Innvalgte fra 1945 -

Her finner du oversikt over alle representanter valgt inn ved stortingsvalg og deres vararepresententer helt tilbake til 1945.

Avgrens utvalget

Sortert og gruppert liste av representanter
Møre og Romsdal

Faste representanter

  1. Fostervoll, Alv Jakob Arbeiderpartiet
  2. Vigestad, Odd Kristelig Folkeparti
  3. Hagen, Arnt Gudleik Senterpartiet
  4. Berg, Arve Arbeiderpartiet
  5. Rossbach, Hans Hammond Venstre
  6. Bondevik, Kjell Magne Kristelig Folkeparti
  7. Langlo, Oddbjørn Sverre Høyre
  8. Weiberg-Aurdal, Arnold Senterpartiet
  9. Stokkeland, Kåre Arbeiderpartiet
  10. Langset, Ola Sosialistisk Valgforbund

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Edøy, Oskar Arbeiderpartiet
  2. Longva, Målfrid Arbeiderpartiet
  3. Wike, Johs. Arbeiderpartiet
  4. Furø, Knut Arbeiderpartiet
  5. Hauge, Knut Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Hareide, Bodolf Høyre
  2. Koppernæs, Inger Høyre
  3. Larhammer, Odd Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Moen, Sverre Kristelig Folkeparti
  2. Fredriksen, Aslaug Kristelig Folkeparti
  3. Tandstad, Agnes Elisa Kristelig Folkeparti
  4. Polden, Magnus Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Stavnes, Anne Marie Senterpartiet
  2. Vartdal, Knut Senterpartiet
  3. Furu, Ivar Senterpartiet
  4. Bø, Erik O. Senterpartiet

Vararepresentanter for Sosialistisk Valgforbund

  1. Aasen, Elisabeth Sosialistisk Valgforbund
  2. Nygård, Birger Sosialistisk Valgforbund
  3. Kristoffersen, Jann Sosialistisk Valgforbund

Vararepresentanter for Venstre

  1. Flem, Bjarne Venstre
  2. Bræk, Ola Skjåk Venstre
  3. Tjelle, Torstein Venstre
Nordland

Faste representanter

  1. Hellem, Rolf Arbeiderpartiet
  2. Bolle, Eivind Arbeiderpartiet
  3. Wold, Willy Arne Senterpartiet
  4. Kvanmo, Hanna Sosialistisk Valgforbund
  5. With, Odd Kristelig Folkeparti
  6. Kyllingmark, Håkon Høyre
  7. Mørk-Eidem, Bjarne Arbeiderpartiet
  8. Karstensen, Per Arbeiderpartiet
  9. Rønning, Kåre Senterpartiet
  10. Hansen, Odin Sosialistisk Valgforbund
  11. Klevstad, Karl Sverre Kristelig Folkeparti
  12. Steinbach, Anne-Lise Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Sommerseth, Eindride Arbeiderpartiet
  2. Grytøyr, Gudmund Arbeiderpartiet
  3. Ingebrigtsen, Karl Arbeiderpartiet
  4. Larset, Jan Arbeiderpartiet
  5. Solø-Olsen, Margith Arbeiderpartiet
  6. Olsen, Paul-Einar Arbeiderpartiet
  7. Olsen, Helge N. Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Aakre, Bodil Høyre
  2. Svendsgård, Hans Høyre
  3. Kobberstad, Elsa Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Kristiansen, Eli Kristelig Folkeparti
  2. Mariussen, Rolf Kristelig Folkeparti
  3. Bjune, Ole Kristian Kristelig Folkeparti
  4. Engevik, Asbjørn Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Råstad, Wenche Sand Senterpartiet
  2. Hermann, Torgeir Senterpartiet
  3. Nordlund, Bernt Senterpartiet
  4. Jentoft, Anna Senterpartiet

Vararepresentanter for Sosialistisk Valgforbund

  1. Jacobsen, Dagfinn Sosialistisk Valgforbund
  2. Johansen, Jan Sosialistisk Valgforbund
  3. Gustavsen, Yngvar Sosialistisk Valgforbund
  4. Larsen, Ragnar Sosialistisk Valgforbund
Oppland

Faste representanter

  1. Treholt, Thorstein Arbeiderpartiet
  2. Andersen, Liv Arbeiderpartiet
  3. Røssum, Ola O. Senterpartiet
  4. Mellesmo, Per Arbeiderpartiet
  5. Finsveen, Bodil Senterpartiet
  6. Furuseth, Rolf Arbeiderpartiet
  7. Lied, Harald U. Høyre

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Hovengen, Åge Arbeiderpartiet
  2. Mælumshagen, Magne Kristian Arbeiderpartiet
  3. Malmin, Liv Bjørg Arbeiderpartiet
  4. Buan, Ernst Arbeiderpartiet
  5. Korsæth, Knut Arbeiderpartiet
  6. Bang, Liv Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Lunder, Anne Høyre
  2. Lund, Kristian Høyre
  3. Mjør, Peter Sigurd Høyre

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Ringen, Asbjørn Senterpartiet
  2. Westerbø, Lage Senterpartiet
  3. Clementz, Stein Senterpartiet

Vararepresentanter for Venstre

  1. Moen, Olav Venstre
Oslo

Faste representanter

  1. Bratteli, Trygve Arbeiderpartiet
  2. Willoch, Kåre Høyre
  3. Lionæs, Aase Arbeiderpartiet
  4. Hafstad, Karin Høyre
  5. Gustavsen, Finn Sosialistisk Valgforbund
  6. Larsen, Gunnar Alf Arbeiderpartiet
  7. Thyness, Paul Høyre
  8. Kristiansen, Kåre Kristelig Folkeparti
  9. Havrøy, Haldis Arbeiderpartiet
  10. Lange, Anders Anders Langes Parti
  11. Ås, Berit Sosialistisk Valgforbund
  12. Langslet, Lars Roar Høyre
  13. Førde, Einar Arbeiderpartiet
  14. Syse, Jan P. Høyre
  15. Frydenlund, Knut Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Anders Langes Parti

  1. Hagen, Carl I. Anders Langes Parti
  2. Fjære, Elbjørg Anders Langes Parti
  3. Bjørung, Per Martin Anders Langes Parti