Trældal, Torgeir

Trældal, Torgeir (1965-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Sist innvald som representant for
Nordland 2009-2013
Ansiennitet:
4 år, 0 dagar

Gå til biletgalleri

Biografi

Personalia

  • Fødd 02.01.1965 i Narvik, Nordland
  • Son av lokfører Einar Trældal (1921-) og apotektekniker Ingunn Røger (1939-)

Stortingsperiodar

  • Vararepresentant nr 4 for Nordland, 2001 - 2005, FrP.
  • Vararepresentant nr 2 for Nordland, 2005 - 2009, FrP.
  • Representant nr 10 for Nordland, 2009 - 2013, FrP.

Medlemskap i stortingskomitear

  • 2009-2013

    Medlem, Næringskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i delegasjonar

  • 2009-2013

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 21.10.2009 - 30.09.2013
    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 22.10.2009 - 30.09.2013
    Delegat, FNs generalforsamling, 2012 -

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Elektro grunnkurs 1981-1982
  • Elektro VG 1 1982-1983

Lærlingepraksis

  • Strands elektriske 1983-1986, 1987-1988

Fagbrev

  • Elektromontør GRL 1986

Yrke

  • Narvik brannvesen 1988-2003

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Narvik kommunestyre 1995-1999, 1999-2003, 2003-2007, 2007-2011

Tillitsverv i parti

  • Formann Narvik FrP frå 1995
  • Nestformann Nordland FrP 2002-2009

Tillitsverv i organisasjonar

  • Ungdomsleder Narvik skytterlag frå 2006