Innvalgte fra 1945 -

Her finner du oversikt over alle representanter valgt inn ved stortingsvalg og deres vararepresententer helt tilbake til 1945.

Avgrens utvalget

Sortert og gruppert liste av representanter
Buskerud

Vararepresentanter for Høyre

  1. Hundhammer, Beate Heieren Høyre
  2. Aarset, John-Ragnar Høyre
  3. Myrvollen, Ingvar Torsvik Høyre
  4. Westgaard, Lene Høyre

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Grønhovd, Hilde Senterpartiet
  2. Undebakke, Nils Peter Senterpartiet
  3. Berger, Anne Senterpartiet
  4. Grøthe, Oddvar Senterpartiet

Vararepresentanter for Sosialistisk Venstreparti

  1. Nerland, Hege Sosialistisk Venstreparti
  2. Balog, Kjetil Sosialistisk Venstreparti
  3. Khalayli, Linda Sosialistisk Venstreparti
  4. Evju, Kjell Runar Sosialistisk Venstreparti
Finnmark

Faste representanter

  1. Schjøtt-Pedersen, Karl Eirik Arbeiderpartiet
  2. Nielsen, Eva M. Arbeiderpartiet
  3. Fredriksen, Jan-Henrik Fremskrittspartiet
  4. Ballo, Olav Gunnar Sosialistisk Venstreparti
  5. Lysklætt, Vera Venstre

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Jakobsen, Alf E. Arbeiderpartiet
  2. Engstad, Ann-Kristin Arbeiderpartiet
  3. Knutsen, Geir Arbeiderpartiet
  4. Magga, Tove-Lill Labahå Arbeiderpartiet
  5. Hætta, Christina Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Fremskrittspartiet

  1. Odden, Bjørn Sturla Fremskrittspartiet
  2. Paulsen, Tanja Romsdal Fremskrittspartiet
  3. Johansen, Arnt-Helge S. Fremskrittspartiet
  4. Eriksen, Hans J. Fremskrittspartiet

Vararepresentanter for Sosialistisk Venstreparti

  1. Saxi, Kirsti Sosialistisk Venstreparti
  2. Ingebrigtsen, Johnny Sosialistisk Venstreparti
  3. Bergstø, Kirsti Sosialistisk Venstreparti
  4. Mortensen, Charles Sosialistisk Venstreparti

Vararepresentanter for Venstre

  1. Østrem, Bjørg-Irene Venstre
  2. Noodt, Trine Venstre
  3. Dahl, Anton Leier Venstre
  4. Solstad, Tore Jan Venstre
Hedmark

Faste representanter

  1. Brustad, Sylvia Arbeiderpartiet
  2. Storberget, Knut Arbeiderpartiet
  3. Bredvold, Per Roar Fremskrittspartiet
  4. Trettebergstuen, Anette Arbeiderpartiet
  5. Vedum, Trygve Slagsvold Senterpartiet
  6. Faldet, Eirin Arbeiderpartiet
  7. Andersen, Karin Sosialistisk Venstreparti
  8. Gundersen, Gunnar Høyre

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Skulstad, Ivar Arbeiderpartiet
  2. Breen, Thomas Arbeiderpartiet
  3. Sønsterud, Tone Merete Arbeiderpartiet
  4. Olsen, Jørgen Arbeiderpartiet
  5. Gilleberg, Marit Arbeiderpartiet
  6. Røhne, Nils Amund Arbeiderpartiet
  7. Myklebust, Ragnhild Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Fremskrittspartiet

  1. Hanssen, Lars Joakim Fremskrittspartiet
  2. Johnsen, Tor André Fremskrittspartiet
  3. Hult, Johnny Fremskrittspartiet
  4. Berrami, Reidun Hadisha Fremskrittspartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Egeberg, Pernille With Høyre
  2. Høye, Wenche I. S. Høyre
  3. Eggen, Gjertrud Elvseter Høyre
  4. Enemo, Trond Høyre

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Nergård, Arnfinn Senterpartiet
  2. Furuberg, Ann Merete Senterpartiet
  3. Brevig, Gunhild Fundlid Senterpartiet
  4. Sandbakken, Dag Henrik Senterpartiet

Vararepresentanter for Sosialistisk Venstreparti

  1. Nilsen, Christoffer Horsfjord Sosialistisk Venstreparti
  2. Sund, Frøydis Sosialistisk Venstreparti
  3. Amundsen, Steinar Sosialistisk Venstreparti
  4. Tangen, Ellen Marie Sosialistisk Venstreparti
Hordaland

Faste representanter

  1. Akselsen, Olav Arbeiderpartiet
  2. Sortevik, Arne Fremskrittspartiet
  3. Solberg, Erna Høyre
  4. Strøm-Erichsen, Anne-Grete Arbeiderpartiet
  5. Hagesæter, Gjermund Fremskrittspartiet
  6. Sørfonn, Ingebrigt S. Kristelig Folkeparti
  7. Henriksen, Per Rune Arbeiderpartiet
  8. Halleraker, Øyvind Høyre
  9. Valle, Ågot Sosialistisk Venstreparti
  10. Sponheim, Lars Venstre
  11. Woldseth, Karin S. Fremskrittspartiet
  12. Magnusson, Hilde Arbeiderpartiet
  13. Skjælaaen, Rune J. Senterpartiet
  14. Hansen, Torbjørn Høyre
  15. Dåvøy, Laila Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Teigen, Dag Ole Arbeiderpartiet
  2. Brandvik, Tove Linnea Arbeiderpartiet
  3. Villanger, Espen Arbeiderpartiet
  4. Solbakken, Synnøve Arbeiderpartiet
  5. Høva, Jarl Birger Arbeiderpartiet
  6. Rivera, Natacha Arbeiderpartiet
  7. Haukeland, Helge Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Fremskrittspartiet

  1. Indrevik, Georg Fremskrittspartiet
  2. Stenseide, Roald Fremskrittspartiet
  3. Reiertsen, Laila Marie Fremskrittspartiet
  4. Tharaldsen, Elisabeth Eide Fremskrittspartiet
  5. Tvedt, Petter Kvinge Fremskrittspartiet
  6. Bakke, Gunnar Fremskrittspartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Berland, Eli Årdal Høyre
  2. Hove, Harald Victor Høyre
  3. Aadland, Nils Marton Høyre
  4. Vikse, Jannicke Haugan Høyre
  5. Lutro, Einar Høyre
  6. Axelsen, Lisbeth Lunde Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Hareide, Knut Arild Kristelig Folkeparti
  2. Nyborg, Torill Selsvold Kristelig Folkeparti
  3. Ljones, Ingmar Kristelig Folkeparti
  4. Lunde, Grethe Kristelig Folkeparti
  5. Rygg, Filip Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Handegard, Sigrid Brattabø Senterpartiet
  2. Pollestad, Geir Senterpartiet
  3. Bondhus, Bente Senterpartiet
  4. Brekkhus, Kjellaug Ekse Senterpartiet