Biografier

Her er biografiene til stortingsrepresentanter og regjeringsmedlemmer tilbake til 1945. Biografiene kan også finnes ved å skrive representantens navn i søkefeltet. Vararepresentanter biograferes vanligvis ikke. NB: Det er fortsatt flere som ikke har sendt inn sine biografiopplysninger etter stortingsvalget i 2017. Det er frivillig å oppgi disse opplysningene.

Historiske biografier

Les også biografiene til Christian Magnus Falsen, Anna Rogstad, Johan Sverdrup og Wilhelm Frimann Koren Christie: Historiske biografier.

Avgrens utvalget

Finn representant

Biografier
Navn Parti Periode

Ikke spesifisert

Fjellanger, Guro Venstre
Fougner, Else Bugge Høyre
Gjesteby, Kari Arbeiderpartiet
Gregussen, Otto Arbeiderpartiet
Gundersen, Oscar Christian Arbeiderpartiet
Gustavsen, Terje Moe Arbeiderpartiet
Handal, Nils Kristoffer Arbeiderpartiet
Hansen, Rolf Arthur Arbeiderpartiet
Haraldseth, Leif Arbeiderpartiet
Harlem, Gudmund Arbeiderpartiet
Harlem, Hanne Arbeiderpartiet
Hauge, Jens Christian Arbeiderpartiet
Hauglie, Anniken Høyre
Haukvik, Olav Arbeiderpartiet
Helgesen, Vidar Høyre
Hernes, Gudmund Arbeiderpartiet
Himle, Erik Arbeiderpartiet
Hoem, Knut Arbeiderpartiet
Holler, Kjell Torbjørn Arbeiderpartiet
Holst, Johan Jørgen Arbeiderpartiet
Holt, Anne Arbeiderpartiet
Holt, Peder Ragnar Arbeiderpartiet
Horn, Ellen Arbeiderpartiet
Hveding, Vidkunn Høyre
Ingebrigtsen, Guri Arbeiderpartiet
Kallmyr, Jøran Fremskrittspartiet
Kleveland, Åse Arbeiderpartiet
Koren, Petter Mørch Kristelig Folkeparti
Lied, Finn Arbeiderpartiet
Løwer, Eldbjørg Venstre
Magnussen, Einar Arbeiderpartiet
Meyer, Morten Andreas Høyre
Munkejord, Svein Magnus Høyre
Myklebust, Oddmund Senterpartiet
Norbom, Jon Ola Hauger Venstre
Nordbø, Eldrid Arbeiderpartiet
Nordbø, Rasmus Matias Arbeiderpartiet
Nordheim-Larsen, Kari Arbeiderpartiet
Norman, Victor D. Høyre
Norstrand, Idar Olav Arbeiderpartiet
Olsen, Jan Henry T. Arbeiderpartiet
Olsen, Trygve Jens Asbjørn Senterpartiet
Ramin-Osmundsen, Manuela Arbeiderpartiet
Rettedal, Arne Høyre
Rognlien, Helge Venstre
Rugaas, Bendik Arbeiderpartiet
Ryste, Ruth Anlaug Arbeiderpartiet
Rød-Larsen, Terje Arbeiderpartiet
Røse, Ida Lindtveit Kristelig Folkeparti
Sagør, Odd Georg Arbeiderpartiet
Sand, Ulf Oscar Arbeiderpartiet
Sandman, Matz Arbeiderpartiet
Selmer, Elisabeth Schweigaard Høyre
Sivertsen, Helge Arbeiderpartiet
Skau, Bjørn Arbeiderpartiet
Skaug, Arne Arbeiderpartiet
Skogsholm, Torild Venstre
Skytøen, Lars Arbeiderpartiet
Stoltenberg, Thorvald Arbeiderpartiet
Strand, Tove Arbeiderpartiet
Sundsbø, Svein Senterpartiet
Surlien, Rakel Senterpartiet
Sydnes, Anne Kristin Arbeiderpartiet
Tidemand, Otto Grieg Høyre
Totland, Nils Olav Arbeiderpartiet
Trasti, Karl Arbeiderpartiet
Tvinnereim, Anne Beathe Kristiansen Senterpartiet
Tybring-Gjedde, Ingvil Smines Fremskrittspartiet
Tønne, Tore Arbeiderpartiet
Valla, Gerd-Liv Arbeiderpartiet
Valla, Kristin Hille Senterpartiet
Veierød, Tove Liv Besstun Arbeiderpartiet
Vestre, Jan Christian Arbeiderpartiet
Vetlesen, Vesla Arbeiderpartiet
Vik, Anne Petrea Senterpartiet
Vollebæk, Knut Kristelig Folkeparti
Vraalsen, Tom Eric Senterpartiet
Øien, Arne Arbeiderpartiet
Aasland, Aaslaug Arbeiderpartiet