Hovig, Dagny Gärtner

Hovig, Dagny Gärtner (1945-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvald som vararepresentant for
Oslo 1997-2001
Ansiennitet:
3 år, 95 dagar

Gå til biletgalleri

Biografi

Personalia

  • Fødd 05.03.1945 i Molde, Møre og Romsdal
  • Dotter av ingeniør Fredrik Aandahl (1909-1985) og jordmor Pauline Haagensen (1914-1989)

Stortingsperiodar

  • Vararepresentant nr 4 for Oslo, 1993 - 1997, A.
  • Vararepresentant nr 5 for Oslo, 1997 - 2001, A.

Vararepresentasjonar

  • Møtte fast som representant 01.10.1993-07.10.1993 for Grete Faremo.
  • Møtte fast som representant 07.10.1993-25.10.1996 for Bjørn Tore Godal.
  • Møtte fast som representant 25.10.1996-18.12.1996 for Grete Faremo.

Medlemskap i stortingskomitear

  • 1993-97

    Medlem, Kontroll- og konstitusjonskomiteen, 21.10.1993 - 18.12.1996

Medlemskap i delegasjonar

  • 1993-97

    Varamedlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 04.11.1993 - 18.12.1996

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Økonomisk gymnas 1965
  • Cand.mag. (sosiologi, statsvitenskap og offentlig rett m/folkerett) 1977
  • Alle deleksamener til hovedfag statsvitenskap (internasjonal politikk) 1979
  • Diverse kurs i informasjonsfag 1980-1986
  • Diverse kurs i organisasjonsutvikling 1982-1989
  • Diverse kurs i lederutvikling 1989

Yrke

  • Au pair i England 1965-1967
  • Kontor/resepsjon Stefanhotellet, Oslo 1967-1968
  • Sekretær Rolf Stenersen Kunstforlag A/S 1969-1971
  • Sekretær Alfsen, Becker & Bates Reklamebyrå 1971-1973
  • Diverse engasjement Norsk Utenrikspolitisk Institutt 1973-1980
  • Informasjonskonsulent Oslo Kommune (boligetaten) 1980-1986
  • Informasjonskonsulent NSB (Oslo distrikt) 1986-1988
  • Informasjonskonsulent Norges Kommunalbank 1988-1991
  • Rådgiver for næringssaker, Drammen kommune 1997
  • Prosjektleder for kultur i Folketeaterbygningen A/S 1998-1999
  • Informasjonssjef, Plan- og bygningsetaten, Oslo kommune frå 1999

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Oslo bystyre 1983-1987, 1987-1989
  • Varamedlem Oslo kommunestyre 1989-1991 (kommunalråd 1991)

Offentlege verv

  • Medlem en rekke styrer i bydel 09 Gamle Oslo 1978-1983
  • Varamedlem Sosialdistriktsutvalget, Sentrum Øst 1980-1983
  • Medlem Styret for Sørligata barnehage 1980-1983
  • Medlem Styret for Breigata barnehage 1980-1987
  • Medlem Styret for Bydelshuset Grønland 28 1982-1983
  • Varamedlem Samarbeidsutvalget for Oslo og Akershus om fylkesplanlegging 1984-1987
  • Medlem Kommunikasjonsutvalget/Samferdselskomiteen, Oslo 1984-1990
  • Varamedlem Havnestyret, Oslo 1984-1987, leder 1992-1996
  • Varamedlem Styret for Stor-Oslo lokaltrafikk A/S 1988-1991
  • Varamedlem Plan- og fasaderådet 1988-1991
  • Medlem Styret for Kunstindustrimuseet 1988-1991
  • Medlem Nærings- og sysselsettingsstyret, Oslo 1991
  • Medlem Byutviklingskomiteen 1991 (kommunalråd)
  • Medlem Driftsstyret for Oslo Katedralskole 1992-1996
  • Medlem Styret for Oslo Bymuseum 1992-1996 (kommunens representant)
  • Nestleder Styret for fondet for kunstnerisk utsmykking av Oslo kommunes bygg 1996-2000
  • Varamedlem Styret for Nationaltheatret 1997-1999
  • Varamedlem Styret for Hässelbystiftelsen, Stockholm 1997-2000
  • Leder A/S Vinmonopolets bedriftsforsamling 1998-2006
  • Lekdommer Byretten, Oslo

Tillitsverv i parti

  • Medlem Oslo Arbeiderpartis representantskap 1979-1982
  • Medlem Styret for Østre Arbeidersamfunn 1979-1986
  • Leder Østre Arbeidersamfunn 1982-1984
  • Medlem Oslo A's kvinneutvalg 1982-1986
  • Medlem DNAs arbeidsutvalg for strategi og markedsføring 1987
  • Medlem DNAs boligutvalg 1987-1988
  • Medlem DNAs jernbaneutvalg 1990-1991
  • Rådgiver/politisk sekretær for Oslos ordfører 1992-1993
  • Leder Manglerud A 1993-1998
  • Medlem Styret for Sosialdemokratisk Kulturforum 1993-1997
  • Leder Oslo A's kulturpolitiske arbeidsgruppe 1997-1998
  • Medlem Oslo A's havneutvalg 1999
  • Medlem Styret for Kulturforum frå 2004

Tillitsverv i organisasjonar

  • Medlem Styret i Europabevegelsen i Oslo 1993-1994

Andre administrative verv

  • Varamedlem Baneselskapenes bedriftsforsamling 1984-1987
  • Leder Styret for Oslo Bymuseum 1997-2003
  • Medlem Styret for Kunst på arbeidsplassen frå 2005