Tørresdal, Bjørg

Tørresdal, Bjørg (1958-)

Parti:
Kristelig Folkeparti
Sist innvald som representant for
Rogaland 2005-2009
Ansiennitet:
8 år, 0 dagar

Gå til biletgalleri

Biografi

Personalia

  • Fødd 24.09.1958 i Madla, Rogaland
  • Dotter av rektor Sverre Tørresdal (1927-) og husmor og kurslærer Signe Tollefsen (1929-1996)

Stortingsperiodar

  • Representant nr 6 for Rogaland, 2001 - 2005, KrF.
  • Representant nr 13 for Rogaland, 2005 - 2009, KrF.

Medlemskap i stortingskomitear

  • 2001-2005

    Medlem, Finanskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Varamedlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009
    Første nestleder, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i delegasjonar

  • 2005-2009

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 20.10.2005 - 30.09.2009
    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2007 - 30.09.2008

Medlemskap i gruppestyre

  • 2001-2005

    Medlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 01.10.2001 - 30.09.2004

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Grunnskole, Hafrsfjord og Revheim 1965-1974
  • St. Svithun gymnas, engelsklinje 1974-1977
  • Lærerutdanning ved Stavanger lærerhøgskole, 3-årig alm.lærer inkl. 1 år spes.ped. 1977-1980
  • Grunnfag engelsk ved Stavanger lærerhøgskole 1980-1981

Yrke

  • Reiseleder for nordmenn i Europa 1978-1992 (sesongarbeid)
  • Lærer ved Kristianslyst skole Stavanger 1981-1988
  • Rådgiver ved Kristianslyst skole 1988-1991
  • Undervisningsinspektør ved Øygard ungdomsskole 1991-1994
  • Rektor ved Øygard ungdomsskole 1994-2001
  • Pedagogisk leder for skolene i Levanger kommune frå 2010
  • Enhetsleder/rektor ved Frol oppvekstsenter, Levanger frå 2012

Medaljar og utmerkingar m.m.

  • Levanger Venstres miljøpris 2010
  • Levanger SVs miljøpris 2010

Verv

Offentlege verv

  • Medlem Utval for å sjå på pedagogisk tilbod til alle førskulebarn frå 2009
  • Medlem Tilsynsutvalget for dommere frå 2010
  • Leder Styret for Høgskolen i Nord-Trøndelag frå 2011
  • Leder Omsetningsrådet frå 2012

Tillitsverv i parti

  • Medlem Rogaland KrFU 1980-1981, nestleder 1981-1985
  • Medlem Landsstyret i KrFU 1982-1983
  • Leder KrFUs utenrikspolitiske utvalg 1983-1985
  • Leder Sandnes KrFK 1990-1992
  • Varamedlem KrFs sentralstyre 2003-2005

Tillitsverv i organisasjonar

  • Medhjelper ungdomsarbeid og konfirmantarbeid i Madla Menighet 1977-1982
  • Leder ungdomsklubb i Madla Menighet 1977-1982
  • Medlem Styret for stiftelsen Studenthybler 1978-1980
  • Leder Studentrådet Stavanger Lærhøgskole 1979
  • Medlem Høgskolestyret i Stavanger 1980-1981
  • Leder Styret i Rock City, Namsos 2009-2010, medlem fra 2010
  • Leder styret for Misjonshøgskolen frå 2011

Andre administrative verv

  • Medlem Styret i Trønderhallen frå 2010