Kambe, Arve

Kambe, Arve (1974-)

Parti:
Høyre
Representant
for Rogaland 2013-2017
Leder :
Arbeids- og sosialkomiteen
Ansiennitet:
5 år, 242 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 25.11.1974 i Haugesund, Rogaland
  • Sønn av forpleiningssjef Magne Arvid Kambe (1946-) og butikkmedarbeider Åse Louise Clausen (1953-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 11 for Rogaland, 2009 - 2013, H.
  • Representant nr 8 for Rogaland, 2013 - 2017, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2009-2013

    Medlem, Finanskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013
    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.2009 - 30.09.2013

    2013-2017

    Leder, Arbeids- og sosialkomiteen, 22.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Arbeids- og sosialkomiteen, 01.10.2013 - 22.10.2013

Medlemskap i delegasjoner

  • 2009-2013

    Varamedlem, Europautvalget, 09.11.2009 - 30.09.2013

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Norheim barneskole 1981-1987
  • Vormedal ungdomsskole 1987-1990
  • Skeisvang vgs., allmennfaglig 1990-1993
  • Ex.phil og samf.vit., UiB 1993
  • Historie grunnfag, Høyskolen i Stavanger 1996
  • Juss grunnfag og historie mellomfag, UiB 1997
  • Sammenliknende politikk grunnfag, mellomfag og hovedfag, UiB 1998-2000

Yrke

  • Butikkmedarbeider, KappAhl 1988-1990
  • Operatør, Norsk Hydro Karmøy 1993-1993 (sommervikar)
  • Fylkessekretær, Rogaland Unge Høyre 1994-1995
  • Lagerarbeider, Eurest Tananger 1996 (sommervikar)
  • Markedssjef, Trygge Barnehager as 2000-2009

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Haugesund bystyre 1995-1999, medlem 1999-2003
  • Medlem Haugesund formannskap 2003-2007, 2007-2009

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Rogaland 1999-2003

Offentlige verv

  • Medlem Norsk Rikskringkastings programråd, Rogaland 1999-2003
  • Medlem Opplæringsutvalget, Rogaland 1999-2003
  • Nestleder Styret for Rogaland kurs og kompetansesenter 1999-2003
  • Medlem Omsorgsutvalget, Haugesund 1999-2003
  • Medlem Generalforsamlingen i Haugaland kraft 2003-2009
  • Varamedlem Rådet for Karmsund Havnevesen as 2003-2009
  • Medlem Styret for Haugaland Kunnskapspark 2007-2009
  • Medlem Styret for Haugesund Parkering Holding AS 2007-2009

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret i Haugesund Unge Høyre 1993-1994
  • Medlem Styret i Rogaland Høyre 1995-1997
  • Politisk viseformann Rogaland Unge Høyre 1995-1996, formann 1996-1997
  • 2. nestleder Unge Høyres Landsforbund 1998-2000
  • Medlem Høyres kommunalpolitiske utvalg 1998-2000
  • Medlem Styret i Haugesund Høyre 1999-2009
  • Leder Rogaland Høyres progamkomité 2006-2007