Innvalgte fra 1945 -

Her finner du oversikt over alle representanter valgt inn ved stortingsvalg og deres vararepresentanter helt tilbake til 1945.

Avgrens utvalget

Sortert og gruppert liste av representanter
Buskerud

Vararepresentanter for Høyre

  1. Berg, Hallgrim Høyre
  2. Øieren, Helge Høyre
  3. Borge, Målfrid Jørgine Høyre
  4. Kallerud, Odd Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Brusletten, Reidun Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Venstre

  1. Skaug, Kjell R. Venstre
Finnmark

Faste representanter

  1. Gabrielsen, Valter Arbeiderpartiet
  2. Utsi, Per A. Arbeiderpartiet
  3. Listau, Thor Høyre
  4. Pettersen, Oddrunn Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Sara, Ole K. Arbeiderpartiet
  2. Sundelin, Egil W. Arbeiderpartiet
  3. Schultz, Britt Arbeiderpartiet
  4. Jenssen, Bjørgvin Arbeiderpartiet
  5. Johansen, Britta Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Kleven, Karen Høyre
  2. Hætta, Klemet O. Høyre
  3. Nilsen, Hagbart Høyre
Hedmark

Faste representanter

  1. Nordli, Odvar Arbeiderpartiet
  2. Fredheim, Kjell Magne Arbeiderpartiet
  3. Repål, Else Arbeiderpartiet
  4. Landfald, Ottar Senterpartiet
  5. Johnsen, Sigbjørn Arbeiderpartiet
  6. Erlandsen, Christian Høyre
  7. Borgen, Kjell Arbeiderpartiet
  8. Bakken, Anne-Lise Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Rusten, Odd Torgeir Arbeiderpartiet
  2. Nyberg, Arvid Arbeiderpartiet
  3. Bårdseng, Conrad Arbeiderpartiet
  4. Trønnes, Aud Arbeiderpartiet
  5. Skogholt, Einar Olav Arbeiderpartiet
  6. Tronsvang, Synnøve Arbeiderpartiet
  7. Gulbrandsen, Audhild Arbeiderpartiet
  8. Skredderhaug, Ivar Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Løken, Johan C. Høyre
  2. Horntvedt, Grete Høyre
  3. Holen, Egil Høyre

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Haarstad, Ragnhild Queseth Senterpartiet
  2. Hagen, Per N. Senterpartiet
  3. Kværnes, Kristine Senterpartiet
Hordaland

Faste representanter

  1. Hansen, Harry Arbeiderpartiet
  2. Hysing-Dahl, Per Høyre
  3. Mo, Sverre L. Kristelig Folkeparti
  4. Nilsen, Arne Arbeiderpartiet
  5. Utkilen, Sigrid Høyre
  6. Tøsdal, Margit Arbeiderpartiet
  7. Haugstvedt, Asbjørn Kristelig Folkeparti
  8. Randal, Håkon Høyre
  9. Bakke, Hallvard Arbeiderpartiet
  10. Helland, Sverre Senterpartiet
  11. Skauge, Arne Høyre
  12. Fossen, Aksel Arbeiderpartiet
  13. Tungesvik, Hans Olav Kristelig Folkeparti
  14. Skarstein, Inger-Lise Høyre
  15. Jacobsen, Georg Johan Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Løseth, Erling Arbeiderpartiet
  2. Holsen, Ragnhild Arbeiderpartiet
  3. Lysø, Ole Arbeiderpartiet
  4. Ingebrigtsen, Dagny Arbeiderpartiet
  5. Møgster, Ingolf Arbeiderpartiet
  6. Mundal, Per Arbeiderpartiet
  7. Rambøl, Odd E. Arbeiderpartiet
  8. Ersland, Ingar Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Spilde, Arne Alsåker Høyre
  2. Fjeld, Asbjørn Reidar Høyre
  3. Lorentzen, Jens Høyre
  4. Dramdal, Ole Høyre
  5. Mohn, Sigfrid Høyre
  6. Vedholm, Margunn Høyre
  7. Saue, Hermann Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Faugstad, Edith Kristelig Folkeparti
  2. Alsaker, Svein Kristelig Folkeparti
  3. Risnes, Knut Johannes Kristelig Folkeparti
  4. Søvik, Kristi Thorson Kristelig Folkeparti
  5. Vik, Arne Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Sæberg, Berge Senterpartiet
  2. Prestegard, Ingebjørg Senterpartiet
  3. Solhaug, Trygve Senterpartiet
Møre og Romsdal

Faste representanter

  1. Jordahl, Asbjørn Reidar Arbeiderpartiet
  2. Vigestad, Odd Kristelig Folkeparti
  3. Langlo, Oddbjørn Sverre Høyre
  4. Berg, Arve Arbeiderpartiet
  5. Weiberg-Aurdal, Arnold Senterpartiet
  6. Bondevik, Kjell Magne Kristelig Folkeparti
  7. Eide, Mary Arbeiderpartiet
  8. Talleraas, Anders Høyre
  9. Rossbach, Hans Hammond Venstre
  10. Fredriksen, Aslaug Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Longva, Målfrid Arbeiderpartiet
  2. Furø, Knut Arbeiderpartiet
  3. Vestad, Magne Bernhard Arbeiderpartiet
  4. Høsteng, Arne K. Arbeiderpartiet
  5. Romfo, Reidun Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Koppernæs, Inger Høyre
  2. Engdahl, Knut Høyre
  3. Kornberg, Sylvi Maria Høyre
  4. Kjelsen, Carl Ludvig Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Sævik, Per Rolf Kristelig Folkeparti
  2. Hill, Inge Kristelig Folkeparti
  3. Morstøl, Oddvar Kristelig Folkeparti
  4. Tennfjord, Margrethe Kristelig Folkeparti
  5. Reiten, Agnes Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Bergslid, Elisabeth Klæboe Senterpartiet
  2. Aas, Harald Senterpartiet
  3. Remøy, Oddbjørg Senterpartiet