Innvalgte fra 1945 -

Her finner du oversikt over alle representanter valgt inn ved stortingsvalg og deres vararepresentanter helt tilbake til 1945.

Avgrens utvalget

Sortert og gruppert liste av representanter
Rogaland

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Haukland, Aud Solfrid Arbeiderpartiet
  2. Kjøllmoen, Leiv Arbeiderpartiet
  3. Hermansen, Bjørg Arbeiderpartiet
  4. Lundervold, Emil Arbeiderpartiet
  5. Bergundhaugen, Erling Arbeiderpartiet
  6. Lorentzen, Anfinn Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Sandnes, Arne Høyre
  2. Blom-Kalstø, Birger Høyre
  3. Ålgård, Gabriel Høyre
  4. Ihle, Ole-Kristoffer Høyre
  5. Næss, Odd Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Tveit, John S. Kristelig Folkeparti
  2. Røyseland, Borghild Kristelig Folkeparti
  3. Skjelbred, Kristina Kristelig Folkeparti
  4. Eng, Jakob Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Holmgard, Jakob Sigurd Senterpartiet
  2. Hegrestad, Astrid Dirdal Senterpartiet
  3. Schjelderup, Ingrid Senterpartiet
Sogn og Fjordane

Faste representanter

  1. Øvregard, Kåre Arbeiderpartiet
  2. Husabø, Per J. Kristelig Folkeparti
  3. Lefdal, Lars Høyre
  4. Sælthun, Ambjørg Senterpartiet
  5. Fagerheim, Oddleif Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Henden, Margot Arbeiderpartiet
  2. Flæte, Oddvar Johannes Arbeiderpartiet
  3. Ask, Kirsten Hertzberg Arbeiderpartiet
  4. Sandal, Roald Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Sefland, Odd Høyre
  2. Hegdal, Jon Høyre
  3. Sønnerheim, Kristin Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Holsen, Leif O. Kristelig Folkeparti
  2. Lillestøl, John Kristelig Folkeparti
  3. Tveit, Alvhild Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Blakset, Leiv Senterpartiet
  2. Gjerdåker, Jon Senterpartiet
  3. Ness, Kåre Senterpartiet
Telemark

Faste representanter

  1. Kristensen, Finn Arbeiderpartiet
  2. Varsi, Turid Dørumsgaard Arbeiderpartiet
  3. Tynning, Torstein Høyre
  4. Bohlin, Kjell Arbeiderpartiet
  5. Sønstebø, Jørgen Kristelig Folkeparti
  6. Bergsland, Egil Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Øksenholt, Dagfinn Arbeiderpartiet
  2. Botnen, Ingeborg Arbeiderpartiet
  3. Haugland, Knut Arbeiderpartiet
  4. Halvorsen, Einfrid Arbeiderpartiet
  5. Haugland, Oddvar Arbeiderpartiet
  6. Moen, Anlaug Helene Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Jansen, Jan Helge Høyre
  2. Hagen, Solveig B. N. Høyre
  3. Johnsrud, Kjell Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Helleberg, Sven Kristelig Folkeparti
  2. Vaale, Ingebjørg Kristelig Folkeparti
  3. Stein, Arnfinn Johs. Kristelig Folkeparti
Troms

Faste representanter

  1. Sjøthun, Asbjørn Arbeiderpartiet
  2. Norwich, Arnljot Høyre
  3. Myklevoll, Kirsten Arbeiderpartiet
  4. Aas, Per Almar Kristelig Folkeparti
  5. Nilssen, Rolf Arbeiderpartiet
  6. Hansen-Krone, Margit Høyre

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Nilssen, Lyder Johan Arbeiderpartiet
  2. Myrland, Hans Petter Arbeiderpartiet
  3. Bredal-Thorsen, Solveig Arbeiderpartiet
  4. Pedersen, Tormod Arbeiderpartiet
  5. Olsen, Per Gunnar Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Seljevoll, Tormod Johan Høyre
  2. Stefanussen, Trygve Sverre Høyre
  3. Fosli, Åse Høyre
  4. Løkken, Evald Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Finnset, Ragnhild Kristelig Folkeparti
  2. Sandmo, Olav Kristelig Folkeparti
  3. Henriksen, Karsten Kristelig Folkeparti
Nord-Trøndelag

Faste representanter

  1. Hansen, Guttorm Arbeiderpartiet
  2. Gjørv, Inger Lise Arbeiderpartiet
  3. Jakobsen, Johan J. Senterpartiet
  4. Vada, Gunnar Høyre
  5. Stenberg, Johnny Arbeiderpartiet
  6. Due, Reidar Senterpartiet

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Kvalø, Steiner Arvid Arbeiderpartiet
  2. Welde, Svein Arbeiderpartiet
  3. Mølnås, Britt Arbeiderpartiet
  4. Fredriksen, Frøydis Arbeiderpartiet
  5. Aarstad, Bjørn Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Haug, Anne Høyre