Innvalde frå 1945 -

Her finn du oversyn over alle representantar valde inn ved stortingsval og vararepresentantane deira heilt tilbake til 1945.

Avgrens utvalet

Sortert og gruppert representantliste
Aust-Agder

Faste representantar

  1. Faremo, Osmund Arbeiderpartiet
  2. Vågsnes, Johannes Kristelig Folkeparti
  3. Gjertsen, Astrid Høyre
  4. Lund, Thor Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Nordbø, Knut Arbeiderpartiet
  2. Karlsen, Astrid Gunhilde Arbeiderpartiet
  3. Øygarden, Laila Arbeiderpartiet
  4. Lønn, Else Marie Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Det Nye Folkepartiet

  1. Bjorvatn, Øyvind Det Nye Folkepartiet

Vararepresentantar for Høyre

  1. Liltved, Tore A. Høyre
  2. Gundersen, Gunnar Edvard Høyre
  3. Christensen, Ørnulf Gunerius Høyre

Vararepresentantar for Senterpartiet

  1. Gitmark, Helga Senterpartiet

Vararepresentantar for Venstre

  1. Aslaksen, Marit Venstre
Vest-Agder

Faste representantar

  1. Lie, Engly Arbeiderpartiet
  2. Austad, Tore Høyre
  3. Westermoen, Toralf Kristelig Folkeparti
  4. Lien, Odd Arbeiderpartiet
  5. Udjus, Ragnar Senterpartiet

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Abrahamsen, Olaug Arbeiderpartiet
  2. Verdal, Sigurd Arbeiderpartiet
  3. Østreim, Jan Arbeiderpartiet
  4. Helland-Olsen, Jan Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Det Nye Folkepartiet

  1. Tjersland, Arne Det Nye Folkepartiet

Vararepresentantar for Høyre

  1. Vik, Bjarne Høyre
  2. Faye, Ludvig H. Høyre
  3. Berg, Arna Høyre

Vararepresentantar for Kristelig Folkeparti

  1. Synnes, Harald Kristelig Folkeparti
  2. Svindland, Kjell Kristelig Folkeparti
  3. Christiansen, Sigrid Bryn Kristelig Folkeparti

Vararepresentantar for Venstre

  1. Mjølund, Hans Petter Venstre
  2. Vindheim, Eldbjørg Venstre
Akershus

Faste representantar

  1. Valle, Inger Louise Arbeiderpartiet
  2. Benkow, Jo Høyre
  3. Gystad, Thor Arbeiderpartiet
  4. Presthus, Rolf Høyre
  5. Mykland, Thor-Eirik Gulbrandsen Arbeiderpartiet
  6. Kirste, Gerd Høyre
  7. Bøsterud, Helen Marie Arbeiderpartiet
  8. Lowzow, Carl Fredrik Høyre
  9. Ingeborgrud, Anne-Olaug Kristelig Folkeparti
  10. Asdahl, Erland Senterpartiet

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Morgenlien, Svein Gunnar Arbeiderpartiet
  2. Granerud, Terje Arbeiderpartiet
  3. Nyhamar, Jostein Arbeiderpartiet
  4. Thune, Gro Hillestad Arbeiderpartiet
  5. Dørum, Anneliese Arbeiderpartiet
  6. Nereng, Sigmund Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Høyre

  1. Haugen, Tore Høyre
  2. Blakstad, Annie Høyre
  3. Five, Kaci Kullmann Høyre
  4. Fagernes, Astrid Høyre
  5. Ommedal, Magne Høyre
  6. Pedersen, Arne Høyre

Vararepresentantar for Kristelig Folkeparti

  1. Johnsen, Per Kristelig Folkeparti
  2. Omland, Odvar Kristelig Folkeparti
  3. Mortensen, Hjørdis Kristelig Folkeparti

Vararepresentantar for Senterpartiet

  1. Bye, Tove Billington Senterpartiet
  2. Isaksen, Finn T. Senterpartiet
  3. Røine, Anna Kristine Jahr Senterpartiet
Buskerud

Faste representantar

  1. Oftedal, Tor Arbeiderpartiet
  2. Røkke, Mona Høyre
  3. Hvashovd, Gunnar Thorleif Arbeiderpartiet
  4. Grøndahl, Kirsti Kolle Arbeiderpartiet
  5. Strand, Hans E. Høyre
  6. Øen, Olaf Arbeiderpartiet
  7. Torgersen, Hans Kristelig Folkeparti

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Moløkken, Aase Arbeiderpartiet
  2. Kolberg, Martin Arbeiderpartiet
  3. Brekke, Knut Erling Arbeiderpartiet
  4. Klundelien, Åse Arbeiderpartiet
  5. Kværum, Kolbjørn Arbeiderpartiet
  6. Steien, Ing-Mari Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Det Nye Folkepartiet

  1. Fjeldheim, Gunnar Olav Det Nye Folkepartiet