Fredagsvik, Jan Otto

Fredagsvik, Jan Otto (1947-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvald som vararepresentant for
Sør-Trøndelag 1993-1997
Ansiennitet:
3 år, 109 dagar

Gå til biletgalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Fødd 08.06.1947 i Frøya, Sør-Trøndelag
  • Son av verkstedsarbeider Johan H. Fredagsvik (1899-1988) og husmor Adolfine Ulrikke Johannesen (1917-)

Stortingsperiodar

  • Vararepresentant nr 1 for Sør-Trøndelag, 1993 - 1997, A.

Vararepresentasjonar

  • Møtte fast som representant 01.10.1993-25.10.1996 for Gunhild Elise Øyangen.

Medlemskap i stortingskomitear

  • 1993-97

    Medlem, Justiskomiteen, 21.10.1993 - 25.10.1996

Medlemskap i delegasjonar

  • 1993-97

    Varamedlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 04.11.1993 - 25.10.1996
    Vararepresentant, FNs generalforsamling, 1996 -

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Realskole, Molde 1963-1965
  • Trondheim lærerskole 1965-1969

Yrke

  • Lærer Frøya 1969-1987

Medaljar og utmerkingar m.m.

  • Idrettskretsens Diplom 1980

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Frøya kommunestyre 1971-1975, 1975-1979, 1979-1983, 1983-1987, ordfører 1987-1991, 1991-1993, 1996-1999, 1999-2003

Offentlege verv

  • Medlem Skolestyret, Frøya 1972-1987
  • Leder Administrasjonsutvalget, Frøya 1988-1991
  • Varamedlem Kringkastingsrådet frå 2002

Tillitsverv i parti

  • Leder Frøya Arbeiderparti 1985-1987, 2002-2004

Tillitsverv i organisasjonar

  • Leder Styret i Frøya idrettslag 1975-1987
  • Medlem Styret i Sør-Trøndelag idrettskrets 1985-1987
  • Medlem Styret i Frøya Fotballklubb 2004-2005, leder 2005-2007
  • Leder Styret i Frøya Kulturhus frå 2005
  • Leder Styret i Nærmiljøkontoret Frøya frå 2005
  • Leder Frøya idrettsråd frå 2006

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Hitra og Frøya Fastlandssamband 1988-1992, leder fra 1992