Linda C. Hofstad Helleland, Eirik Sivertsen, Abid Q. Raja, Torill Eidsheim, Ingebjørg Amanda Godskesen, Hans Fredrik Grøvan, Nils Aage Jegstad, Kjell-Idar Juvik,  Åse Michaelsen, Sverre Myrli, Janne Sjelmo Nordås, Helge Orten, Magne Rommetveit, Roy Steffensen og komitésekretær Tore Dag Lien.

Linda C. Hofstad Helleland, Eirik Sivertsen, Abid Q. Raja, Torill Eidsheim, Ingebjørg Amanda Godskesen, Hans Fredrik Grøvan, Nils Aage Jegstad, Kjell-Idar Juvik, Åse Michaelsen, Sverre Myrli, Janne Sjelmo Nordås, Helge Orten, Magne Rommetveit, Roy Steffensen og komitésekretær Tore Dag Lien.

Transport- og kommunikasjonskomiteen

Komiteens arbeidsområder er innenlands transport, post, generelle saker om telekommunikasjon og elektronisk kommunikasjon, og oppgaver under Kystverket.

Komiteens medlemmer

Se oversikt over medlemmene i transport- og kommunikasjonskomiteen

Komiteens høringer

Komiteenes høringer er åpne for publikum. Høringene foregår i Akersgata 18 eller Nedre Vollgate 20.

Søknad om deltakelse på høring sendes på eget skjema og finnes via
samlet oversikt over komiteens høringer.

Høringsinstansene tar med notat på inntil to sider til høringen. Notat kan eventuelt sendes komiteens postmottak i god tid før høringen.

Komiteens innstillinger

Komiteens avgitte innstillinger

Liste over avgivelsesfrister for innstillinger

Kontaktinformasjon

Postadresse

Transport- og kommunikasjonskomiteen
Stortinget
0026 Oslo

E-post: transport-kommunikasjon@stortinget.no

Komitésekretær

Tore Dag Lien
Telefon: 23 31 31 20

Komitesekretariatet

Anita Sofie Midtsand
Telefon: 23 31 37 58

Stortingsarkivet

Andreas Kerr-Wang
Telefon: 23 31 26 69

Velg å se:
Komitémedlemmer
Verv Navn Parti Periode
Leder Sandberg, Per FrP 19.10.2005-30.09.2009
Første nestleder Tenden, Borghild V 19.10.2005-30.09.2009
Andre nestleder Rudihagen, Torstein A 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Bekkemellem, Karita A 24.10.2007-30.09.2009
Medlem Faldet, Eirin A 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Gjelseth, Svein A 19.10.2005-18.10.2007
Medlem Halleraker, Øyvind H 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Helleland, Trond H 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Hoksrud, Bård FrP 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Johansen, Irene A 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Langeland, Hallgeir H. SV 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Sahl, Jan KrF 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Sortevik, Arne FrP 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Strøm, Tor-Arne A 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Wickholm, Truls A 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Øveraas, Eli Sollied Sp 19.10.2005-30.09.2009