Innvalgte fra 1945 -

Her finner du oversikt over alle representanter valgt inn ved stortingsvalg og deres vararepresententer helt tilbake til 1945.

Avgrens utvalget

Sortert og gruppert liste av representanter
Oppland

Vararepresentanter for Høyre

  1. Blegen, Audun Høyre
  2. Lunde, Jørand Ødegård Høyre
  3. Steinstad, Sunniva Ihle Høyre
  4. Kvitberg, Anne Grethe Fremgaard Høyre

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Wøien, Anne Tingelstad Senterpartiet
  2. Rindal, Johannes Senterpartiet
  3. Hilmen, Svein Erik Senterpartiet
  4. Blakstad, Eli Senterpartiet
Oslo

Faste representanter

  1. Stoltenberg, Jens Arbeiderpartiet
  2. Foss, Per-Kristian Høyre
  3. Hagen, Carl I. Fremskrittspartiet
  4. Nybakk, Marit Arbeiderpartiet
  5. Halvorsen, Kristin Sosialistisk Venstreparti
  6. Dørum, Odd Einar Venstre
  7. Søreide, Ine M. Eriksen Høyre
  8. Bøhler, Jan Arbeiderpartiet
  9. Jensen, Siv Fremskrittspartiet
  10. Hildeng, Britt Arbeiderpartiet
  11. Holmås, Heikki Eidsvoll Sosialistisk Venstreparti
  12. Lønning, Inge Høyre
  13. Marthinsen, Marianne Arbeiderpartiet
  14. Tybring-Gjedde, Christian Fremskrittspartiet
  15. Grande, Trine Skei Venstre
  16. Khan, Saera Arbeiderpartiet
  17. Syversen, Hans Olav Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Wickholm, Truls Arbeiderpartiet
  2. Øie, Kjell Erik Arbeiderpartiet
  3. Yrvin, Karin Arbeiderpartiet
  4. Mahmood, Khalid Arbeiderpartiet
  5. Ryel, Anne Lise Arbeiderpartiet
  6. Eliassen, Idar Arbeiderpartiet
  7. Jamholt, Gro Bratteli Arbeiderpartiet
  8. Tønsberg, Olav Magnar Arbeiderpartiet
  9. Abd-Daif, Karima Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Fremskrittspartiet

  1. Myhre, Peter N. Fremskrittspartiet
  2. Bryn, Anette Wiig Fremskrittspartiet
  3. Sjøtveit, Øystein Fremskrittspartiet
  4. Gundelach, Christel Fremskrittspartiet
  5. Keshvari, Mazyar Fremskrittspartiet
  6. Larssen, Tone E. Fremskrittspartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Larssen, Heidi Høyre
  2. Rafiq, Afshan Høyre
  3. Kjæstad, Hans Gjeisar Høyre
  4. Astrup, Nikolai Høyre
  5. Kaltenborn, Anne-Cecilie Høyre
  6. Fiskerstrand, Toril Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Kvalbein, Aud Kristelig Folkeparti
  2. Nielsen, Per Kristian Kristelig Folkeparti
  3. Tollefsen-Minos, Benedikte Elisabeth Kristelig Folkeparti
  4. Karlsen, Lise Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Sosialistisk Venstreparti

  1. Sørensen, Heidi Sosialistisk Venstreparti
  2. Chaudhry, Akhtar Sosialistisk Venstreparti
  3. Gjerstad, Ingunn Sosialistisk Venstreparti
  4. Drægni, Morten Sosialistisk Venstreparti
  5. Olaussen, Åshild Sosialistisk Venstreparti

Vararepresentanter for Venstre

  1. Hedstein, Alvhild Venstre
  2. Thommessen, Olaf Venstre
  3. Rødningsby, Audun Venstre
  4. Johnsen, Jennie Nicola Venstre
  5. Elvestuen, Ola Venstre
Rogaland

Faste representanter

  1. Vaksdal, Øyvind Fremskrittspartiet
  2. Nordtun, Tore Arbeiderpartiet
  3. Høie, Bent Høyre
  4. Høybråten, Dagfinn Kristelig Folkeparti
  5. Horne, Solveig Fremskrittspartiet
  6. Sund, Eirin Arbeiderpartiet
  7. Solvik-Olsen, Ketil Fremskrittspartiet
  8. Vallersnes, Finn Martin Høyre
  9. Kvassheim, Gunnar Venstre
  10. Opheim, Torfinn Arbeiderpartiet
  11. Kleppa, Magnhild Meltveit Senterpartiet
  12. Langeland, Hallgeir H. Sosialistisk Venstreparti
  13. Tørresdal, Bjørg Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Omdal, Unn Therese Arbeiderpartiet
  2. Hansen, Espen Torsteinsbø Arbeiderpartiet
  3. Bjelde, Hilde-Gunn Arbeiderpartiet
  4. Berge, Frode Arbeiderpartiet
  5. Sandal, Bjørg Arbeiderpartiet
  6. Tvedt, Tom Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Fremskrittspartiet

  1. Thorsen, Bente Fremskrittspartiet
  2. Zazzera, Odd Jostein Fremskrittspartiet
  3. Halleland, Terje Fremskrittspartiet
  4. Mjelde, Anders Fremskrittspartiet
  5. Andersen, Wenche Haffnes Fremskrittspartiet
  6. Havnerås, Jostein Fremskrittspartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Meling, Siri A. Høyre
  2. Nørgaard, Benedicte Thu Høyre
  3. Hernes, John Peter Høyre
  4. Rettedal, Randi Iren Høyre
  5. Mong, Elin Hetland Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Svendsen, Kjell Arvid Kristelig Folkeparti
  2. Gjedrem, Olaf Kristelig Folkeparti
  3. Moe, Bjørg Tysdal Kristelig Folkeparti
  4. Sørbø, Kjetil Kristelig Folkeparti
  5. Tørresdal, Inger Marie Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Lode, Trond Senterpartiet
  2. Eia, Magnhild Senterpartiet
  3. Bergsvåg, Arne Senterpartiet
  4. Kvadsheim, Bjarne Senterpartiet

Vararepresentanter for Sosialistisk Venstreparti

  1. Kjellesvik, Gjertrud Sosialistisk Venstreparti
  2. Kjeka, Sofus Vikeså Sosialistisk Venstreparti
  3. Hagen, Ida-May Lea Sosialistisk Venstreparti
  4. Erland, Elsa Sosialistisk Venstreparti

Vararepresentanter for Venstre

  1. Solum-Larsen, Helge Venstre
  2. Frønsdal, Elin Venstre
  3. Skartveit, Gro Venstre
  4. Andreassen, Tormod Venstre
Sogn og Fjordane

Faste representanter

  1. Sandal, Reidar Arbeiderpartiet
  2. Navarsete, Liv Signe Senterpartiet
  3. Starheim, Åge Fremskrittspartiet
  4. Heggø, Ingrid Arbeiderpartiet
  5. Ludvigsen, Gunvald Venstre

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Løvlid, Cecilie Thaule Arbeiderpartiet
  2. Dale, Tord Arbeiderpartiet
  3. Høl, Hilmar Arbeiderpartiet
  4. Kirketeig, Jorunn K. Eide Arbeiderpartiet
  5. Hopland, Arnt Ove Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Fremskrittspartiet

  1. Lie, Torbjørn Fremskrittspartiet
  2. Reiakvam, Oddvar Hallset Fremskrittspartiet
  3. Aalberg, Anne-Mari Fremskrittspartiet
  4. Førde, Elin Merete Fremskrittspartiet