Innvalde frå 1945 -

Her finn du oversyn over alle representantar valde inn ved stortingsval og vararepresentantane deira heilt tilbake til 1945.

Avgrens utvalet

Sortert og gruppert representantliste
Oslo

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Berntsen, Thorbjørn Arbeiderpartiet
  2. Bråten, Elsa Rastad Arbeiderpartiet
  3. Ødegaard, Ivar Arbeiderpartiet
  4. Hagen, Torbjørn Wilhelm Arbeiderpartiet
  5. Bauck, Sidsel Arbeiderpartiet
  6. White, Else-Mari Sikkerbøl Arbeiderpartiet
  7. Hübenbecker, Odd Arbeiderpartiet
  8. Berg, Jan Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Høyre

  1. Lowzow, Wenche Bryn Høyre
  2. Moe, Ivar Høyre
  3. Ditlev-Simonsen, Per Høyre
  4. Værnø, Grethe Kathrine Høyre
  5. Svelland, Hans Høyre
  6. Lerche, Adèle Høyre
  7. Brekke, Åse Beate Høyre

Vararepresentantar for Kristelig Folkeparti

  1. Høybråten, Per Kristelig Folkeparti
  2. Solli, Ragnhild Kristelig Folkeparti
  3. Vestbakke, Tore Kristelig Folkeparti

Vararepresentantar for Sosialistisk Valgforbund

  1. Larsen, Ove Sosialistisk Valgforbund
  2. Jørgensen, Arne Sosialistisk Valgforbund
  3. Vangsnes, Kari Sosialistisk Valgforbund
  4. Kalheim, Ragnar Sosialistisk Valgforbund
Rogaland

Faste representantar

  1. Berge, Gunnar Arbeiderpartiet
  2. Aano, Jakob Kristelig Folkeparti
  3. Sirevaag, Lauritz Bernhard Høyre
  4. Ihle, Geirmund Arbeiderpartiet
  5. Aasland, Karl Senterpartiet
  6. Haus, Knut Kristelig Folkeparti
  7. Furre, Berge Sosialistisk Valgforbund
  8. Erland, Erling Anders Langes Parti
  9. Edvardsen, Edvard Magnus Arbeiderpartiet
  10. Lønningdal, Kristin Kverneland Høyre

Vararepresentantar for Anders Langes Parti

  1. Sivertsen, Odin Anders Langes Parti
  2. Zazzera, Odd Jostein Anders Langes Parti
  3. Sætren, Olav Per Anders Langes Parti

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Fossland, Lulla Einrid Arbeiderpartiet
  2. Haaland, Tore Arbeiderpartiet
  3. Frette, Hans Arbeiderpartiet
  4. Skadberg, Mimi Oddi Arbeiderpartiet
  5. Lundervold, Emil Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Høyre

  1. Eriksen, Olle Johan Høyre
  2. Tenden, Kari Kjølstad Høyre
  3. Albrethsen, Gabriel Høyre
  4. Sund, Hans Høyre

Vararepresentantar for Kristelig Folkeparti

  1. Tveit, John S. Kristelig Folkeparti
  2. Røyseland, Borghild Kristelig Folkeparti
  3. Eng, Jakob Kristelig Folkeparti
  4. Gjedrem, Tolleiv Kristelig Folkeparti

Vararepresentantar for Senterpartiet

  1. Hegrestad, Astrid Dirdal Senterpartiet
  2. Sigmundstad, Lars Senterpartiet
  3. Vadla, Jone Senterpartiet

Vararepresentantar for Sosialistisk Valgforbund

  1. Nordbø, Kurt Sosialistisk Valgforbund
  2. Oltedal, Audgunn Sosialistisk Valgforbund
  3. Rasmussen, Kari Hauge Sosialistisk Valgforbund
Sogn og Fjordane

Faste representantar

  1. Juvik, Sverre Johan Arbeiderpartiet
  2. Austrheim, John Senterpartiet
  3. Myrstad, Knut Kristelig Folkeparti
  4. Fagerheim, Oddleif Arbeiderpartiet
  5. Sælthun, Ambjørg Senterpartiet

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Os, Hildur Odlaug Arbeiderpartiet
  2. Lavik, Einar Arbeiderpartiet
  3. Torvanger, Svein Arbeiderpartiet
  4. Sandal, Roald Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Kristelig Folkeparti

  1. Holsen, Leif O. Kristelig Folkeparti
  2. Husabø, Per J. Kristelig Folkeparti
  3. Tveit, Alvhild Kristelig Folkeparti

Vararepresentantar for Senterpartiet

  1. Erdal, Leiv Senterpartiet
  2. Byrknes, Ola Senterpartiet
  3. Hjermann, Magne Senterpartiet
  4. Mork, Knut Senterpartiet
Telemark

Faste representantar

  1. Versto, Aslak Arbeiderpartiet
  2. Kristensen, Finn Arbeiderpartiet
  3. Kielland, Arne Sosialistisk Valgforbund
  4. Sønstebø, Jørgen Kristelig Folkeparti
  5. Eika, Hallvard Venstre
  6. Tynning, Torstein Høyre

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Berrefjord, Oddvar Arbeiderpartiet
  2. Bergsland, Egil Arbeiderpartiet
  3. Olsen, Reidar Engell Arbeiderpartiet
  4. Svendsen, Ruth Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Høyre

  1. Hagen, Gunnar Odd Høyre
  2. Aasland, Anna Maria Høyre
  3. Anderssen, Finn Høyre

Vararepresentantar for Kristelig Folkeparti

  1. Helleberg, Sven Kristelig Folkeparti
  2. Gjerland, Hjørdis Kristelig Folkeparti
  3. Alvheim, John I. Kristelig Folkeparti

Vararepresentantar for Senterpartiet

  1. Øygarden, Eivind Senterpartiet
  2. Wærstad, Ingebjørg Senterpartiet