Innvalgte fra 1945 -

Her finner du oversikt over alle representanter valgt inn ved stortingsvalg og deres vararepresententer helt tilbake til 1945.

Avgrens utvalget

Sortert og gruppert liste av representanter
Aust-Agder

Faste representanter

  1. Faremo, Osmund Arbeiderpartiet
  2. Vågsnes, Johannes Kristelig Folkeparti
  3. Gjertsen, Astrid Høyre
  4. Lund, Thor Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Nordbø, Knut Arbeiderpartiet
  2. Karlsen, Astrid Gunhilde Arbeiderpartiet
  3. Andersen, Asbjørn Arbeiderpartiet
  4. Knutsen, Arvid Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Gundersen, Gunnar Edvard Høyre
  2. Christensen, Ørnulf Gunerius Høyre
  3. Jobsen, Tore Frich Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Obrestad, Helga Kristelig Folkeparti
  2. Høgetveit, Jørgen Kristelig Folkeparti
  3. Colbjørnsen, Tjøstolv Peder Kristelig Folkeparti
Vest-Agder

Faste representanter

  1. Lie, Engly Arbeiderpartiet
  2. Westermoen, Toralf Kristelig Folkeparti
  3. Stordrange, Kolbjørn Høyre
  4. Lien, Odd Arbeiderpartiet
  5. Udjus, Ragnar Senterpartiet

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Munkejord, Olav Tonning Arbeiderpartiet
  2. Verdal, Sigurd Arbeiderpartiet
  3. Gabrielsen, Clifford Arbeiderpartiet
  4. Christensen, Jorun Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Stange, Hroar Høyre
  2. Søyseth, Jenny Høyre
  3. Klemsdal, Ole Frithjof Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Synnes, Harald Kristelig Folkeparti
  2. Svindland, Kjell Kristelig Folkeparti
  3. Eikås, Torborg Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Haraldstad, Magne Senterpartiet
  2. Tjørhom, Sven Senterpartiet
  3. Kvaavik, Signe Senterpartiet
Akershus

Faste representanter

  1. Ludvigsen, Sonja Aase Arbeiderpartiet
  2. Benkow, Jo Høyre
  3. Gystad, Thor Arbeiderpartiet
  4. Skard, Torild Sosialistisk Valgforbund
  5. Presthus, Rolf Høyre
  6. Andenæs, Tønnes Madsson Arbeiderpartiet
  7. Unneberg, Bjørn Senterpartiet
  8. Aarvik, Egil Kristelig Folkeparti
  9. Gjems-Onstad, Erik Anders Langes Parti
  10. Kirste, Gerd Høyre

Vararepresentanter for Anders Langes Parti

  1. Halseth, Odd Anders Langes Parti
  2. Laache, Gunnar Anders Langes Parti
  3. Krogh, Eyvind Anders Langes Parti

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Mykland, Thor-Eirik Gulbrandsen Arbeiderpartiet
  2. Morgenlien, Svein Gunnar Arbeiderpartiet
  3. Vollum, Gerd Arbeiderpartiet
  4. Mosbakk, Kurt Arbeiderpartiet
  5. Carlsen, Olav Sigurd Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Johnsen, Jan Høyre
  2. Hovland, Lennart Høyre
  3. Refsum, Marie Borge Høyre
  4. Raaum, Ingvill Elsebe Høyre
  5. Petersen, Jan Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Ingeborgrud, Anne-Olaug Kristelig Folkeparti
  2. Johnsen, Per Kristelig Folkeparti
  3. Kjølner, Egil Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Bye, Tove Billington Senterpartiet
  2. Krogh, Sverre Senterpartiet
  3. Tomasgård, Mette Høver Senterpartiet

Vararepresentanter for Sosialistisk Valgforbund

  1. Wiig, Ole Sosialistisk Valgforbund
  2. Knutsen, Martin Gunnar Sosialistisk Valgforbund
  3. Nordheim, Odd Sosialistisk Valgforbund
Buskerud

Faste representanter

  1. Christiansen, Ragnar Karl Viktor Arbeiderpartiet
  2. Oftedal, Tor Arbeiderpartiet
  3. Knudson, Olaf Høyre
  4. Hansen, Kåre Øistein Sosialistisk Valgforbund
  5. Hvashovd, Gunnar Thorleif Arbeiderpartiet
  6. Steenberg, Erland Senterpartiet
  7. Johnsen, Gunnar Høyre

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Øen, Olaf Arbeiderpartiet
  2. Moløkken, Aase Arbeiderpartiet
  3. Boye, Olav Arbeiderpartiet
  4. Brekke, Knut Erling Arbeiderpartiet
  5. Johnsen, Trygve Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Knutsen, Ruth Mathilde Hoftun Høyre
  2. Gulsvik, Amund O. Høyre
  3. Øieren, Helge Høyre
  4. Bryne, Per Brandal Høyre

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Haug, Kari Senterpartiet
  2. Bjella, Lars T. Senterpartiet
  3. Johnsrud, Astrid Senterpartiet