Innvalde frå 1945 -

Her finn du oversyn over alle representantar valde inn ved stortingsval og vararepresentantane deira heilt tilbake til 1945.

Sortert og gruppert representantliste
Oppland

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Myhr, Ingrid Tønseth Arbeiderpartiet
  2. Brabrand, Anders Arbeiderpartiet
  3. Klosbøle, Inger Torun Arbeiderpartiet
  4. Sveen, Terje Jonny Arbeiderpartiet
  5. Kolbjørnshus, Anne-Marte Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Fremskrittspartiet

  1. Rem, Lars Terje Høiendahl Fremskrittspartiet
  2. Gaassand, Astrid Fremskrittspartiet
  3. Heiene, Gunnar Fremskrittspartiet
  4. Kittelsrud, Jul Tore Fremskrittspartiet

Vararepresentantar for Høyre

  1. Sundfør, Hans Olav Høyre
  2. Pettersen, Mattis Månum Høyre
  3. Bjertnæs, Anne Høyre
  4. Riseng, Vegard Høyre

Vararepresentantar for Senterpartiet

  1. Bjørnstad, Kjersti Senterpartiet
  2. Svelle, Torleik Senterpartiet
  3. Hove, Aud Senterpartiet
  4. Dokken, Ola Tore Senterpartiet
  5. Oldre, Bergljot Senterpartiet
Oslo

Faste representantar

  1. Søreide, Ine Eriksen Høyre
  2. Støre, Jonas Gahr Arbeiderpartiet
  3. Kaski, Kari Elisabeth Sosialistisk Venstreparti
  4. Astrup, Nikolai Høyre
  5. Gunaratnam, Kamzy Arbeiderpartiet
  6. Melby, Guri Venstre
  7. Berg, Lan Marie Nguyen Miljøpartiet De Grønne
  8. Moxnes, Bjørnar Rødt
  9. Lunde, Heidi Nordby Høyre
  10. Eide, Espen Barth Arbeiderpartiet
  11. Hussein, Marian Sosialistisk Venstreparti
  12. Tybring-Gjedde, Christian Fremskrittspartiet
  13. Kapur, Mudassar Høyre
  14. Elvestuen, Ola Venstre
  15. Sundnes, Trine Lise Arbeiderpartiet
  16. Hansson, Rasmus Miljøpartiet De Grønne
  17. Aydar, Seher Rødt
  18. Unneland, Andreas Sjalg Sosialistisk Venstreparti
  19. Tybring-Gjedde, Mathilde Høyre
  20. Almeland, Grunde Venstre

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Jacobsen, Frode Arbeiderpartiet
  2. Staalesen, Siri Gåsemyr Arbeiderpartiet
  3. Viljugrein, Agnes Nærland Arbeiderpartiet
  4. Øyan, Jon Reidar Arbeiderpartiet
  5. Gitmark, Hannah Arbeiderpartiet
  6. Qureshi, Farukh Arbeiderpartiet
  7. Ahmed, Nasir Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Fremskrittspartiet

  1. Engen-Helgheim, Jon Fremskrittspartiet
  2. Stenersen, Aina Fremskrittspartiet
  3. Zähler, Maria Fremskrittspartiet
  4. Meeg-Bentzen, Andreas Fremskrittspartiet

Vararepresentantar for Høyre

  1. Tetzschner, Michael Høyre
  2. Solberg, Eirik Lae Høyre
  3. Helland, Hilde Høyre
  4. Rafiq, Afshan Høyre
  5. Inan, Mehmet Kaan Høyre
  6. Tennes, Ingeborg Høyre
  7. Kvarme, Geir Høyre
  8. Rye-Florentz, Elisabeth Høyre

Vararepresentantar for Miljøpartiet De Grønne

  1. Heiberg, Sigrid Zurbuchen Miljøpartiet De Grønne
  2. Ismail, Rauand Miljøpartiet De Grønne
  3. Heyerdahl, Nora Jungeilges Miljøpartiet De Grønne
  4. Haabeth, Arne Olav Miljøpartiet De Grønne
  5. Marcussen, Hanna Elise Miljøpartiet De Grønne

Vararepresentantar for Rødt

  1. Westrum, Stine Rødt
  2. Rana, Sofia Rødt
  3. Ullmann, Boye Rødt
  4. Flo-Munch, Selma Rødt
  5. Knutsen, Mari Rise Rødt

Vararepresentantar for Sosialistisk Venstreparti

  1. Ellingsen, Cato Brunvand Sosialistisk Venstreparti
  2. Hassel, Stina Baarne Sosialistisk Venstreparti
  3. Nasir, Assad Sosialistisk Venstreparti
  4. Sandanger, Gunnell Erika Sosialistisk Venstreparti
  5. Kjendsli, Vegard Rønning Sosialistisk Venstreparti
  6. Bergem, Mina Jørgensen Sosialistisk Venstreparti

Vararepresentantar for Venstre

  1. Høgestøl, Sofie Venstre
  2. Røkkum, Naomi Ichihara Venstre
  3. Persen, Sondre Hansmark Venstre
  4. Geelmuyden, Margrethe Venstre
  5. Riekeles, Haakon Venstre
  6. Kornmo, Tina Shagufta Munir Venstre
Rogaland

Faste representantar

  1. Bru, Tina Høyre
  2. Tajik, Hadia Arbeiderpartiet
  3. Steffensen, Roy Fremskrittspartiet
  4. Stensland, Sveinung Høyre
  5. Solberg, Torstein Tvedt Arbeiderpartiet
  6. Pollestad, Geir Senterpartiet
  7. Bollestad, Olaug Vervik Kristelig Folkeparti
  8. Halleland, Terje Fremskrittspartiet
  9. Hagerup, Margret Høyre
  10. Madland, Tove Elise Arbeiderpartiet
  11. Fiskaa, Ingrid Sosialistisk Venstreparti
  12. Klungland, Lisa Marie Ness Senterpartiet
  13. Stokkebø, Aleksander Høyre
  14. Kristjánsson, Mímir Rødt

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Kalsås, Tom Arbeiderpartiet
  2. Klovning, Marte Eide Arbeiderpartiet
  3. Hetty, Christian Arbeiderpartiet
  4. Vardøy-Lie, Maren Arbeiderpartiet
  5. Lier, Sigmund Arbeiderpartiet
  6. Hellesen, Silje Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Fremskrittspartiet

  1. Ervik, May Helen Hetland Fremskrittspartiet
  2. Borgli, Pål Morten Fremskrittspartiet
  3. Sivertsen, Kristoffer Fremskrittspartiet
  4. Solvik-Olsen, Ketil Fremskrittspartiet
  5. Raustein, Robert Fremskrittspartiet

Vararepresentantar for Høyre

  1. Lauvsnes, Irene Heng Høyre
  2. Tajik, Athar Ali Høyre
  3. Andersen, Karoline Sjøen Høyre
  4. Haraldseid, Modolf Høyre
  5. Hovland, Anja Høyre
  6. Kahrs, Bjørn Høyre
  7. Grannes, Else Rege Høyre

Vararepresentantar for Kristelig Folkeparti

  1. Bjuland, Hadle Rasmus Kristelig Folkeparti
  2. Grindhaug, Alf Magne Kristelig Folkeparti
  3. Bruns, Anne Kristin Kristelig Folkeparti
  4. Tengesdal, Solveig Ege Kristelig Folkeparti

Vararepresentantar for Rødt

  1. Watne, Emma Rødt
  2. Wessel, Naomi Leila Nassiep Rødt
  3. Norheim, Kristian Mateo Rødt
  4. Borge, Siri Rødt

Vararepresentantar for Senterpartiet

  1. Eidesen, Tor Inge Senterpartiet
  2. Hausken, Dagny Cesilie Sunnanå Senterpartiet
  3. Slettebø, Kjetil Senterpartiet
  4. Riskedal, Anita Husøy Senterpartiet
  5. Ueland, Anders Braut Senterpartiet

Vararepresentantar for Sosialistisk Venstreparti

  1. Kloster, Paal Sosialistisk Venstreparti
  2. Tjøstheim, Anniken Heimdal Sosialistisk Venstreparti
  3. Akselsen, Alice Botnen Sosialistisk Venstreparti
  4. Grassdal, Øyvind Sosialistisk Venstreparti