Innvalde frå 1945 -

Her finn du oversyn over alle representantar valde inn ved stortingsval og vararepresentantane deira heilt tilbake til 1945.

Sortert og gruppert representantliste
Sogn og Fjordane

Faste representantar

  1. Sande, Erling Senterpartiet
  2. Vereide, Torbjørn Arbeiderpartiet
  3. Grotle, Olve Høyre
  4. Bjørlo, Alfred Jens Venstre

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Brandsdal, Marie-Helene H. Arbeiderpartiet
  2. Vestrheim, Egil Natvik Arbeiderpartiet
  3. Sandvik, Siri Arbeiderpartiet
  4. Sortland, Petter Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Høyre

  1. Flo, Sven Høyre
  2. Hatlenes, Elisabeth Birkeland Høyre
  3. Eide, Elias Roko Høyre
  4. Nordvik, Beate Dybendal Høyre

Vararepresentantar for Senterpartiet

  1. Heen, Aleksander Øren Senterpartiet
  2. Ness, Emma Berge Senterpartiet
  3. Mongstad, Gunn Åmdal Senterpartiet
  4. Reksnes, Sigurd Erlend Senterpartiet

Vararepresentantar for Venstre

  1. Stang, Gunhild Berge Venstre
  2. Martini, Ole-Ansger Nepomuk Venstre
  3. Risnes, Trude Venstre
  4. Bovim, Dina K. Korneliussen Venstre
Telemark

Faste representantar

  1. Aasland, Terje Arbeiderpartiet
  2. Sem-Jacobsen, Åslaug Senterpartiet
  3. Farahmand, Mahmoud Høyre
  4. Vågslid, Lene Arbeiderpartiet
  5. Hoksrud, Bård Fremskrittspartiet
  6. Lund, Tobias Drevland Rødt

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Blikra, Jone Arbeiderpartiet
  2. Hansen, Tone E. Berge Arbeiderpartiet
  3. Odden, Bengt Halvard Arbeiderpartiet
  4. Holien, Elisabeth Arbeiderpartiet
  5. Sørlie, Fredrik Tiochta Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Fremskrittspartiet

  1. Thorvaldsen, Carina Fremskrittspartiet
  2. Vikre, Thorleif Fluer Fremskrittspartiet
  3. Næss, Jørn Inge Fremskrittspartiet
  4. Ingolfsland, Gjermund Fremskrittspartiet

Vararepresentantar for Høyre

  1. Schäffer, Emilie Høyre
  2. Wåle, Veslemøy Høyre
  3. Aarvold, Karoline Høyre
  4. Rønholt, Lars Inge Høyre

Vararepresentantar for Rødt

  1. Therkelsen, Charlotte Rødt
  2. Lerstang, Cecilie Ingebjørg Rødt
  3. Berby, Pål Rødt
  4. Osman, Mona Rødt

Vararepresentantar for Senterpartiet

  1. Urbø, Olav Senterpartiet
  2. Ballestad, Trond Senterpartiet
  3. Straume, Anna Henriette Senterpartiet
  4. Fiane, Karsten Tønnevold Senterpartiet
Troms

Faste representantar

  1. Myrseth, Cecilie Arbeiderpartiet
  2. Borch, Sandra Senterpartiet
  3. Amundsen, Per-Willy Fremskrittspartiet
  4. Bøe, Erlend Svardal Høyre
  5. Foshaug, Nils-Ole Arbeiderpartiet
  6. Fylkesnes, Torgeir Knag Sosialistisk Venstreparti

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Karlsen, Tom Einar Arbeiderpartiet
  2. Hofsøy, Marta Arbeiderpartiet
  3. Hanssen, Marit Stubberud Arbeiderpartiet
  4. Mevik, Eirik Losnegaard Arbeiderpartiet
  5. Mathiassen, Victoria Figenschou Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Fremskrittspartiet

  1. Wilsgård, Kristian P. Fremskrittspartiet
  2. Hov, Ida Gårseth Fremskrittspartiet
  3. Langeland, Vidar Fremskrittspartiet
  4. Korsfur, Anne Kirstin Fremskrittspartiet

Vararepresentantar for Høyre

  1. Killie, Christine Bertheussen Høyre
  2. Nilsen, Tonje Høyre
  3. Stenstrøm, Rune Høyre
  4. Figenschau, Anne Berit Høyre

Vararepresentantar for Senterpartiet

  1. Prestbakmo, Ivar B. Senterpartiet
  2. Heimdal, Toralf Senterpartiet
  3. Hanssen-Seppola, Andrine Senterpartiet
  4. Leiros, Svein Oddvar Senterpartiet

Vararepresentantar for Sosialistisk Venstreparti

  1. Gregussen, Katrine Boel Sosialistisk Venstreparti
  2. Kiil, Tom Vegar Sosialistisk Venstreparti
  3. Hammer, Sigrid Bjørnhaug Sosialistisk Venstreparti
  4. Grotdal, Lars Eirik Sosialistisk Venstreparti
Nord-Trøndelag

Faste representantar

  1. Kjerkol, Ingvild Arbeiderpartiet
  2. Arnstad, Marit Senterpartiet
  3. Sørvik, Terje Arbeiderpartiet
  4. Tyldum, Per Olav Senterpartiet
  5. Skjelstad, André N. Venstre

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Lagesen, May Britt Arbeiderpartiet
  2. Skjervø, Gaute Børstad Arbeiderpartiet
  3. Våg, Tone Arbeiderpartiet
  4. Pedersen, Arild Kvernmo Arbeiderpartiet
  5. Obeed, Khalil Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Senterpartiet

  1. Hallem, Tomas Iver Senterpartiet
  2. Elverum, Dorthea Senterpartiet
  3. Nordheim-Viken, Hege Senterpartiet
  4. Sandlund, Lars Myhr Senterpartiet
  5. Furunes, Kari Anita Senterpartiet