Løite, Inger

Løite, Inger (1958-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvald som representant for
Aust-Agder 2005-2009
Ansiennitet:
4 år, 0 dagar

Gå til biletgalleri

Biografi

Personalia

  • Fødd 27.09.1958 i Gjerstad, Aust-Agder
  • Dotter av ambulanseeier Arthur Løite (1931-2000) og sjåfør/hjelpepleier Kirsti Brekka (1935-)

Stortingsperiodar

  • Representant nr 3 for Aust-Agder, 2005 - 2009, A.

Medlemskap i stortingskomitear

  • 2005-2009

    Medlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009
    Medlem, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i delegasjonar

  • 2005-2009

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 20.10.2005 - 30.09.2009

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Sunde ungdomsskole 1971-1975
  • Risør videregående skole 1976-1979

Yrke

  • Kundebehandler/avd.leder i Televerket/Telenor 1979-2002
  • Driftssjef i One2one Risør as 2002-2004
  • Prosjektleder i LO Aust-Agder 2004-2005

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Gjerstad kommunestyre 1999-2003, 2003-2007

Offentlege verv

  • Varamedlem Kringkastingsrådet frå 2014

Tillitsverv i parti

  • Varamedlem Styret i Aust-Agder A frå 2003