Innvalgte fra 1945 -

Her finner du oversikt over alle representanter valgt inn ved stortingsvalg og deres vararepresententer helt tilbake til 1945.

Avgrens utvalget

Sortert og gruppert liste av representanter
Aust-Agder

Faste representanter

  1. Faremo, Osmund Arbeiderpartiet
  2. Vågsnes, Johannes Kristelig Folkeparti
  3. Gjertsen, Astrid Høyre
  4. Lund, Thor Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Nordbø, Knut Arbeiderpartiet
  2. Karlsen, Astrid Gunhilde Arbeiderpartiet
  3. Øygarden, Laila Arbeiderpartiet
  4. Lønn, Else Marie Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Det Nye Folkepartiet

  1. Bjorvatn, Øyvind Det Nye Folkepartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Liltved, Tore A. Høyre
  2. Gundersen, Gunnar Edvard Høyre
  3. Christensen, Ørnulf Gunerius Høyre

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Gitmark, Helga Senterpartiet

Vararepresentanter for Venstre

  1. Aslaksen, Marit Venstre
Vest-Agder

Faste representanter

  1. Lie, Engly Arbeiderpartiet
  2. Austad, Tore Høyre
  3. Westermoen, Toralf Kristelig Folkeparti
  4. Lien, Odd Arbeiderpartiet
  5. Udjus, Ragnar Senterpartiet

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Abrahamsen, Olaug Arbeiderpartiet
  2. Verdal, Sigurd Arbeiderpartiet
  3. Østreim, Jan Arbeiderpartiet
  4. Helland-Olsen, Jan Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Det Nye Folkepartiet

  1. Tjersland, Arne Det Nye Folkepartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Vik, Bjarne Høyre
  2. Faye, Ludvig H. Høyre
  3. Berg, Arna Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Synnes, Harald Kristelig Folkeparti
  2. Svindland, Kjell Kristelig Folkeparti
  3. Christiansen, Sigrid Bryn Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Venstre

  1. Mjølund, Hans Petter Venstre
  2. Vindheim, Eldbjørg Venstre
Akershus

Faste representanter

  1. Valle, Inger Louise Arbeiderpartiet
  2. Benkow, Jo Høyre
  3. Gystad, Thor Arbeiderpartiet
  4. Presthus, Rolf Høyre
  5. Mykland, Thor-Eirik Gulbrandsen Arbeiderpartiet
  6. Kirste, Gerd Høyre
  7. Bøsterud, Helen Marie Arbeiderpartiet
  8. Lowzow, Carl Fredrik Høyre
  9. Ingeborgrud, Anne-Olaug Kristelig Folkeparti
  10. Asdahl, Erland Senterpartiet

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Morgenlien, Svein Gunnar Arbeiderpartiet
  2. Granerud, Terje Arbeiderpartiet
  3. Nyhamar, Jostein Arbeiderpartiet
  4. Thune, Gro Hillestad Arbeiderpartiet
  5. Dørum, Anneliese Arbeiderpartiet
  6. Nereng, Sigmund Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Haugen, Tore Høyre
  2. Blakstad, Annie Høyre
  3. Five, Kaci Kullmann Høyre
  4. Fagernes, Astrid Høyre
  5. Ommedal, Magne Høyre
  6. Pedersen, Arne Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Johnsen, Per Kristelig Folkeparti
  2. Omland, Odvar Kristelig Folkeparti
  3. Mortensen, Hjørdis Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Bye, Tove Billington Senterpartiet
  2. Isaksen, Finn T. Senterpartiet
  3. Røine, Anna Kristine Jahr Senterpartiet
Buskerud

Faste representanter

  1. Oftedal, Tor Arbeiderpartiet
  2. Røkke, Mona Høyre
  3. Hvashovd, Gunnar Thorleif Arbeiderpartiet
  4. Grøndahl, Kirsti Kolle Arbeiderpartiet
  5. Strand, Hans E. Høyre
  6. Øen, Olaf Arbeiderpartiet
  7. Torgersen, Hans Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Moløkken, Aase Arbeiderpartiet
  2. Kolberg, Martin Arbeiderpartiet
  3. Brekke, Knut Erling Arbeiderpartiet
  4. Klundelien, Åse Arbeiderpartiet
  5. Kværum, Kolbjørn Arbeiderpartiet
  6. Steien, Ing-Mari Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Det Nye Folkepartiet

  1. Fjeldheim, Gunnar Olav Det Nye Folkepartiet