Stolt-Nielsen, Inger

Stolt-Nielsen, Inger (1943-)

Parti:
Tverrpolitisk Folkevalgte (Kystpartiet)
Sist innvalgt som representant for
Rogaland 1997-2001
Ansiennitet:
4 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 05.03.1943 i Haugesund, Rogaland
  • Datter av skipsfører Andreas Stolt-Nielsen (1907-1988) og husmor Constance Lothe (1917-1992)

Stortingsperioder

  • Representant nr 10 for Rogaland, 1997 - 2001, H. (01.10.1997 - 21.03.2001)
  • Representant nr 10 for Rogaland, 1997 - 2001, TF. (21.03.2001 - 30.09.2001)

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Varamedlem, Den utvidede utenrikskomité, 21.10.1997 - 30.09.2001
    Medlem, Familie-, kultur- og administrasjonskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001

Medlemskap i delegasjoner

  • 1997-2001

    Varamedlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 07.10.1997 - 30.09.2001

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Lærerskolen, Stord 1964
  • Ex.phil., Universitetet i Bergen 1974
  • Historie grunnfag, Universitetet i Bergen 1990
  • Hverdagsjus 1991
  • Offentlig rett, grunnfag og mellomfag, Universitetet i Bergen 1992

Yrke

  • Lærer Haugesund 1964-1997 (de siste ti årene vesentlig for fremmedspråklige elever)
  • Ansvarlig Høyres radio 1987-1991

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Haugesund bystyre 1991-1995, medlem 1995-1997

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Rogaland 1991-1995, 1995-1997

Offentlige verv

  • Lekdommer Lagmannsretten, Rogaland 1991-1995
  • Varamedlem Billighetserstatningsutvalget 1998-2002 (personlig varamann for Harald Tom Nesvik)

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Haugesund Høyre og Haugesund Høyrekvinner 1986-1995
  • Sekretær Haugesund Høyre    , opplæringsleder , nestleder