Agdestein, Elin Rodum

Agdestein, Elin Rodum (1957-)

Parti:
Høyre
Representant for
Nord-Trøndelag 2017-2021
Medlem:
Finanskomiteen
Ansiennitet:
4 år, 26 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Finanskomiteen

Medlem
01.10.2017 - 30.09.2021

Valgkomiteen

Medlem
07.10.2017 - 30.09.2021

Høyre

Første vara innpisker
04.10.2017 - 30.09.2021

Biografi

Personalia

  • Født 10.08.1957

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Nord-Trøndelag, 2009 - 2013, H.
  • Representant nr 4 for Nord-Trøndelag, 2013 - 2017, H.
  • Representant nr 4 for Nord-Trøndelag, 2017 - 2021, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2013-2017

    Medlem, Den utvidede utenriks- og forsvarskomité, 17.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Utenriks- og forsvarskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Finanskomiteen, 01.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2013-2017

    Medlem, Europautvalget, 17.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 12.11.2013 - 30.09.2017
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 12.11.2013 - 23.05.2016
    Medlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 23.05.2016 - 30.09.2017

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2017-2021

    Første vara innpisker, Høyre, 04.10.2017 - 30.09.2021