Innvalgte fra 1945 -

Her finner du oversikt over alle representanter valgt inn ved stortingsvalg og deres vararepresententer helt tilbake til 1945.

Sortert og gruppert liste av representanter
Telemark

Faste representanter

  1. Aasland, Terje Arbeiderpartiet
  2. Abrahamsen, Solveig Sundbø Høyre
  3. Hoksrud, Bård Fremskrittspartiet
  4. Vågslid, Lene Arbeiderpartiet
  5. Sem-Jacobsen, Åslaug Senterpartiet
  6. Bekkevold, Geir Jørgen Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Bjørnø, Christian Tynning Arbeiderpartiet
  2. Wiik, Lise Solveig Arbeiderpartiet
  3. Boulifa, Jonas Bugtene Arbeiderpartiet
  4. West, Mari Aaby Arbeiderpartiet
  5. Skjervagen, Erik Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Fremskrittspartiet

  1. Olsen, Stine Margrethe Knutsdatter Fremskrittspartiet
  2. Løvsjø, Adrian Ness Fremskrittspartiet
  3. Halvorsen, Magnus Fremskrittspartiet
  4. Skræi, Tarjei Fremskrittspartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Schäffer, Emilie Høyre
  2. Lykke, Per Høyre
  3. Farahmand, Mahmoud Høyre
  4. Johnsen, Marius Roheim Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Thürmer, Hanne Kristelig Folkeparti
  2. Enger, Geir Christian Kristelig Folkeparti
  3. Smenes, Ellen O. Kristelig Folkeparti
  4. Rambekk, Anders Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Urbø, Olav Seltveit Senterpartiet
  2. Herum, Heidi Therese Senterpartiet
  3. Lien, Robert Senterpartiet
  4. Eide, Beate Marie Dahl Senterpartiet
Troms

Faste representanter

  1. Myrseth, Cecilie Arbeiderpartiet
  2. Gudmundsen, Kent Høyre
  3. Amundsen, Per-Willy Fremskrittspartiet
  4. Borch, Sandra Senterpartiet
  5. Henriksen, Martin Arbeiderpartiet
  6. Fylkesnes, Torgeir Knag Sosialistisk Venstreparti

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Opsal, Kari-Anne Arbeiderpartiet
  2. Kjær, Eirin Kristin Arbeiderpartiet
  3. Bongo, Torbjørn Arbeiderpartiet
  4. Nyvoll, Hilde Anita Arbeiderpartiet
  5. Foshaug, Nils-Ole Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Fremskrittspartiet

  1. Wilsgård, Kristian P. Fremskrittspartiet
  2. Iversen, Hanne Caroline S. Fremskrittspartiet
  3. Hov, Ida Gårseth Fremskrittspartiet
  4. Eilertsen, Kristian Fremskrittspartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Alexandrova, Regina Høyre
  2. Sivertsen, Geir-Inge Høyre
  3. Mustaparta, Einar Jahre Høyre
  4. Nilsen, Ragnhild Berg Høyre

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Leiros, Svein Oddvar Senterpartiet
  2. Eriksen, Karin Senterpartiet
  3. Johnsen, Torgeir Senterpartiet
  4. Håkstad, Rikke Senterpartiet

Vararepresentanter for Sosialistisk Venstreparti

  1. Gregussen, Katrine Boel Sosialistisk Venstreparti
  2. Rohde, Bjarne Sosialistisk Venstreparti
  3. Hansen, Siv Elin Sosialistisk Venstreparti
  4. Aronsen, Eva Sandersen Sosialistisk Venstreparti
Nord-Trøndelag

Faste representanter

  1. Kjerkol, Ingvild Arbeiderpartiet
  2. Arnstad, Marit Senterpartiet
  3. Grande, Arild Arbeiderpartiet
  4. Agdestein, Elin Rodum Høyre
  5. Skjelstad, André N. Venstre

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Nordmelan, Jorid Holstad Arbeiderpartiet
  2. Skjervø, Gaute Børstad Arbeiderpartiet
  3. Lagesen, May Britt Arbeiderpartiet
  4. Hellesø, Amund Arbeiderpartiet
  5. Mevassvik, Anne Marit Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Eiden, Pål Sæther Høyre
  2. Kiær, Anders Høyre
  3. Almli, Anna Konstanse Holan Høyre
  4. Sjøvold, Silje Heggdal Høyre

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Gram, Bjørn Arild Senterpartiet
  2. Dille, Randi Senterpartiet
  3. Delbekk, Magnus Wåtland Senterpartiet
  4. Bach, Steinar Senterpartiet

Vararepresentanter for Venstre

  1. Holm, Anne Cecilie Venstre
  2. Brandsås, Knut Øye Venstre
  3. Krystad, Eli Anne Venstre
  4. Eggen, Leif Venstre
Sør-Trøndelag

Faste representanter

  1. Giske, Trond Arbeiderpartiet
  2. Helleland, Linda C. Hofstad Høyre
  3. Hansen, Eva Kristin Arbeiderpartiet
  4. Bjørnstad, Sivert Fremskrittspartiet
  5. Greni, Heidi Senterpartiet
  6. Lønseth, Mari Holm Høyre
  7. Asphjell, Jorodd Arbeiderpartiet
  8. Haltbrekken, Lars Sosialistisk Venstreparti
  9. Leirtrø, Kirsti Arbeiderpartiet
  10. Gunnes, Jon Venstre

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Torve, Kristian Arbeiderpartiet
  2. Nilsen, Pål Sture Arbeiderpartiet
  3. Øyangen, Gunhild Elise Arbeiderpartiet
  4. Bjerkås, Marit Arbeiderpartiet
  5. Güven, Ferhat Arbeiderpartiet
  6. Vintervold, Hans Arbeiderpartiet
  7. Flakne, Gunn Elin Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Fremskrittspartiet

  1. Sandaune, Lill Harriet Fremskrittspartiet
  2. Overland, Tormod Fremskrittspartiet
  3. Gilde, Anita Fremskrittspartiet
  4. Angelvik, Roy Arild Fremskrittspartiet