Øvstegård, Freddy André

Øvstegård, Freddy André (1994-)

Parti:
Sosialistisk Venstreparti
Representant for
Østfold 2017-2021
Medlem
Familie- og kulturkomiteen
Medlem
Kontroll- og konstitusjonskomiteen
Ansiennitet:
2 år, 18 dagar

Gå til biletgalleri

Biografi

Personalia

  • Fødd 20.12.1994 i Fredrikstad, Østfold
  • Son av Heine Øvstegård og Wenche Paulsen

Stortingsperiodar

  • Representant nr 9 for Østfold, 2017 - 2021, SV.

Medlemskap i stortingskomitear

  • 2017-2021

    Medlem, Familie- og kulturkomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Kontroll- og konstitusjonskomiteen, 16.10.2019 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjonar

  • 2017-2021

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 24.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 05.10.2018 - 30.09.2020

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Statsvitenskap, Universitetet i Oslo 2013-2016

Yrke

  • Ekstrahjelp, D-Coffee and stuff 2010
  • Telefonintervjuer, Ipsos MMI 2013-2014
  • Servicemedarbeider, NSB 2014-2017

Verv

Tillitsverv i parti

  • Leder Østfold Sosialistisk Ungdom 2011-2013
  • Miljøpolitisk leder sentralstyret Sosialistisk Ungdom 2014-2016, 1. nestleder 2016-2018

Tillitsverv i organisasjonar

  • Medlem Styret for Foreningen Norden 2018

Andre administrative verv

  • Medlem styret for Sex og samfunn frå 2018