Ola Elvestuen, Terje Aasland, Nikolai Astrup, Marit Arnstad, Åsmund Aukrust, Tina Bru, Rigmor Andersen Eide, Jan-Henrik Fredriksen, Oskar J. Grimstad, Eva Kristin Hansen, Rasmus Hansson, Odd Henriksen, Per Rune Henriksen, Heikki Eidsvoll Holmås, Anna Ljunggren, Eirik Milde og komitésektetær Tiril Vogt.

Ola Elvestuen, Terje Aasland, Nikolai Astrup, Marit Arnstad, Åsmund Aukrust, Tina Bru, Rigmor Andersen Eide, Jan-Henrik Fredriksen, Oskar J. Grimstad, Eva Kristin Hansen, Rasmus Hansson, Odd Henriksen, Per Rune Henriksen, Heikki Eidsvoll Holmås, Anna Ljunggren, Eirik Milde og komitésektetær Tiril Vogt.

Energi- og miljøkomiteen

Komiteens arbeidsområder er olje, energi, vassdrag, klima, REDD+, miljøvern og regional planlegging.

Komiteens medlemmer

Se oversikt over medlemmene i energi- og miljøkomiteen

Se bildebrosjyre over komitémedlemmene

Komiteens høringer

Komiteenes høringer er åpne for publikum. Høringene foregår i Akersgata 18 eller Nedre Vollgate 20. Komiteen gjør oppmerksom på at høringsinstansene skal være landsomfattende.

Søknad om deltakelse på høring sendes på eget skjema, og finnes via 
samlet oversikt over komiteens høringer.

Ved søknad om deltakelse på høring skal høringsinstansene sende et kort notat på maksimalt én side til komiteens postmottak innen søknadsfristens utløp. Søknad om deltakelse på høring sendes på eget skjema fra høringssidene. Følg lenken over.

Komiteens innstillinger

Komiteens avgitte innstillinger

Liste over avgivelsesfrister for innstillinger

Kontaktinformasjon

Postmottak

Energi- og miljøkomiteen
Stortinget
0026 Oslo

E-post: energi-miljoe@stortinget.no

Komitésekretær

Tiril Vogt
Telefon: 23 31 31 00

Komitésekretariatet

Inger Marie Vatne
Telefon: 23 31 37 45

Stortingsarkivet

Lene Andreassen
Telefon: 23 31 37 22

Velg å se:
Komitémedlemmer
Verv Navn Parti Periode
Leder Kvassheim, Gunnar V 19.10.2005-30.09.2009
Første nestleder Brende, Børge H 19.10.2005-09.01.2008
Første nestleder Kristiansen, Ivar H 10.01.2008-30.09.2009
Andre nestleder Nordtun, Tore A 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Aasland, Terje A 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Andersen, Torbjørn FrP 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Gitmark, Peter Skovholt H 09.01.2008-30.09.2009
Medlem Hjemdal, Line Henriette KrF 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Kristiansen, Ivar H 19.10.2005-10.01.2008
Medlem Kristoffersen, Asmund A 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Lien, Tord FrP 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Marthinsen, Marianne A 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Moe, Ola Borten Sp 19.10.2005-04.10.2007
Medlem Nielsen, Eva M. A 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Pedersen, Torny A 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Sande, Erling Sp 04.10.2007-30.09.2009
Medlem Solvik-Olsen, Ketil FrP 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Sørensen, Heidi SV 19.10.2005-18.10.2007
Medlem Thorkildsen, Inga Marte SV 24.10.2007-30.09.2009