Innvalde frå 1945 -

Her finn du oversyn over alle representantar valde inn ved stortingsval og vararepresentantane deira heilt tilbake til 1945.

Sortert og gruppert representantliste
Akershus

Vararepresentantar for Venstre

  1. Schytz, Solveig Venstre
  2. Holsen, Maren Johanne Hersleth Venstre
  3. Nikolaisen, Timo Venstre
  4. Tronstad, Hulda Venstre
Buskerud

Faste representantar

  1. Gharahkhani, Masud Arbeiderpartiet
  2. Helleland, Trond Høyre
  3. Lundteigen, Per Olaf Senterpartiet
  4. Christoffersen, Lise Arbeiderpartiet
  5. Wold, Morten Fremskrittspartiet
  6. Bruflot, Sandra Høyre
  7. Røed, Even A. Arbeiderpartiet
  8. Lie, Kathy Sosialistisk Venstreparti

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Vestenfor, Solveig Arbeiderpartiet
  2. Ohren, Håkon Arbeiderpartiet
  3. Høie, Signe Ramson Arbeiderpartiet
  4. Versland, Ståle Arbeiderpartiet
  5. Norheim, Silje Kjellesvik Arbeiderpartiet
  6. Sabri, Rutkay Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Fremskrittspartiet

  1. Kierulf, Lavrans Fremskrittspartiet
  2. Bekjorden, Eilev Fremskrittspartiet
  3. Lauritzsen, Nina P. S. Fremskrittspartiet
  4. Nyhus, Trond Carell Fremskrittspartiet

Vararepresentantar for Høyre

  1. Johnsen, Kristin Ørmen Høyre
  2. Heio, Bård Høyre
  3. Spiten, Line Høyre
  4. Tollefsen, Adrian Wilhelm Kjølø Høyre
  5. Haatuft, Hanne Birgitte Lindbak Høyre

Vararepresentantar for Senterpartiet

  1. Ilsøy, Sigrid Simensen Senterpartiet
  2. Bakken, Stian Senterpartiet
  3. Kværner, Kaja Elisabeth Flesjø Senterpartiet
  4. Sand, Kari Anne Senterpartiet

Vararepresentantar for Sosialistisk Venstreparti

  1. Hovda, Audun Hammer Sosialistisk Venstreparti
  2. Madahian, Sahar Sosialistisk Venstreparti
  3. Grene-Johnsen, Njål Vigleik Sosialistisk Venstreparti
  4. Hilleren, Kaja Sosialistisk Venstreparti
Finnmark

Faste representantar

  1. Sjåstad, Runar Arbeiderpartiet
  2. Iversen, Geir Adelsten Senterpartiet
  3. Næss, Marianne Sivertsen Arbeiderpartiet
  4. Ojala, Irene Pasientfokus
  5. Strifeldt, Bengt Rune Fremskrittspartiet

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Rafaelsen, Sigurd Kvammen Arbeiderpartiet
  2. Hanssen, Agnete Masternes Arbeiderpartiet
  3. Buljo, Isak Mathis Arbeiderpartiet
  4. Vassvik, Ragnhild Arbeiderpartiet
  5. Henriksen, Gaute Klogh Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Fremskrittspartiet

  1. Hansen, Terje Fremskrittspartiet
  2. Dervo, Heidi Marlene Siri Fremskrittspartiet
  3. Thorstensen, Emil Andre Taftø Fremskrittspartiet
  4. Myrseth, Arne Reidar Fremskrittspartiet

Vararepresentantar for Pasientfokus

  1. Hætta, Klemet Erland Pasientfokus
  2. Vasskog, Leif Gøran Pasientfokus
  3. Vekve, Unn-Hariet Pasientfokus
  4. Loso, Sara-Kristine Pasientfokus

Vararepresentantar for Senterpartiet

  1. Anti, Nancy P. Senterpartiet
  2. Holmgren, Heidi Anita Lindkvist Senterpartiet
  3. Råskhof, Maksim Guttormsen Senterpartiet
  4. Wikan, Kurt Pasvikbamsen Senterpartiet
Hedmark

Faste representantar

  1. Trettebergstuen, Anette Arbeiderpartiet
  2. Vedum, Trygve Slagsvold Senterpartiet
  3. Sandtrøen, Nils Kristen Arbeiderpartiet
  4. Mehl, Emilie Senterpartiet
  5. Molberg, Anna Høyre
  6. Selnes, Lise Arbeiderpartiet
  7. Johnsen, Tor André Fremskrittspartiet

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Eriksen, Even Arbeiderpartiet
  2. Aaland, Bente Irene Arbeiderpartiet
  3. Saanum, Håvard Sagbakken Arbeiderpartiet
  4. Dzamarija, Minja Tea Arbeiderpartiet
  5. Borgedal, Geir Roger Arbeiderpartiet
  6. Stårvik, Trine Lise Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Fremskrittspartiet

  1. Aas, Johan Fremskrittspartiet
  2. Gihlemoen, Truls Fremskrittspartiet
  3. Madsø, Stine Jakobsen Fremskrittspartiet
  4. Ophus, Marit Fremskrittspartiet

Vararepresentantar for Høyre

  1. Sætre, Yngve Høyre
  2. Wathne, Eli Høyre
  3. Sørby, Magne Høyre
  4. Svenneby, Ola Høyre

Vararepresentantar for Senterpartiet

  1. Sandtrøen, Per Martin Senterpartiet
  2. Haarr, Margrethe Senterpartiet
  3. Rønaasen, Ole Mathias Senterpartiet
  4. Tønseth, Marte Larsen Senterpartiet
  5. Nohr, Jesper Senterpartiet
Hordaland

Faste representantar

  1. Solberg, Erna Høyre
  2. Persen, Marte Mjøs Arbeiderpartiet
  3. Njåstad, Helge André Fremskrittspartiet
  4. Trellevik, Ove Høyre
  5. Hovland, Odd Harald Arbeiderpartiet
  6. Toppe, Kjersti Senterpartiet
  7. Lysbakken, Audun Sosialistisk Venstreparti
  8. Frølich, Peter Høyre
  9. Knutsen, Eigil Arbeiderpartiet
  10. Hjemdal, Silje Fremskrittspartiet
  11. Eskeland, Liv Kari Høyre
  12. Ulstein, Dag-Inge Kristelig Folkeparti
  13. Marhaug, Sofie Rødt
  14. Bjørke, Nils T. Senterpartiet
  15. Merkesdal, Linda Monsen Arbeiderpartiet
  16. Rotevatn, Sveinung Venstre

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Jaffery, Lubna Boby Arbeiderpartiet
  2. Jakobsen, Benjamin Arbeiderpartiet
  3. Jondahl, Linda Haugland Arbeiderpartiet
  4. Oddekalv, Øyvind Helland Arbeiderpartiet
  5. Haldorsen, Helena Arbeiderpartiet
  6. Ekerhovd, Henning Arbeiderpartiet
  7. Størkersen, Torill Torsvik Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Fremskrittspartiet

  1. Framnes, Sigbjørn Fremskrittspartiet
  2. Abrahamsen, Stig Atle Fremskrittspartiet
  3. Reiertsen, Laila Fremskrittspartiet
  4. Jonsterhaug, Martin Virkesdal Fremskrittspartiet
  5. Eriksen, Ruth Grethe Østebøvik Fremskrittspartiet