Teknisk test 17.–18. september

Tirsdag 17. og onsdag 18. september gjennomføres det tekniske tester av infrastrukturen i stortingssalen. I perioden vil blant annet talerlisten, nett-TV og førstesiden på  stortinget.no bli testet, og det kan oppleves aktivitet i disse.

Innvalde frå 1945 -

Her finn du oversyn over alle representantar valde inn ved stortingsval og vararepresentantane deira heilt tilbake til 1945.

Avgrens utvalet

Sortert og gruppert representantliste
Aust-Agder

Faste representantar

  1. Faremo, Osmund Arbeiderpartiet
  2. Vågsnes, Johannes Kristelig Folkeparti
  3. Gjertsen, Astrid Høyre
  4. Lund, Thor Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Nordbø, Knut Arbeiderpartiet
  2. Karlsen, Astrid Gunhilde Arbeiderpartiet
  3. Andersen, Asbjørn Arbeiderpartiet
  4. Knutsen, Arvid Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Høyre

  1. Gundersen, Gunnar Edvard Høyre
  2. Christensen, Ørnulf Gunerius Høyre
  3. Jobsen, Tore Frich Høyre

Vararepresentantar for Kristelig Folkeparti

  1. Obrestad, Helga Kristelig Folkeparti
  2. Høgetveit, Jørgen Kristelig Folkeparti
  3. Colbjørnsen, Tjøstolv Peder Kristelig Folkeparti
Vest-Agder

Faste representantar

  1. Lie, Engly Arbeiderpartiet
  2. Westermoen, Toralf Kristelig Folkeparti
  3. Stordrange, Kolbjørn Høyre
  4. Lien, Odd Arbeiderpartiet
  5. Udjus, Ragnar Senterpartiet

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Munkejord, Olav Tonning Arbeiderpartiet
  2. Verdal, Sigurd Arbeiderpartiet
  3. Gabrielsen, Clifford Arbeiderpartiet
  4. Christensen, Jorun Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Høyre

  1. Stange, Hroar Høyre
  2. Søyseth, Jenny Høyre
  3. Klemsdal, Ole Frithjof Høyre

Vararepresentantar for Kristelig Folkeparti

  1. Synnes, Harald Kristelig Folkeparti
  2. Svindland, Kjell Kristelig Folkeparti
  3. Eikås, Torborg Kristelig Folkeparti

Vararepresentantar for Senterpartiet

  1. Haraldstad, Magne Senterpartiet
  2. Tjørhom, Sven Senterpartiet
  3. Kvaavik, Signe Senterpartiet
Akershus

Faste representantar

  1. Ludvigsen, Sonja Aase Arbeiderpartiet
  2. Benkow, Jo Høyre
  3. Gystad, Thor Arbeiderpartiet
  4. Skard, Torild Sosialistisk Valgforbund
  5. Presthus, Rolf Høyre
  6. Andenæs, Tønnes Madsson Arbeiderpartiet
  7. Unneberg, Bjørn Senterpartiet
  8. Aarvik, Egil Kristelig Folkeparti
  9. Gjems-Onstad, Erik Anders Langes Parti
  10. Kirste, Gerd Høyre

Vararepresentantar for Anders Langes Parti

  1. Halseth, Odd Anders Langes Parti
  2. Laache, Gunnar Anders Langes Parti
  3. Krogh, Eyvind Anders Langes Parti

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Mykland, Thor-Eirik Gulbrandsen Arbeiderpartiet
  2. Morgenlien, Svein Gunnar Arbeiderpartiet
  3. Vollum, Gerd Arbeiderpartiet
  4. Mosbakk, Kurt Arbeiderpartiet
  5. Carlsen, Olav Sigurd Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Høyre

  1. Johnsen, Jan Høyre
  2. Hovland, Lennart Høyre
  3. Refsum, Marie Borge Høyre
  4. Raaum, Ingvill Elsebe Høyre
  5. Petersen, Jan Høyre

Vararepresentantar for Kristelig Folkeparti

  1. Ingeborgrud, Anne-Olaug Kristelig Folkeparti
  2. Johnsen, Per Kristelig Folkeparti
  3. Kjølner, Egil Kristelig Folkeparti

Vararepresentantar for Senterpartiet

  1. Bye, Tove Billington Senterpartiet
  2. Krogh, Sverre Senterpartiet
  3. Tomasgård, Mette Høver Senterpartiet

Vararepresentantar for Sosialistisk Valgforbund

  1. Wiig, Ole Sosialistisk Valgforbund
  2. Knutsen, Martin Gunnar Sosialistisk Valgforbund
  3. Nordheim, Odd Sosialistisk Valgforbund
Buskerud

Faste representantar

  1. Christiansen, Ragnar Karl Viktor Arbeiderpartiet
  2. Oftedal, Tor Arbeiderpartiet
  3. Knudson, Olaf Høyre
  4. Hansen, Kåre Øistein Sosialistisk Valgforbund
  5. Hvashovd, Gunnar Thorleif Arbeiderpartiet
  6. Steenberg, Erland Senterpartiet
  7. Johnsen, Gunnar Høyre

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Øen, Olaf Arbeiderpartiet
  2. Moløkken, Aase Arbeiderpartiet
  3. Boye, Olav Arbeiderpartiet
  4. Brekke, Knut Erling Arbeiderpartiet
  5. Johnsen, Trygve Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Høyre

  1. Knutsen, Ruth Mathilde Hoftun Høyre
  2. Gulsvik, Amund O. Høyre
  3. Øieren, Helge Høyre
  4. Bryne, Per Brandal Høyre

Vararepresentantar for Senterpartiet

  1. Haug, Kari Senterpartiet
  2. Bjella, Lars T. Senterpartiet
  3. Johnsrud, Astrid Senterpartiet