Wøien, Anne Tingelstad

Wøien, Anne Tingelstad (1965-)

Parti:
Senterpartiet
Representant
for Oppland 2013-2017
Andre nestleder :
Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen
Ansiennitet:
5 år, 297 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Fullmaktskomiteen

Medlem
01.10.2013 - 30.09.2017

Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen

Andre nestleder
22.10.2013 - 30.09.2017

Senterpartiet

Første varamedlem gruppestyret
09.04.2014 - 30.09.2017

Biografi

Personalia

  • Født 18.06.1965 i Ringerike, Buskerud
  • Datter av gårdbruker Hans Tingelstad (1924-) og rektor/stortingsrepr. Marit Tingelstad (1938-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Oppland, 2005 - 2009, Sp.
  • Representant nr 5 for Oppland, 2009 - 2013, Sp.
  • Representant nr 5 for Oppland, 2013 - 2017, Sp.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2009-2013

    Personlig varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 20.06.2013 - 30.09.2013
    Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013
    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.2009 - 30.09.2013

    2013-2017

    Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 17.10.2013 - 22.10.2013
    Andre nestleder, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 22.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 24.10.2013

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 2009-2013

    Medlem, Den særskilte komité til å behandle redegjørelse fra justisministeren og forsvarsministeren i Stortingets møte 10. november 2011 om angrepene 22. juli, 17.11.2011 - 08.03.2012

Medlemskap i delegasjoner

  • 2009-2013

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 14.04.2011 - 30.09.2013
    Delegat, FNs generalforsamling, 2011 -
    Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Den Interparlamentariske Union (IPU), 22.10.2009 - 30.09.2013

    2013-2017

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Den Interparlamentariske Union (IPU), 12.11.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2009-2013

    Nestleder gruppestyret, Senterpartiet, 06.04.2011 - 30.09.2013
    Første varamedlem gruppestyret, Senterpartiet, 03.02.2010 - 06.04.2011

    2013-2017

    Første varamedlem gruppestyret, Senterpartiet, 09.04.2014 - 30.09.2017
    Medlem gruppestyret, Senterpartiet, 16.10.2013 - 09.04.2014

Medlemskap i regjering

  • Politisk rådgiver, Olje- og energidepartementet, 20.10.2005 - 21.09.2007
    Politisk rådgiver, Samferdselsdepartementet, 19.10.2007 - 30.09.2009

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Fagerlund skole 1972-1978
  • Brandbu ungdomsskole 1978-1981
  • Brandbu videregående skole, allmennfaglig linje 1981-1984
  • Gran videregående skole, tegning-, form og farge VG1 1984-1985
  • Gran videregående skole, tegning-, form og farge VG2 1985-1986
  • Sagene lærerhøgskole, allmennlærerutdanning 1987-1990
  • Høgskolen i Telemark, 5-10 årspedagogikk 1996-1997
  • Høgskolen i Telemark, pedagogisk arbeid på småskoletrinnet 1997-1998

Yrke

  • Skolepolitisk sekretær, Senterungdommens landsforbund 1989-1990
  • Lærer, Gran kommune 1990-2003
  • Øvingslærer, Høgskolen i Hedmark 2000-2003

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Gran formannskap 1995-1999, 1999-2003

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Oppland 2003-2005

Offentlige verv

  • Medlem Regionrådet for Hadeland 1995-1999
  • Medlem Viltnemnda, Oppland 2003-2005
  • Medlem Styret for Lillehammer kunstmuseum 2003-2005
  • Medlem Representantskapet for Norges Bank 2003-2005

Tillitsverv i partier

  • Leder Oppland Senterungdom 1990-1991

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Mjøsenergi Invest 2003-2005