Åmland, Torkil

Åmland, Torkil (1966-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Sist innvald som vararepresentant for
Hordaland 2017-2021
Ansiennitet:
0 år, 194 dagar

Gå til biletgalleri

Biografi

Personalia

  • Fødd 23.12.1966

Stortingsperiodar

  • Vararepresentant nr 1 for Hordaland, 2009 - 2013, FrP.
  • Vararepresentant nr 2 for Hordaland, 2013 - 2017, FrP.
  • Vararepresentant nr 1 for Hordaland, 2017 - 2021, FrP.

Medlemskap i regjering

  • Statssekretær, Arbeidsdepartementet, 16.10.2013 - 16.12.2015
    Konstituert statssekretær, Justis- og beredskapsdepartementet, 13.01.2017 - 30.06.2017
    Konstituert statssekretær, Justis- og beredskapsdepartementet, 09.10.2017 - 25.10.2017
    Statssekretær, Justis- og beredskapsdepartementet, 26.10.2017 - 24.05.2019