12.00 - 12.01
|
Innledning av komitéleder Roy Steffensen
|
|
Felles høring med 4 instanser:
|
12.01 - 12.04
|
AKADEMIKERNE Kari Sollien, leder Christine Meling, organisasjonssjef
|
12.04 - 12.07
|
TEKNA - TEKNISK-NATURVITENSKAPELIG FORENING Lise Lyngsnes Randeberg, president Birgitte Jordahl, seniorrådgiver
|
12.07 - 12.10
|
NORSK PSYKOLOGFORENING Håkon Skard, president Ole Tunold, generalsekretær
|
12.10 - 12.13
|
NORGES JURISTFORBUND Håvard Holm, president Katrine Bratteberg, visepresident
|
12.13 - 12.23
|
Felles spørsmål
|
|
Felles høring med 4 instanser:
|
12.24 - 12.27
|
LANDSORGANISASJONEN I NORGE (LO) Julie Lødrup, LOs førstesekretær Arvid Ellingsen, spesialrådgiver
|
12.27 - 12.30
|
FELLESORGANISASJONEN (FO) Hanne Glemmestad, FOs forbundsledelse
|
12.30 - 12.33
|
NORSK TJENESTEMANNSLAG (NTL) Ellen Dalen, 2. nestleder Sturla Søpstad, hovedtillitsvalgt
|
12.33 - 12.36
|
NITO Trond Markussen, president Marianne Bevum, seniorrådgiver
|
12.36 - 12.46
|
Felles spørsmål
|
|
Felles høring med 4 instanser:
|
12.47 - 12.50
|
UNIO Eli-Karin Flagtvedt, seniorrådgiver
|
12.50 - 12.55
|
UTDANNINGSFORBUNDET & PEDAGOGSTUDENTENE Jan Morten Loftesnes, sentralstyremedlem i Utdanningsforbundet Gunn Gallavara, seniorrådgiver hos Utdanningsforbundet Elise Håkull Klungtveit, leder for Pedagogstudentene Martine Løkholm, seniorrådgiver hos Pedagogstudentene
|
12.55 - 12.58
|
FORSKERFORBUNDET Guro Elisabeth Lind, leder Jon Iddeng, spesialrådgiver
|
12.58 - 13.06
|
Felles spørsmål
|
|
Felles høring med 4 instanser:
|
13.07 - 13.10
|
NÆRINGSLIVETS HOVEDORGANISASJON (NHO) Rebekka Borsch, avdelingsdirektør kompetanse og innovasjon Are Turmo, kompetansedirektør Tord Hauge, rådgiver
|
13.10 - 13.13
|
ABELIA Carina Hundhammer, leder for høyere utdanning og forskning Sondre Jahr Nygaard, politisk rådgiver
|
13.13 - 13.16
|
ARBEIDSGIVERFORENINGEN SPEKTER Olav Wendelbo Kvam, fagdirektør Trond Bergene, spesialrådgiver Ingrid Paaske Gulbransen, spesialrådgiver
|
13.16 - 13.19
|
IKT-NORGE Line Gaare Paulsen, kommunikasjonsdirektør Fredrik Syversen, direktør for strategi- og forretningsutvikling
|
13.19 - 13.29
|
Felles spørsmål
|
13.29 - 13.44
|
Pause
|
|
Felles høring med 4 instanser:
|
13.44 - 13.49
|
NORGES BLINDEFORBUND & NORGES BLINDEFORBUNDS UNGDOM Terje Andre Olsen, forbundsleder for Norges Blindeforbund Espen Lahnstein, interessepolitisk rådgiver hos Norges Blindeforbund Kristin Kjæret, rådgiver hos Norges Blindeforbund Irene Elise Hamborg, daglig leder for Norges Blindeforbunds Ungdom Silje Solvang, sentralstyremedlem av Norges Blindeforbunds Ungdom
|
13.49 - 13.52
|
NOREGS HANDIKAPFORBUNDS UNGDOM Kristofer Olai Ravn Stavseng, rådgjevar for politikk og kommunikasjon Mia Larsen Sveberg, sentralstyremedlem
|
13.52 - 13.55
|
ULOBA - INDEPENDENT LIVING NORGE SA Martine Eliasson, politisk rådgiver Henriette Nielsen, politisk rådgiver
|
13.55 - 14.03
|
Felles spørsmål
|
|
Felles høring med 3 instanser:
|
14.04 - 14.07
|
UNIVERSITETS- OG HØGSKOLERÅDET Anne Husebekk, styreleder Alf Rasmussen, generalsekretær Ann Elin Brattebø Andersen, seniorrådgiver
|
14.07 - 14.10
|
NORSK STUDENTORGANISASJON Andreas Trohjell, leder Annbjørg Pasteur Stø, fag- og forskningspolitisk ansvarlig
|
14.10 - 14.13
|
AKADEMIET FOR YNGRE FORSKERE Ingrid Lossius Falkum, leder Bjørn Kristian Danbolt, generalsekretær Jonas Stein, nestleder
|
14.13 - 14.21
|
Felles spørsmål
|