Mathisen, Asbjørn

Mathisen, Asbjørn (1942-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for
Nord-Trøndelag 1969-1973
Ansiennitet:
0 år, 78 dager

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 17.10.1942
  • Sønn av sagbruksarbeider Johan Mathisen 1963) og husmor Anna Stuedahl (1916-1981)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 3 for Nord-Trøndelag, 1965 - 1969, A.
  • Vararepresentant nr 1 for Nord-Trøndelag, 1969 - 1973, A.

Vararepresentasjoner

  • Rykket opp som representant 24.09.1973 etter Johan Støas død.

Medlemskap i regjering

  • Statssekretær, Utenriksdepartementet, bistandssaker, 18.09.1992 - 25.11.1996

Verv

Offentlige verv

  • Medlem Styret for Høgskolen i Nord-Trøndelag, fra 1997