09.00 - 09.02
|
Innledning ved komiteleder
|
09.02 - 09.05
|
LANDSORGANISASJONEN I NORGE (LO) Are Tomasgard, LO-sekretær Marianne Breiland, rådgiver LO
|
09.05 - 09.08
|
NORGES OFFISERS OG SPESIALISTFORBUND (NOF) Torbjørn Bongo, forbundsleder Tor Egil Vangstad, nestleder
|
09.08 - 09.11
|
NORSK TJENESTEMANNSLAG (NTL) Stina Hassel , leder, NTL Forsvaret Kjersti Barsok, forbundsleder NTL
|
09.11 - 09.14
|
FELLESFORBUNDET Hege Espe, forbundssekretær
|
09.14 - 09.34
|
Felles spørsmål
|
09.34 - 09.37
|
BEFALETS FELLESORGANISASJON Rune Rudberg, nestleder
|
09.37 - 09.40
|
PARAT FORSVAR Johan Hovde, leder parat forsvar Eivind Olsen, nestleder parat forsvar
|
09.40 - 09.43
|
KRIGSSKOLEUTDANNEDE OFFISERERS LANDSFORENING Kim Sabel, kommandørkaptein Eivind Sørdal, oberst
|
09.43 - 10.03
|
Felles spørsmål
|
10.03 - 10.13
|
Pause
|
10.13 - 10.18
|
TILLITSVALGTORDNINGEN I FORSVARET Astrid Loftås Sandven, landstillitsvalgt Ola Tollnes Lydersen, landstillitsvalgt Aksel Grunnvåg, landstillitsvalgt Lise Veronica Huynh, landstillitsvalgt Anniken Strønen Riise, landstillitsvalgt Knut Ringen, sjef tvo
|
10.18 - 10.21
|
LANDSRÅDET FOR HEIMEVERNET Runar Karlsen, nestleder / NHO
|
10.21 - 10.24
|
LUFTMILITÆRT SAMFUNN(LMS) Espen Gukild, oblt/formann LMS Tom Henry Knutsen, generalmajor(p)
|
10.24 - 10.27
|
KAVALERIKLUBBEN Øyvind Isachsen, rittmester
|
10.27 - 10.42
|
Felles spørsmål
|
10.42 - 10.45
|
FORSVARS- OG SIKKERHETSINDUSTRIENS FORENING/NHO Torbjørn Svensgård, administrerende direktør
|
10.45 - 10.48
|
KONGSBERG GRUPPEN Eirik Lie, konserndirektør forsvar og romfart Even Aas, konserndirektør samfunnskontakt
|
10.48 - 10.51
|
NIFRO - NORSK INDUSTRIFORUM FOR ROMVIRKSOMHET Mari Eldholm, daglig leder Onno Verberne, president
|
10.51 - 10.54
|
RADIONOR COMMUNICATIONS AS Atle Sægrov, daglig leder
|
10.54 - 11.09
|
Felles spørsmål
|
11.09 - 11.19
|
Pause
|
11.19 - 11.22
|
NORGES REDERIFORBUND John Hammersmark, beredskapsdirektør
|
11.22 - 11.25
|
NORSK SJØOFFISERSFORBUND Jens Folland, seniorrådgiver
|
11.25 - 11.28
|
NITO - NORGES INGENIØR- OG TEKNOLOGORGANISASJON Trond Markussen, president Jan Ivar Sylte, hovedtillitsvalgt
|
11.28 - 11.31
|
NORGES RØDE KORS Ivar Stokkereit, enhetsleder, humanitære verdier og folkerett Jan Emil Gran, seniorrådgiver, samarbeid forsvaret
|
11.31 - 11.46
|
Felles spørsmål
|
11.46 - 11.49
|
INNLANDET FYLKESKOMMUNE Per-Gunnar Sveen, leder for utvalg for næring Paul Erik Hattestad, rådgiver Per Victor Nygård, forsvarskoordinator
|
11.49 - 11.52
|
ÅMOT KOMMUNE Ole Erik Hørstad, ordfører
|
11.52 - 11.55
|
ELVERUM KOMMUNE Lillian Skjærvik, ordfører
|
11.55 - 11.58
|
CYBERLAND (GJØVIKREGIONEN, LILLEHAMMER-REGIONEN OG INNLANDET FYLKESKOMMUNE) Paul Hattestad, prosjektleder cyberland
|
11.58 - 12.13
|
Felles spørsmål
|
12.13 - 12.16
|
STAVANGERREGIONEN (STAVANGER KOMMUNE, SANDNES KOMMUNE, SOLA KOMMUNE OG ROGALAND FYLKESKOMMUNE) Birger Haraldseid, saksansvarlig Siv-Len Strandskog, varaordfører - Sola kommune
|
12.16 - 12.19
|
VÅLER KOMMUNE Ola Cato Lie, ordfører Eyvind Alnæs, kommunedirektør Arild Lande, næringssjef
|
12.19 - 12.22
|
HASLEMOEN AS Anders Michael Heltzen, styreleder Anders Traheim, styremedlem
|
12.22 - 12.31
|
Felles spørsmål
|