORBUND Pål Henning Klavenes, sentralstyremedlem Astri Marija Rosenqvist, sentralstyremedlem
|
10.40 - 10.45
|
FINANS NORGE Hege Hodnesdal, direktør Mia Ebeltoft, fagsjef
|
10.45 - 10.55
|
Felles spørsmålsrunde 6 instanser
|
10.55 - 11.00
|
NSF Solveig K. Bratseth, nestleder Karen Bjøro, 2. nestleder Jan Vegard Pettersen, spesialrådgiver
|
11.00 - 11.05
|
DEN NORSKE LEGEFORENING Anne-Karin Rime, visepresident Nils Kristian Klev, leder Allmennlegeforeningen
|
11.05 - 11.10
|
PRESS - REDD BARNA UNGDOM Lea Mariero, 1. nestleder Mina Vinje, leder
|
11.10 - 11.15
|
PÅRØRENDEALLIANSEN Anita Vatland, daglig leder Anne-Grethe Terjesen, fagsjef
|
11.15 - 11.20
|
UTDANNINGSFORBUNDET Terje Skyvulstad, nestleder Nicolai Stensig, seniorrådgiver
|
11.20 - 11.30
|
Felles spørsmålsrunde 5 instanser
|
11.30 - 11.45
|
Pause
|
11.45 - 11.50
|
NORSK LEIRSKOLEFORENING Trond Setlo Martin Berg, styremedlem
|
11.50 - 11.55
|
NORGES IDRETTSFORBUND Berit Kjøll, idrettspresident Johann Olav Koss, 2. visepresident Anne Kristine Soltvedt, politisk rådgiver
|
11.55 - 12.00
|
NORGES FRIVILLIGSENTRALER Arvid Askø, styreleder Espen Watne Andresen, politisk talsperson
|
12.00 - 12.05
|
UNGDOM OG FRITID - LANDSFORENINGEN FOR FRITIDSKLUBBER OG UNGDOMSHUS André Ruud, generalsekretær Amund Heggelund, samfunnskontakt
|
12.05 - 12.10
|
PENSJONISTFORBUNDET Jan Davidsen Raa, forbundsleder Harald Olimb Norman, generalsekretær Eyvind Frilseth, seniorrådgiver Margrethe Gaassand, rådgiver
|
12.10 - 12.20
|
Felles spørsmålsrunde 5 instanser
|
12.20 - 13.05
|
Pause
|
13.05 - 13.35
|
KS Gunn Marit Helgesen, styreleder Lasse Hansen, adm.dir. Helge Eide, områdedirektør Torbjørn Eika, sjeføkonom Rune Bye, avdelingsdirektør Kristin Weidemann Wieland, områdedirektør Åse Laila Snåre, avdelingsdirektør
|
13.35 - 13.40
|
VIRKE HOVEDORGANISASJONEN Hans Christian Westlye, direktør Robert Straumann, fagsjef
|
13.40 - 13.45
|
ABELIA Kjetil Thorvik Brun, næringspolitisk direktør (kst.) Mikal Kvamsdal, næringspolitisk rådgiver
|
13.45 - 13.50
|
NORSK TJENESTEMANNSLAG Kjersti Barsok, forbundsleder Torstein Brechan, forbundssekretær
|
13.50 - 14.00
|
Felles spørsmålsrunde 3 instanser
|
14.00 - 14.05
|
IKT-NORGE Heidi Austlid, administrerende direktør Christopher Hoff, politisk rådgiver
|
14.05 - 14.10
|
HØRSELSHEMMEDES LANDSFORBUND (HLF) Morten Buan, forbundsleder Henrik Peersen, generalsekretær Marte Oppedal Vale, seniorrådgiver interessepolitikk
|
14.10 - 14.15
|
NORGES BLINDEFORBUND Stian Innerdal Ann-Irene Dæhlin Kristin Kjæret
|
14.15 - 14.20
|
NORSK ARKIVRÅD Jill Skjøndal Grefsrud, 1. vara i landsstyret Geir Magnus Walderhaug, medlem i regionstyret Øst og kursutvalget
|
14.20 - 14.30
|
Felles spørsmålsrunde 4 instanser
|
14.30 - 15.15
|
Pause
|
15.15 - 15.20
|
FJELLNETTVERKET Kari Randen, daglig leder Steinar Berthelsen, styreleder
|
15.20 - 15.25
|
FORENINGEN FOR INNOVASJONSSELSKAPER I NORGE Trine Ellingsen, leder
|
15.25 - 15.30
|
NORSK REISELIV Per-Arne Tuftin, direktør
|
15.30 - 15.35
|
NORGES FORSKNINGSRÅD Trine Steen, avdelingsdirektør Jesper Simonsen, områdedirektør
|
15.35 - 15.45
|
Felles spørsmålsrunde 4 instanser
|
15.45 - 15.50
|
NORSK FRILUFTSLIV Hans Erik Lerkelund, fagsjef naturforvaltning Peter Oma, friluftsfaglig rådgiver
|
15.50 - 15.55
|
FRILUFTSRÅDENES LANDSFORBUND Ingrid Wigestrand, rådgiver friluftsliv Morten Dåsnes, daglig leder
|
15.55 - 16.00
|
SYKLISTENES LANDSFORENING Mats Larsen, fagsjef Morgan Andersson, generalsekretær
|
16.00 - 16.05
|
NORGES AUTOMOBIL-FORBUND Line Lillebø Osfoss, seniorrådgiver Kathinka Thilert, rådgiver
|
16.05 - 16.15
|
Felles spørsmålsrunde 4 instanser
|
16.15 - 16.25
|
Pause
|
16.25 - 16.30
|
NORSK VANN Thomas Breen, direktør Thomas L. Jørgensen, stabsleder
|
16.30 - 16.35
|
SABIMA Christian Steel, generalsekretær
|
16.35 - 16.40
|
SPIRE Hege Skarrud, leder Joakim Gitlestad, byutvalget
|
16.40 - 16.45
|
NORSK FORENING MOT STØY Sven Brun, styremedlem Ulf Winther, generalsekretær
|
16.45 - 16.50
|
VELLENES FELLESORGANISASJON Erik Sennesvik
|
16.50 - 17.00
|
Felles spørsmålsrunde 5 instanser
|