Dagens møtende

Her finner du en oversikt over hvilke representanter som møter i Stortinget i dag. Listen inneholder alle innvalgte eller fast møtende representanter for inneværende periode. I parentes etter navnet angis det hvem representanten møter fast for, eller eventuelt om representanten er i permisjon og hvem som møter som vara. Bruk fanene for å sortere listen.

Tidligere storting

Oversikten «innvalgte fra 1945-» inneholder oversikt over alle innvalgte representanter og vararepresentanter  inndelt etter valgperiode. Innvalgte fra 1945-.

Finn representant

Sortert og gruppert liste av representanter
Arbeiderpartiet
2 Mørland, Tellef Inge A
6 Henriksen, Kari A
12 Huitfeldt, Anniken A
15 Myrli, Sverre A
17 Sandberg, Nina A
23 Aukrust, Åsmund A
26 Moflag, Tuva A
28 Kolberg, Martin A
31 Christoffersen, Lise A
35 Gharahkhani, Masud A
37 Sjåstad, Runar A
39 Olsen, Ingalill A
42 Trettebergstuen, Anette A
44 Sandtrøen, Nils Kristen A
50 Rommetveit, Magne A
53 Christensen, Jette F. A
58 Knutsen, Eigil A
62 Grung, Ruth A
67 Botten, Else-May A
71 Bjørdal, Fredric Holen A
74 Sivertsen, Eirik A
78 Lyngedal, Åsunn A
83 Aasrud, Rigmor A
86 Hagebakken, Tore A
90 Støre, Jonas Gahr A
92 Marthinsen, Marianne A
97 Bøhler, Jan A
101 Staalesen, Siri Gåsemyr A
104 Eide, Espen Barth A
110 Tajik, Hadia A
113 Solberg, Torstein Tvedt A
118 Liadal, Hege Haukeland A
121 Hansen, Øystein Langholm A
124 Heggø, Ingrid A
127 Aasland, Terje A
130 Vågslid, Lene A
133 Myrseth, Cecilie A
137 Henriksen, Martin A
139 Kjerkol, Ingvild A
141 Grande, Arild A
144 Giske, Trond A
146 Hansen, Eva Kristin A
150 Asphjell, Jorodd A
152 Leirtrø, Kirsti A
155 Andersen, Dag Terje A
158 Aasen-Svensrud, Maria A
161 Lauvås, Stein Erik A
164 Bjørnebekk-Waagen, Elise A
166 Hansen, Svein Roald A
Fremskrittspartiet
3 Bruun-Gundersen, Åshild FrP
7 Saudland, Gisle Meininger FrP
13 Limi, Hans Andreas FrP
18 Gulati, Himanshu FrP
25 Kjos, Kari Kjønaas FrP
30 Wold, Morten FrP
34 Engen-Helgheim, Jon FrP
38 Strifeldt, Bengt Rune FrP
46 Johnsen, Tor André FrP
51 Njåstad, Helge André FrP
56 Hjemdal, Silje FrP
66 Listhaug, Sylvi FrP
70 Johansen, Jan Steinar Engeli (Møter fast for Dale, Jon Georg) FrP
77 Søttar, Hanne Dyveke FrP
81 Olsen, Dagfinn Henrik (Møter fast for Freiberg, Kjell-Børge) FrP
87 Johansen, Morten Ørsal FrP
94 Tybring-Gjedde, Christian FrP
103 Keshvari, Mazyar (Møter fast for Jensen, Siv) FrP
111 Horne, Solveig FrP
114 Steffensen, Roy FrP
120 Halleland, Terje FrP
129 Olsen, Stine Margrethe Knutsdatter (Møter fast for Hoksrud, Bård) FrP
135 Amundsen, Per-Willy FrP
147 Bjørnstad, Sivert FrP
156 Stordalen, Morten FrP
163 Leirstein, Ulf FrP
168 Wiborg, Erlend FrP
Høyre
1 Harberg, Svein H
5 Foss, Ingunn H
8 Benestad, Norunn Tveiten H
11 Trøen, Tone Wilhelmsen H
14 Jegstad, Nils Aage H
16 Asheim, Henrik H
20 Kristensen, Turid H
24 Elvenes, Hårek H
27 Mathisen, Bente Stein (Møter fast for Sanner, Jan Tore) H
29 Helleland, Trond H
32 Johnsen, Kristin Ørmen H
41 Haukland, Marianne (Møter fast for Bakke-Jensen, Frank) H
45 Riise, Kristian Tonning H
49 Trellevik, Ove H
52 Frølich, Peter H
54 Eidsheim, Torill H
59 Nilsen, Tom-Christer H
61 Eskeland, Liv Kari (Møter fast for Solberg, Erna) H
65 Orten, Helge H
69 Synnes, Marianne H
72 Soleim, Vetle Wang H
75 Ebbesen, Margunn H
79 Finstad, Jonny H
85 Thommessen, Olemic H
91 Tetzschner, Michael H
93 Lunde, Heidi Nordby H
98 Kapur, Mudassar H
102 Heggelund, Stefan H
106 Tybring-Gjedde, Mathilde (Møter fast for Søreide, Ine M. Eriksen) H
108 Heiberg, Astrid Nøklebye (Møter fast for Astrup, Nikolai) H
109 Bru, Tina H
112 Stensland, Sveinung H
116 Hagerup, Margret H
119 Stokkebø, Aleksander (Møter fast for Høie, Bent) H
125 Melvær, Frida H
128 Abrahamsen, Solveig Sundbø H
134 Gudmundsen, Kent H
142 Agdestein, Elin Rodum H
145 Lønseth, Mari Holm H
149 Gimse, Guro Angell (Møter fast for Helleland, Linda C. Hofstad) H
154 Løvaas, Kårstein Eidem H
157 Westgaard-Halle, Lene H
159 Larsen, Erlend H
162 Schou, Ingjerd H
165 Pettersen, Tage H
Kristelig Folkeparti
4 Ropstad, Kjell Ingolf KrF
9 Grøvan, Hans Fredrik KrF
10 Bransdal, Torhild KrF
60 Hareide, Knut Arild KrF
73 Reiten, Steinar KrF
115 Bollestad, Olaug V. KrF
126 Storehaug, Tore KrF
132 Bekkevold, Geir Jørgen KrF
Miljøpartiet De Grønne
100 Bastholm, Une (Har permisjon, Stoknes, Per Espen møter som vararepresentant) MDG
Rødt
99 Moxnes, Bjørnar R
Senterpartiet
21 Gjelsvik, Sigbjørn Sp
33 Lundteigen, Per Olaf Sp
40 Iversen, Geir Adelsten Sp
43 Vedum, Trygve Slagsvold Sp
47 Mehl, Emilie Enger Sp
55 Toppe, Kjersti Sp
64 Bjørke, Nils T. Sp
68 Klinge, Jenny Sp
76 Nordlund, Willfred Sp
80 Mossleth, Siv Sp
84 Odnes, Ivar Sp
88 Strand, Marit Knutsdatter Sp
117 Pollestad, Geir Sp
123 Navarsete, Liv Signe Sp
131 Sem-Jacobsen, Åslaug Sp
136 Borch, Sandra Sp
140 Arnstad, Marit Sp
148 Greni, Heidi Sp
167 Myhrvold, Ole André Sp
Sosialistisk Venstreparti
22 Wilkinson, Nicholas (Har permisjon, Sangtarash, Sheida møter som vararepresentant) SV
36 Nævra, Arne SV
48 Andersen, Karin SV
57 Lysbakken, Audun SV
82 Fagerås, Mona SV
95 Kaski, Kari Elisabeth SV
105 Eide, Petter SV
122 Lerbrekk, Solfrid SV
138 Fylkesnes, Torgeir Knag SV
151 Haltbrekken, Lars SV
169 Øvstegård, Freddy André SV
Venstre
19 Raja, Abid Q. V
63 Breivik, Terje V
89 Kjenseth, Ketil V
96 Melby, Guri (Møter fast for Grande, Trine Skei) V
107 Almeland, Grunde (Møter fast for Elvestuen, Ola) V
143 Skjelstad, André N. V
153 Gunnes, Jon V
160 Grimstad, Carl-Erik V