Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Kommunal- og forvaltningskomiteen

© Svein Grønvold / NN / Samfoto.
© Svein Grønvold / NN / Samfoto.

Komiteens arbeidsområder er kommunal forvaltning, regional- og distriktspolitikk, rammetilskudd til kommuner og fylkeskommuner, innvandringspolitikk, boligforhold, bygningssaker, nasjonale minoriteter, samiske spørsmål unntatt reglene om valg til Sametinget, saker om organisering og virkeområde for statlig forvaltning, statens fellesadministrasjon, statlig personalpolitikk, herunder lønnsforhold, og partistøtte.

 

Komiteens høringer

Komiteenes høringer er åpne for publikum. Inngang fra Akersgata 18. 

 

Anmodning om høring sendes på eget skjema og finnes via
samlet oversikt over komiteens høringer.

 

Høringsinstansene skal sende et notat på inntil én side om punkter de vil ta opp med komiteen, fortrinnsvis et par dager før høringen. Om ønskelig kan ytterligere skriftlig materiale tas med i 20 eksemplarer til høringen.

 

 

Komiteens innstillinger

Komiteens avgitte innstillinger.

Liste over avgivelsesfrister for innstillinger.

Aktuelt

Komitéleder Helge-André Njåstad (FrP) på seminaret.

Seminar om kommunereform

Kommunal- og forvaltningskomiteen holdt 2. april 2014 et vellykket seminar om kommunereform i KS Agendas møtesenter i Oslo.

(04.04.2014)
Velg å se:

Komitémedlemmer
Verv arrow Navn Parti Periode
Leder Andersen, Dag Terje A 19.10.2005-29.09.2006
Leder Hagebakken, Tore A 06.10.2006-30.09.2009
Første nestleder Tørresdal, Bjørg KrF 19.10.2005-30.09.2009
Andre nestleder Amundsen, Per-Willy FrP 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Elvik, Åsa SV 19.10.2005-05.10.2006
Medlem Grande, Arild A 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Hagebakken, Tore A 19.10.2005-06.10.2006
Medlem Holmberg, Kari Lise H 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Høie, Bent H 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Khan, Saera A 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Kosmo, Silvia K. A 05.10.2006-30.09.2009
Medlem Lysklætt, Vera V 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Løite, Inger A 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Moe, Anna Ceselie Brustad Sp 22.09.2008-30.09.2009
Medlem Reikvam, Rolf SV 05.10.2006-30.09.2009
Medlem Starheim, Åge FrP 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Thomsen, Ib FrP 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Vedum, Trygve Slagsvold Sp 19.10.2005-22.09.2008

 

Medlemmer

Se oversikt over medlemmene i kommunal- og forvaltningskomiteen

 

Se bildebrosjyre over komitémedlemmene


Kontaktinformasjon

Postadresse:

Kommunal- og forvaltningskomiteen
Stortinget

0026 Oslo

 

E-postadresse:

kommunal-forvaltning@stortinget.no

 

Komitésekretær:

Marianne Brænden tlf 23 31 31 30

 

Komitésekretariatet:

Anita Sofie Midtsand
tlf. 23 31 37 58

Telefaks: 23 31 38 47

 

Stortingsarkivet - Doksenteret:

Lene Andreassen 
tlf. 23 31 37 22

Telefaks: 23 31 38 47 

Komiteens høringer

Relaterte temaer

Se også

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget