Innvalgte fra 1945 -

Her finner du oversikt over alle representanter valgt inn ved stortingsvalg og deres vararepresententer helt tilbake til 1945.

Sortert og gruppert liste av representanter
Sør-Trøndelag

Vararepresentanter for Høyre

  1. Gimse, Guro Angell Høyre
  2. Vollan, Ove Høyre
  3. Dalseg, Ingvill Høyre
  4. Haugrønning, Niklaus Høyre
  5. Nilsskog, Sindre Høyre

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Espnes, Geir Arild Senterpartiet
  2. Løvik, Marte Senterpartiet
  3. Fenes, Vegard Frøseth Senterpartiet
  4. Jagtøyen, Jorid Oliv Senterpartiet

Vararepresentanter for Sosialistisk Venstreparti

  1. Berger, Mona Sosialistisk Venstreparti
  2. Morabit, Nisrin Sosialistisk Venstreparti
  3. Trondal, Rakel Skårslette Sosialistisk Venstreparti
  4. Salvesen, Bjørn Einar Sosialistisk Venstreparti

Vararepresentanter for Venstre

  1. Eivindsen, Tove Venstre
  2. Anda, Torgeir Venstre
  3. Nakken, Jens-Fredrik Venstre
  4. Eikset, Barbro Brønner Venstre
Vestfold

Faste representanter

  1. Løvaas, Kårstein Eidem Høyre
  2. Andersen, Dag Terje Arbeiderpartiet
  3. Stordalen, Morten Fremskrittspartiet
  4. Westgaard-Halle, Lene Høyre
  5. Aasen-Svensrud, Maria-Karine Arbeiderpartiet
  6. Larsen, Erlend Høyre
  7. Grimstad, Carl-Erik Venstre

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Balisany, Lozan Arbeiderpartiet
  2. Høiberg, Arve Arbeiderpartiet
  3. Lee, Liselotte Aune Arbeiderpartiet
  4. Vasvik, Truls Arbeiderpartiet
  5. Antonsen, Trude Viola Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Fremskrittspartiet

  1. Eriksen, Ellen Fremskrittspartiet
  2. Svendsrud, Bjørn-Kristian Fremskrittspartiet
  3. Andersen, Vidar Fremskrittspartiet
  4. Hauan, Anne Grethe Fremskrittspartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Sølversen, Renate Høyre
  2. Wold, Henning Høyre
  3. Hanssen, Mathias Willassen Høyre
  4. Surlien, Kristin Moe Høyre
  5. Strømøy, Anne Høyre
  6. Haldorsen, Anette Kruhaug Høyre

Vararepresentanter for Venstre

  1. Rørvik, Kari-Lise Venstre
  2. Berg, Per Martin Venstre
  3. Haugan, Suzy Christina Venstre
  4. Hjardar, Kim Venstre
Østfold

Faste representanter

  1. Lauvås, Stein Erik Arbeiderpartiet
  2. Schou, Ingjerd Høyre
  3. Leirstein, Ulf Fremskrittspartiet
  4. Bjørnebekk-Waagen, Elise Arbeiderpartiet
  5. Pettersen, Tage Høyre
  6. Hansen, Svein Roald Arbeiderpartiet
  7. Myhrvold, Ole André Senterpartiet
  8. Wiborg, Erlend Fremskrittspartiet
  9. Øvstegård, Freddy André Sosialistisk Venstreparti

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Jacobsen, Siv Henriette Arbeiderpartiet
  2. Sigmundstad, Arve Arbeiderpartiet
  3. Martinsen, Siri Arbeiderpartiet
  4. Rehman, Shakeel Arbeiderpartiet
  5. Agnalt, Cecilie Arbeiderpartiet
  6. Martinsen-Evje, Sindre Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Fremskrittspartiet

  1. Laabak, Bjørnar Fremskrittspartiet
  2. Ohle, Rowena von Fremskrittspartiet
  3. Stensrød, Bente Frederikke Fremskrittspartiet
  4. Nordtug, Julia Sanna Maria Brännström Fremskrittspartiet
  5. Andersen, Eva Kristin Fremskrittspartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Gåsvatn, Monica Carmen Høyre
  2. Edquist, Thor Høyre
  3. Kristiansen, Rolf-Jonas Ringen Høyre
  4. Thuen, Gretha Evelin Høyre
  5. Unaas, Erik Mogens Høyre

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Tvete, Elin Senterpartiet
  2. Grimstad, Johan Edvard Senterpartiet
  3. Brandsrud, Sylvia Senterpartiet
  4. Ekroll, Tor Petter Senterpartiet

Vararepresentanter for Sosialistisk Venstreparti

  1. Eidsvold, Camilla Sørensen Sosialistisk Venstreparti
  2. Christensen, Leif Sosialistisk Venstreparti
  3. Glad, Monica Skeide Sosialistisk Venstreparti
  4. Syversen, Svein Sosialistisk Venstreparti