Innvalgte fra 1945 -

Her finner du oversikt over alle representanter valgt inn ved stortingsvalg og deres vararepresentanter helt tilbake til 1945.

Avgrens utvalget

Sortert og gruppert liste av representanter
Nord-Trøndelag

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Gravås, Ottar Kristelig Folkeparti
  2. Hunnestad, Kåre Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Salberg, Svanhild Senterpartiet
  2. Knudsen, Knut A. Senterpartiet
  3. Nestvold, Olaug Harriet Senterpartiet
  4. Sæther, Ingvar Senterpartiet
Sør-Trøndelag

Faste representanter

  1. Aasen, Liv Arbeiderpartiet
  2. Eian, Hermund Høyre
  3. Bye, Roald Åsmund Arbeiderpartiet
  4. Flå, Jens P. Kristelig Folkeparti
  5. Helland, Kjell Edvard Arbeiderpartiet
  6. Syrstad, Johan Senterpartiet
  7. Schnitler, Gunvor Margaret Høyre
  8. Fjeldvær, Rolf Arbeiderpartiet
  9. Berntsen, Jostein Arbeiderpartiet
  10. Dørum, Odd Einar Venstre

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Giske, Jorunn Bjørg Arbeiderpartiet
  2. Hepsø, Einar Arbeiderpartiet
  3. Saltnes, Bjarne Arbeiderpartiet
  4. Guttormsen, Ulf Arbeiderpartiet
  5. Storrønning, Astrid Arbeiderpartiet
  6. Krogstad, Berit Arbeiderpartiet
  7. Stølan, Johan Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Det Nye Folkepartiet

  1. Søraa, Gerd Det Nye Folkepartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Huseby, Magnar G. Høyre
  2. Granviken, Thor Hjerkinn Høyre
  3. Wiseth, Marvin Høyre
  4. Buch, Axel Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Thoresen, Solveig Laila Kristelig Folkeparti
  2. Tinnen, Arne Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Widding, Peder Senterpartiet
  2. Espnes, Ludvik K. Senterpartiet
  3. Vikhammer, Berit Senterpartiet

Vararepresentanter for Venstre

  1. Einarsen, Ada Schwabe Venstre
Vestfold

Faste representanter

  1. Martinsen, Astrid Murberg Arbeiderpartiet
  2. Vattekar, Odd Høyre
  3. Furberg, Petter Arbeiderpartiet
  4. Knudsen, Thor Høyre
  5. Bjørnø, Alf Martin Arbeiderpartiet
  6. Ramberg, Åge Kristelig Folkeparti
  7. Sogn, Karen Høyre

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Kløv, Ole Johannes Arbeiderpartiet
  2. Opjordsmoen, Brit Arbeiderpartiet
  3. Wroldsen, Ernst Arbeiderpartiet
  4. Lian, Karin Arbeiderpartiet
  5. Jensen, Gunnar Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Willoch, Ingrid I. Høyre
  2. Bettum, Berit M. M. H. Høyre
  3. Steenstrup, Morten Høyre
  4. Anvik, Nils-Olav Høyre
  5. Jahre, Henrik Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Lande, Ingri Kristelig Folkeparti
  2. Kobro, Reidar Kristelig Folkeparti
  3. Frøyshov, Øyvind Kristelig Folkeparti
Østfold

Faste representanter

  1. Bakken, Ingvar Arbeiderpartiet
  2. Johanson, Arvid Arbeiderpartiet
  3. Stray, Svenn Thorkild Høyre
  4. Stubberud, Liv Arbeiderpartiet
  5. Korvald, Lars Kristelig Folkeparti
  6. Kultorp, Thorbjørn Arbeiderpartiet
  7. Apenes, Georg Høyre
  8. Thoresen, Tom Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Bjørnstad, Jan Eilert Arbeiderpartiet
  2. Iversen, Åsa Solberg Arbeiderpartiet
  3. Aasen, Kirsten Arbeiderpartiet
  4. Agnalt, Svein Olav Arbeiderpartiet
  5. Wallin, Anne Marie Arbeiderpartiet
  6. Gressum, Thorvald Arbeiderpartiet
  7. Magnussen, Berit W. Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Holemark, Sigurd Høyre
  2. Struksnæs, Hans Petter Høyre
  3. Thorsen, Ingebjørg Høyre
  4. Stang, Arild Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Holøs, Odd Steinar Kristelig Folkeparti
  2. Belck-Olsen, Ivar Kristelig Folkeparti
  3. Haugdal, Thorbjørn Kristelig Folkeparti
  4. Paulsen, Bjørg Kristelig Folkeparti
  5. Myklebust, Per Kristelig Folkeparti