Innvalgte fra 1945 -

Her finner du oversikt over alle representanter valgt inn ved stortingsvalg og deres vararepresententer helt tilbake til 1945.

Sortert og gruppert liste av representanter
Buskerud

Vararepresentanter for Høyre

  1. Werp, Anders B. Høyre
  2. Haugo, Iselin Høyre
  3. Wand, Christopher Amundsen Høyre
  4. Bratlie, Monica Therese Vee Høyre
  5. Gilani, Syed Wali Haider Høyre

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Ilsøy, Sigrid Simensen Senterpartiet
  2. Weggesrud, Magnus Senterpartiet
  3. Rødby, Else Marie T. Senterpartiet
  4. Heitmann, Viel Jaren Senterpartiet

Vararepresentanter for Sosialistisk Venstreparti

  1. Kopstad, Tonje Sosialistisk Venstreparti
  2. Emeci, Sadi Sosialistisk Venstreparti
  3. Lund, Åse Sosialistisk Venstreparti
  4. Bekkemoen, Kenneth Sørum Sosialistisk Venstreparti
Finnmark

Faste representanter

  1. Sjåstad, Runar Arbeiderpartiet
  2. Strifeldt, Bengt Rune Fremskrittspartiet
  3. Olsen, Ingalill Arbeiderpartiet
  4. Iversen, Geir Adelsten Senterpartiet
  5. Bakke-Jensen, Frank Høyre

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Karlstrøm, Steinar Arbeiderpartiet
  2. Kaski, Ragnhild H. Arbeiderpartiet
  3. Bech, Tarjei Jensen Arbeiderpartiet
  4. Akselsen, Stine Arbeiderpartiet
  5. Hansen, Roger Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Fremskrittspartiet

  1. Stiansen, Monica Hauge Fremskrittspartiet
  2. Eikeland, Ingar Fremskrittspartiet
  3. Jørstad, Claus Morten Fremskrittspartiet
  4. Isaksen, Gerd Fremskrittspartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Haukland, Marianne Høyre
  2. Olli, Anne Karin Høyre
  3. Langedahl, Vetle Høyre
  4. Nilssen, Christine Høyre

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Anti, Nancy P. Senterpartiet
  2. Wikan, Kurt Senterpartiet
  3. Jakola, Sigurd Gjerde Senterpartiet
  4. Olaussen, Grethe-Liv Senterpartiet
Hedmark

Faste representanter

  1. Trettebergstuen, Anette Arbeiderpartiet
  2. Vedum, Trygve Slagsvold Senterpartiet
  3. Sandtrøen, Nils Kristen Arbeiderpartiet
  4. Riise, Kristian Tonning Høyre
  5. Johnsen, Tor André Fremskrittspartiet
  6. Mehl, Emilie Enger Senterpartiet
  7. Andersen, Karin Sosialistisk Venstreparti

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Sønsterud, Tone Merete Arbeiderpartiet
  2. Sveen, Per-Gunnar Arbeiderpartiet
  3. Lilleøkseth, Bente Elin Arbeiderpartiet
  4. Borgedal, Geir Roger Arbeiderpartiet
  5. Backe-Viken, Turid Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Fremskrittspartiet

  1. Aas, Johan Fremskrittspartiet
  2. Behrens, Erling Fremskrittspartiet
  3. Johnsen, Svetlana Konstantinova Fremskrittspartiet
  4. Gihlemoen, Truls Fremskrittspartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Wathne, Eli Høyre
  2. Meyer, Jane Høyre
  3. Sætre, Yngve Høyre
  4. Hylen, Terje Høyre

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Sandtrøen, Per Martin Senterpartiet
  2. Gjestvang, Aasa Senterpartiet
  3. Stensvaag, Per Gunnar Senterpartiet
  4. Haarr, Margrethe Senterpartiet
  5. Grøtting, Olov Senterpartiet

Vararepresentanter for Sosialistisk Venstreparti

  1. Salbu, Bersvend Sosialistisk Venstreparti
  2. Bjørke, Hilde Mari Sosialistisk Venstreparti
  3. Bækkelund, Sigurd Arnekleiv Sosialistisk Venstreparti
  4. Svisdal, Eldri Sosialistisk Venstreparti
Hordaland

Faste representanter

  1. Solberg, Erna Høyre
  2. Rommetveit, Magne Arbeiderpartiet
  3. Njåstad, Helge André Fremskrittspartiet
  4. Trellevik, Ove Høyre
  5. Christensen, Jette F. Arbeiderpartiet
  6. Frølich, Peter Høyre
  7. Toppe, Kjersti Senterpartiet
  8. Hjemdal, Silje Fremskrittspartiet
  9. Lysbakken, Audun Sosialistisk Venstreparti
  10. Knutsen, Eigil Arbeiderpartiet
  11. Eidsheim, Torill Høyre
  12. Hareide, Knut Arild Kristelig Folkeparti
  13. Nilsen, Tom-Christer Høyre
  14. Grung, Ruth Arbeiderpartiet
  15. Breivik, Terje Venstre
  16. Bjørke, Nils T. Senterpartiet

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Sande, Leif Audun Arbeiderpartiet
  2. Merkesdal, Linda Monsen Arbeiderpartiet
  3. Hassel, Øystein Arbeiderpartiet
  4. Jaffery, Lubna Boby Arbeiderpartiet
  5. Kvåle, Atle Arbeiderpartiet
  6. Haavik, Miriam Arbeiderpartiet
  7. Håvik, Johnny Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Fremskrittspartiet

  1. Åmland, Torkil Fremskrittspartiet
  2. Reiertsen, Laila Fremskrittspartiet
  3. Vatnøy, Bjarte Fremskrittspartiet
  4. Abrahamsen, Stig Fremskrittspartiet
  5. Framnes, Sigbjørn Fremskrittspartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Eskeland, Liv Kari Høyre
  2. Hille, Sigurd Høyre
  3. Skutle, Erik Høyre
  4. Johansen, Iril Schau Høyre
  5. Pettersen, Kjersti Høyre
  6. Tislevoll, Wenche Høyre
  7. Atic, Hannah Sumeja Høyre
  8. Slettebø, Peder Sjo Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Nyborg, Torill Selsvold Kristelig Folkeparti
  2. Meyer, Line Kristelig Folkeparti
  3. Husa, Beate Kristelig Folkeparti
  4. Ulstein, Dag-Inge Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Myrvold, Hans Inge Senterpartiet
  2. Sekkingstad, Sara Hamre Senterpartiet
  3. Andersen, Alexander Fosse Senterpartiet
  4. Ekrheim, Mette Heidi Bergsvåg Senterpartiet
  5. Askeland, Jon Senterpartiet