Innvalgte fra 1945 -

Her finner du oversikt over alle representanter valgt inn ved stortingsvalg og deres vararepresententer helt tilbake til 1945.

Avgrens utvalget

Sortert og gruppert liste av representanter
Sogn og Fjordane

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Sande, Erling Senterpartiet
  2. Olsen, Knut Magnus Senterpartiet
  3. Melkevoll, Laila Senterpartiet
  4. Mongstad, Gunn Åmdal Senterpartiet

Vararepresentanter for Venstre

  1. Mikalsen, Bjørg Jansen Venstre
  2. Nesheim, Rolf Venstre
  3. Osland, Gunnar Venstre
  4. Kvikne, Marta Venstre
Telemark

Faste representanter

  1. Hansen, Sigvald Oppebøen Arbeiderpartiet
  2. Hoksrud, Bård Fremskrittspartiet
  3. Olsen, Gunn Arbeiderpartiet
  4. Aasland, Terje Arbeiderpartiet
  5. Fostervold, Kåre Fremskrittspartiet
  6. Holmberg, Kari Lise Høyre

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Wiik, Lise Arbeiderpartiet
  2. Beyer, Sindre Fossum Arbeiderpartiet
  3. Varøy, Mari Helén Arbeiderpartiet
  4. Straume, Magnus Arbeiderpartiet
  5. Nord, Mette Arbeiderpartiet
  6. Storhaug, Arne Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Fremskrittspartiet

  1. Holmberg, Magnhild Fremskrittspartiet
  2. Bjørnflaten, Nils Fremskrittspartiet
  3. Korsrud, Tove Fremskrittspartiet
  4. Skilbred, Nils-Olav Fremskrittspartiet
  5. Langkås, Bjørn Magne Fremskrittspartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Isaksen, Torbjørn Røe Høyre
  2. Helgesen, Gunn Marit Høyre
  3. Stormoen, Berit Høyre
  4. Tollefsen, Tor Høyre
Troms

Faste representanter

  1. Arnesen, Bendiks H. Arbeiderpartiet
  2. Korsberg, Øyvind Fremskrittspartiet
  3. Bjørnflaten, Anne Marit Arbeiderpartiet
  4. Amundsen, Per-Willy Fremskrittspartiet
  5. Jensen, Lena Sosialistisk Venstreparti
  6. Knutsen, Tove Karoline Arbeiderpartiet
  7. Aspaker, Elisabeth Høyre

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Hansen, Knut Werner Arbeiderpartiet
  2. Søndergaard, Synnøve Arbeiderpartiet
  3. Johansen, Odd Harald Arbeiderpartiet
  4. Johansen, Gunda Pauline Arbeiderpartiet
  5. Linaker, Roald Arbeiderpartiet
  6. Jensen, Sølvi Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Fremskrittspartiet

  1. Blomseth, Jan Fremskrittspartiet
  2. Sandberg, Line Miriam Fremskrittspartiet
  3. Wilsgård, Kristian Fremskrittspartiet
  4. Iversen, Hanne Caroline S. Fremskrittspartiet
  5. Lund, Tom Inge Fremskrittspartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Gudmundsen, Kent Høyre
  2. Jørgensen, Mona Høyre
  3. Sivertsen, Geir Inge Høyre
  4. Bertheussen, Christine Høyre

Vararepresentanter for Sosialistisk Venstreparti

  1. Teigen, Ole-Anton Sosialistisk Venstreparti
  2. Nergård, Sylvi Sosialistisk Venstreparti
  3. Jensen, Jack Sosialistisk Venstreparti
  4. Killie, Ida Løken Sosialistisk Venstreparti
Nord-Trøndelag

Faste representanter

  1. Hanssen, Bjarne Håkon Arbeiderpartiet
  2. Kristoffersen, Gerd Janne Arbeiderpartiet
  3. Brekk, Lars Peder Senterpartiet
  4. Eriksson, Robert Fremskrittspartiet
  5. Ryan, Inge Sosialistisk Venstreparti
  6. Skjelstad, André N. Venstre

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Grande, Arild Arbeiderpartiet
  2. Kjerkol, Ingvild Arbeiderpartiet
  3. Langsåvold, Bård Arbeiderpartiet
  4. Nielsen, Sigrun Risholt Arbeiderpartiet
  5. Haugan, Tormod Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Fremskrittspartiet

  1. Skjervø, Endre Fremskrittspartiet
  2. Kjenstad, Gunn Irene Fremskrittspartiet
  3. Torset, Jan Fremskrittspartiet
  4. Busch, Ståle Fremskrittspartiet

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Moe, Anna Ceselie Brustad Senterpartiet
  2. Gram, Bjørn Arild Senterpartiet
  3. Fuglum, Erlend Senterpartiet
  4. Nøst, Trude Marian Senterpartiet

Vararepresentanter for Sosialistisk Venstreparti

  1. Samuelsen, Ellen Sosialistisk Venstreparti
  2. Aglen, Tone Sofie Sosialistisk Venstreparti
  3. Løwe, Tone Sosialistisk Venstreparti
  4. Tungen, Åshild Sosialistisk Venstreparti

Vararepresentanter for Venstre

  1. Østby, Anita Venstre
  2. Prytz, Trond Venstre
  3. Haraldsen, Annikken Kjær Venstre
  4. Sandnes, Trond Venstre
Sør-Trøndelag

Faste representanter

  1. Giske, Trond Arbeiderpartiet
  2. Gjul, Gunn Karin Arbeiderpartiet
  3. Sandberg, Per Fremskrittspartiet
  4. Brende, Børge Høyre
  5. Djupedal, Øystein Sosialistisk Venstreparti
  6. Asphjell, Jorodd Arbeiderpartiet
  7. Moe, Ola Borten Senterpartiet
  8. Lien, Tord Fremskrittspartiet
  9. Hansen, Eva Kristin Arbeiderpartiet
  10. Lånke, Ola T. Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Haugen, Arne L. Arbeiderpartiet
  2. Gravråk, Knut Arbeiderpartiet
  3. Brekken, Oddlaug Børseth Arbeiderpartiet
  4. Flakne, Gunn Elin Arbeiderpartiet
  5. Skjærvik, Per Arbeiderpartiet
  6. Eikevik, Randi Arbeiderpartiet
  7. Berg, Sivert Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Fremskrittspartiet

  1. Søttar, Hanne Dyveke Fremskrittspartiet
  2. Larsen, Torstein Fremskrittspartiet
  3. Hauge, Kristian Dahlberg Fremskrittspartiet
  4. Brevik, Svein Fremskrittspartiet
  5. Ervik, Per Johannes Fremskrittspartiet