Hoksrud, Bård

Hoksrud, Bård (1973-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Representant for
Telemark 2017-2021
Medlem:
Helse- og omsorgskomiteen
Ansiennitet:
12 år, 47 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Helse- og omsorgskomiteen

Medlem
12.10.2017 - 30.09.2021

Valgkomiteen

Varamedlem
07.10.2017 - 30.09.2021

Fremskrittspartiet

Innpisker
03.10.2017 - 30.09.2021

Fremskrittspartiet

Innpisker
03.10.2017 - 30.09.2021

Biografi

Personalia

  • Født 26.03.1973 i Porsgrunn, Telemark
  • Sønn av elektromontør Rolf Oddbjørn Hoksrud (1944-) og kontormedarbeider Karin Gulbrandsen (1947-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 3 for Telemark, 1997 - 2001, FrP.
  • Vararepresentant nr 1 for Telemark, 2001 - 2005, FrP.
  • Representant nr 2 for Telemark, 2005 - 2009, FrP.
  • Representant nr 2 for Telemark, 2009 - 2013, FrP.
  • Representant nr 3 for Telemark, 2013 - 2017, FrP.
  • Representant nr 3 for Telemark, 2017 - 2021, FrP.

Vararepresentasjoner

  • Statssekretær16.10.2013-05.06.2015, Kristian Norheim møtte som representant.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2005-2009

    Medlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009
    Medlem, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009
    Personlig varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 16.06.2009 - 30.09.2009

    2009-2013

    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.2009 - 30.09.2013
    Andre nestleder, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013
    Personlig varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 20.06.2013 - 30.09.2013

    2013-2017

    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 16.10.2013
    Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 10.06.2015 - 30.09.2017
    Varamedlem, Valgkomiteen, 30.09.2015 - 30.09.2017

    2017-2021

    Varamedlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2005-2009

    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2007 - 16.10.2013

    2009-2013

    Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 04.11.2009 - 30.09.2013

    2013-2017

    Medlem, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 13.10.2015 - 05.01.2016
    Nestleder, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 06.01.2016 - 30.09.2017

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2005-2009

    Innpisker, Fremskrittspartiet, 01.10.2005 - 30.09.2009
    Medlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 05.10.2005 - 30.09.2009

    2009-2013

    Medlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 07.10.2009 - 30.09.2011
    Innpisker, Fremskrittspartiet, 07.10.2009 - 30.09.2011

    2017-2021

    Innpisker, Fremskrittspartiet, 03.10.2017 - 30.09.2021
    Innpisker, Fremskrittspartiet, 03.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i regjering

  • Statssekretær, Samferdselsdepartementet, 16.10.2013 - 05.06.2015

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • GK Handel og kontor, butikkfag 1990
  • VK1 og 2 Handel og kontor, markedsføring 1991-1992

Yrke

  • Butikkmedarbeider ved Vi-To Matsenter 1987-1993
  • Ass. butikksjef ved ICA Haugtun AS 1994-1996
  • Butikksjef ved Spar Vestskogen 1997-1998

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Bamble kommunestyre 1991-1995, 1995-1999, 1999-2003, 2003-2007, 2007-2011

Fylkespolitisk aktivitet

  • Varamedlem fylkesutvalg, Telemark 1999-2003, 2003-2007

Offentlige verv

  • Leder Ankeutvalget, Bamble 1995-2003, fra 2007
  • Leder Helse- og omsorgskomiteen, Bamble 1995-2003
  • Medlem Styret for Skiensfjordens kommunale kraftselskap 1999-2000
  • Leder Administrasjonsutvalget, Telemark 1999-2003
  • Medlem Landsstyret for Kommunenes Sentralforbund 2000-2005
  • Leder Infrastrukturutvalget, Telemark 2003-2005
  • Medlem Generalforsamlingen for Sparebankstiftelsen DNB NOR fra 2004

Tillitsverv i partier

  • Div. verv Telemark FpU 1989-1995, formann 1996
  • Div. verv Bamble FrP 1990-1996
  • Medlem FpUs sentralstyre 1996-1999
  • Organisasjonssekretær FrP 1998-1999, kommunalpolitisk rådgiver 2001-2002
  • Medlem FrPs sentralstyre 1999-2002, fra 2010
  • Formann FpU 1999-2002
  • Politisk rådgiver FrPs stortingsgruppe 2001
  • Distriktssekretær BTV FrP 2002-2005

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Brukerrådet for representantordninger 2011-2013

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for H&H Eiendom AS fra 2004