10.00 - 10.01
|
Innledning v/komiteens leder Kristin Ørmen Johnsen
|
|
Felles høring med 4 instanser
|
10.01 - 10.04
|
NORGES MUSEUMSFORBUND Liv Ramskjær, generalsekretær John Olsen, styreleder Liv Ramskjær, generalsekretær
|
10.04 - 10.07
|
STIFTELSEN NORDISK BIBELMUSEUM Dag R Abrahamsen, prosjektleder Rune Arnhoff, styreleder Hans Weinberger, spesialrådgiver
|
10.07 - 10.10
|
NORSK SKOGFINSK MUSEUM Anders Jan Larsson, styreleder Dag Raaberg, direktør
|
10.10 - 10.13
|
NORSK KURATORFORENING Silja Leifsdottir, styreleder Marte Jølbo, styremedlem
|
10.13 - 10.21
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 3 instanser
|
10.22 - 10.25
|
FORSKERFORBUNDET Guro Lind, leder Kari Folkenborg, spesialrådgiver
|
10.25 - 10.28
|
ARKIVFORBUNDET Marit Stranden, styremedlem Jan Tore Helle, styremedlem/byarkivar i Bergen
|
10.28 - 10.31
|
NORSK ARKIVRÅD Silje Bjørnsrud, vara til landsstyret Geir Magnus Walderhaug, medlem av region Øst
|
10.31 - 10.37
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 6 instanser
|
10.38 - 10.41
|
DEN NORSKE FORFATTERFORENING Heidi Marie Kriznik, leder, Den norske Forfatterforening Mette Møller, generalsekretær, Den norske Forfatterforening
|
10.41 - 10.44
|
NORSKE BARNE- OG UNGDOMSBOKFORFATTERE Taran Bjørnstad, leder Mari Moen Holsve
|
10.44 - 10.47
|
NORSK FORFATTERSENTRUM Ingvild Christine Herzog, daglig leder
|
10.47 - 10.50
|
NORSK BARNEBOKINSTITUTT Kristin Ørjasæter, direktør
|
10.50 - 10.53
|
NORSK FAGLITTERÆR FORFATTER- OG OVERSETTERFORENING Arne Vestbø, generalsekretær Kristine Isaksen, seniorrådgiver
|
10.53 - 10.56
|
NORSK OVERSETTERFORENING Ika Kaminka, foreningsleder Hilde Lyng, nestleder
|
10.56 - 11.08
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 5 instanser
|
11.09 - 11.12
|
DEN NORSKE FORLEGGERFORENING Kristenn Einarsson, administrerende direktør Ingvild Kogstad Brodal, rådgiver
|
11.12 - 11.15
|
BOKHANDLERFORENINGEN - MELDT FORFALL Trine Stensen, direktør
|
11.15 - 11.18
|
NORSK BIBLIOTEKFORENING Mariann Schjeide, leder
|
11.18 - 11.21
|
LESER SØKER BOK Monica Helvig , daglig leder
|
11.21 - 11.24
|
FORENINGEN !LES Silje Tretvoll, daglig leder Vibeke Røgler, nestleder
|
11.24 - 11.34
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 6 instanser
|
11.35 - 11.38
|
NTO Morten Gjelten, direktør Hans Antonsen , styrelder Silje Thingstad, spesialrådgiver
|
11.38 - 11.41
|
ARBEIDSGIVERFORENINGEN SPEKTER Sverre Høven, direktør Audun Eckhoff, spesialrådgiver
|
11.41 - 11.44
|
NORSKE KONSERTARRANGØRER Tone Østerdal, daglig leder
|
11.44 - 11.47
|
NORSK KULTURFORUM Hege Knarvik Sande, generalsekretær
|
11.47 - 11.50
|
KLASSISK Anderz Døving, daglig leder
|
11.50 - 11.53
|
SAMISKA NATIONALTEATRET BEAIVVAS Lene Hansen, styreleder Rolf Degerlund, teatersjef
|
11.53 - 12.05
|
Felles spørsmålsrunde
|
12.05 - 12.50
|
Pause
|
|
Felles høring med 5 instanser
|
12.50 - 12.53
|
KUNSTNERNETTVERKET Heidi Marie Kriznik, medlem i kunstnerpolitikkutvalget Knut Alfsen, medlem i arbeidsutvalget
|
12.53 - 12.56
|
NORSKE DANSEKUNSTNERE Kristine Karåla Øren, forbundsleder Eva Grainger, nestleder
|
12.56 - 12.59
|
STIFTELSEN DANSE- OG TEATERSENTRUM Tove Bratten, direktør Peder Horgen, styreleder
|
12.59 - 13.02
|
NORSK SKUESPILLERFORBUND Knut Alfsen, forbundsleder
|
13.02 - 13.05
|
SKUESPILLER- OG DANSERALLIANSEN AS Tone Øvrebø Johannessen, daglig leder Silje Breivik, skuespiller
|
13.05 - 13.15
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 5 instanser
|
13.16 - 13.19
|
CREO - FORBUNDET FOR KUNST OG KULTUR Hans Ole Rian, forbundsleder Christine Thomassen, nestleder Anders Hovind, nestleder
|
13.19 - 13.22
|
FOLKORG Linda Dyrnes, dagleg leiar
|
13.22 - 13.25
|
NORSK JAZZFORUM Gry Bråtømyr
|
13.25 - 13.28
|
NORSKE FESTIVALER Øivind Pedersen, styreleder Truls Sanaker, daglig leder
|
13.28 - 13.31
|
NORSKE KULTURHUS Ole Tobias Lindeberg, styrelder Nina Hodneland, daglig leder
|
13.31 - 13.41
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 5 instanser
|
13.42 - 13.45
|
FONO Larry Bringsjord, styreleder Erling Andersen, daglig leder
|
13.45 - 13.48
|
ARTISTORGANISASJONEN GRAMART Marius Øvrebø-Engemoen Anders Nielsen
|
13.48 - 13.51
|
NORSK KOMPONISTFORENING Jørgen Karlstrøm, styreleder Stine Sørlie, nestleder Ida Habbestad, daglig leder
|
13.51 - 13.54
|
NOPA NORSK FORENING FOR KOMPONISTER OG TEKSTFORFATTERE Ingrid Kindem, styreleder Ole Henrik Antonsen, nestleder
|
13.54 - 13.57
|
NORWACO Elin Urkedal, direktør Frants Mohr, fordelingssjef
|
13.57 - 14.07
|
Felles spørsmålsrunde
|
14.07 - 14.17
|
Pause
|
|
Felles høring med 4 instanser
|
14.17 - 14.20
|
NORSKE BILLEDKUNSTNERE Ruben Steinum, styreleder Gyrid Garshol, daglig leder
|
14.20 - 14.23
|
NORSKE KUNSTHÅNDVERKERE Hanne Øverland, styreleder Nora Krogh, politisk rådgiver
|
14.23 - 14.26
|
NORWEGIAN CRAFTS Hege Henriksen, direktør Tonje Kjellevold, External Relations and Grants
|
14.26 - 14.29
|
OFFICE FOR CONTEMPORARY ART NORWAY (OCA) Katya García-Antón, direktør Sverre Gullesen, styremedlem Anne Charlotte Hauen, Grants Administration Manager
|
14.29 - 14.37
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 4 instanser
|
14.38 - 14.41
|
KORALLIANSEN Jon G. Olsen, daglig leder Norsk sangerforum Victoria Liedbergius , daglig leder Ung i kor Bernt Nordset, styremedlem FONOKO
|
14.41 - 14.44
|
KRAFTTAK FOR SANG Jarle Flemvåg, leder - Krafttak for sang Ulrika Bergroth-Plur, daglig leder - Musikk i skolen
|
14.44 - 14.47
|
MUSIKK I SKOLEN Ulrika Bergroth-Plur, daglig leder musikk i skolen Gunhild Gåsvik, fagkonsulent musikk i skolen
|
14.47 - 14.50
|
MUSIKKENS STUDIEFORBUND Ludvug Claeson, daglig leder, Musikkens studieforbund Åse Vigdis Festervoll, styreleder, Musikkens studieforbund
|
14.50 - 14.58
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 4 instanser
|
14.59 - 15.02
|
NYNORSK FORUM Per Magnus F. Sandsmark, sekretær Nynorsk Forum/ direktør Nynorsk kultursentrum Kjell Ove Nordeide, dagleg laiar Nynorsk avissenter
|
15.02 - 15.05
|
RIKSMÅLSFORBUNDET Trond Vernegg, formann Marit Strand, 1. viseformann
|
15.05 - 15.08
|
HØRSELSHEMMEDES LANDSFORBUND Niklas Didrik Hellum, interessepolitisk rådgiver Henrik Peersen , generalsekretær
|
15.08 - 15.12
|
NORGES DØVEFORBUND Petter Noddeland Elisabeth F. Holte
|
15.12 - 15.20
|
Felles spørsmålsrunde
|
15.20 - 15.30
|
Pause
|
|
Felles høring med 5 instanser
|
15.30 - 15.33
|
MEDIEBEDRIFTENES LANDSFORENING Randi S. Øgrey, adm. dir. Bjørn Wisted, fagsjef
|
15.33 - 15.36
|
LANDSLAGET FOR LOKALAVISER Rune Hetland, generalsekretær Øystein Øygarden, styreleiar i LLA Tomas Bruvik, innovasjonssjef
|
15.36 - 15.39
|
FAGPRESSEN Per Brikt Olsen, adm direktør Berit Nyman, nestleder Fagpressen
|
15.39 - 15.42
|
NORSK TIDSSKRIFTFORENING Bente Riise, generalsekretær
|
15.42 - 15.45
|
SÁLAS - SAMISK FORLEGGER- OG AVISFORENING Geir Wulff, sjefredaktør Ságat Kari Lisbeth Hermansen, sjefredaktør Ávvir
|
15.45 - 15.55
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 4 instanser
|
15.56 - 15.59
|
NORSK JOURNALISTLAG Hege Iren Frantzen, leder Dag Idar Tryggestad Trond Idås, rådgiver Line Scheistrøen, organisasjonssekretær
|
15.59 - 16.02
|
NORSK REDAKTØRFORENING Arne Jensen, generalsekretær Reidun Kjelling Nybø, assisterende generalsekretær
|
16.02 - 16.05
|
NORSK KRITIKERLAG Heidi Bale Amundsen, styreleder
|
16.05 - 16.08
|
NORSK LOKALRADIOFORBUND Aslak Sommerfelt Skretting, styreleder Pål Lomeland, daglig leder
|
16.08 - 16.16
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 6 instanser
|
16.17 - 16.20
|
NORSK FILMFORBUND Sverre Pedersen, forbundsleder
|
16.20 - 16.23
|
FILMKOMMISJONENE I NORGE Solveig Sigmond Ræstad, leder, Midgard filmkommisjon Sigmund Elias Holm, leder, Vestnorsk filmkommisjon
|
16.23 - 16.26
|
VIRKE KULTUR OG VIRKE PRODUSENTFORENINGEN Åse Kringstad, leder Virke Produsentforeningen Rhiannon Edwards, leder Virke Kultur
|
16.26 - 16.29
|
FILMREG Elin Kristensen Magnus Thomassen
|
16.29 - 16.32
|
NORSKE FILMREGISSØRER Marianne Kleven, forbundsleder
|
16.32 - 16.35
|
FILM & KINO Jørgen Stensland
|
16.35 - 16.47
|
Felles spørsmålsrunde
|
16.47 - 17.17
|
Pause
|
|
Felles høring med 6 instanser
|
17.17 - 17.20
|
NORGES IDRETTSFORBUND Berit Kjøll, idrettspresident Karen Kvalevåg, generalsekretær
|
17.20 - 17.23
|
NORGES SKIFORBUND Erik Røste, skipresident Ingvild Bretten Berg, generalsekretær
|
17.23 - 17.26
|
FRILUFTSRÅDENES LANDSFORBUND Ingrid Wigestrand, rådgiver friluftsliv Morten Dåsnes, daglig leder
|
17.26 - 17.29
|
TVERGA Lisa Mari Watson, dagligleder Petter Hatlem, styre leder
|
17.29 - 17.32
|
NORSK FRILUFTSLIV Lasse Heimdal, generalsekretær Siri Meland, fagsjef samfunnskontakt
|
17.32 - 17.35
|
DEN NORSKE TURISTFORENING Dag Terje Solvang, generalsekretær Anne-Mari Planke, avdelingsleder
|
17.35 - 17.47
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 6 instanser
|
17.48 - 17.51
|
FRIVILLIGHET NORGE Stian Slotterøy Johnsen, generalsekretær Janne Nyhus, politisk rådgiver
|
17.51 - 17.54
|
NORGES FRIVILLIGSENTRALER Arvid Askø, styreleder Espen Watne Andresen, politisk talsperson
|
17.54 - 17.57
|
VELLENES FELLESORGANISASJON Erik Sennesvik, leder Annette Skogheim, administrasjonsleder
|
17.57 - 18.00
|
PENSJONISTFORBUNDET Jan Davidsen Raa, forbundsleder Harald Olimb Norman , generalsekretær Eyvind Frilseth, seniorrådgiver
|
18.00 - 18.03
|
HJERNESVULSTFORENINGEN Rolf J. Ledal, generalsekretær
|
18.03 - 18.06
|
NORGES BLINDEFORBUND Sverre Fuglerud, seksjonsleder Stian Innerdal, spesialrådgiver
|
18.06 - 18.18
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 5 instanser
|
18.19 - 18.22
|
NORSK MUSIKKRÅD Bjarne Dæhli, generalsekretær Bjørgulv Borgundvaag, styreleder Unni Færøvik, nestleder
|
18.22 - 18.25
|
LNU Rode Margrete Hegstad, styreleder Diego Alexander Foss, politisk rådgiver
|
18.25 - 18.28
|
NOREGS UNGDOMSLAG Kai Roger Vatne, generalsekretær Torbjørn Bergwitz Lauen, leiar
|
18.28 - 18.31
|
UKM NORGE Torstein Siegel, daglig leder Snorre S. Valen, styreleder
|
18.31 - 18.34
|
RIDDERRENNET Anne-Kristin Wadahl, generalsekretær Janniche Larssen Bockmann, markedssjef
|
18.34 - 18.44
|
Felles spørsmålsrunde
|
18.44 - 18.54
|
Pause
|
|
Felles høring med 5 instanser
|
18.54 - 18.57
|
STIFTELSEN DAM Hans Christian Lillehagen, generalsekretær Anders Kjellevold, politisk rådgiver
|
18.57 - 19.00
|
WWF VERDENS NATURFOND Maria Varteressian, personlig rådgiver for generalsekretær
|
19.00 - 19.03
|
PSORIASIS- OG EKSEMFORBUNDET Tord Johansen, forbundsleder Terje Nordengen, generalsekretær
|
19.03 - 19.06
|
ACTIS - RUSFELTETS SAMARBEIDSORGAN Pernille Huseby, generalsekretær Luisa Klaveness, faglig rådgiver Thomas Bartholdsen, politisk rådgiver
|
19.06 - 19.09
|
SPILLAVHENGIGHET NORGE Magnus Pedersen, politisk rådgiver Atle Vestvik, erfaringskonsulent
|
19.09 - 19.19
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 4 instanser
|
19.20 - 19.23
|
BLUES FACTORY AS Bjørn Andersen, daglig leder
|
19.23 - 19.26
|
VOKSENOPPLÆRINGSFORBUNDET Stian Juell Sandvik, konstituert generalsekretær Ludvig Claeson, styremedlem
|
19.26 - 19.29
|
NORGES HUSFLIDSLAG Tone Sjåstad, kommunikasjonskonsulent Marit Jacobsen, direktør
|
19.29 - 19.32
|
FOLKEAKADEMIENES LANDSFORBUND Pål Djuve, generalsekretær Siri Hjelling, organisasjonsleder Hans Petter Wiken, informasjonsansvarlig Ingvild Berrefjord, landsstyreleder
|
19.32 - 19.40
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring 2 instanser
|
19.41 - 19.44
|
IDEELT BARNEVERNSFORUM (IB) Asbjørn Sagstad, seniorrådgiver Heidi Brynhildsen, virksomhetsleder
|
19.44 - 19.47
|
NORSKE KVINNERS SANITETSFORENING Grete Herlofson, generalsekretær Britt-Inger Skaanes, leder fagavdelingen
|
19.47 - 19.51
|
Felles spørsmålsrunde
|