Leknes, Jørund

Leknes, Jørund (1982-)

Parti:
Sosialistisk Venstreparti
Sist innvalgt som vararepresentant for
Sør-Trøndelag 2005-2009
Ansiennitet:
0 år, 207 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 24.01.1982 i Trondheim, Sør-Trøndelag
  • Sønn av høgskolelektor Jon Olaf Berg (1954-) og høgskolelektor Rigmor Leknes (1953-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Sør-Trøndelag, 2001 - 2005, SV.
  • Vararepresentant nr 2 for Sør-Trøndelag, 2005 - 2009, SV.

Medlemskap i regjering

  • Politisk rådgiver, Moderniseringsdepartementet, 21.10.2005 - 31.12.2005
    Politisk rådgiver, Fornyings- og administrasjonsdepartementet, 01.01.2006 - 20.10.2009

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Hallset barneskole 1989-1995
  • Selsbakk ungdomsskole 1995-1998
  • Trondheim Katedralskole 1998-2001
  • Høgskolen i Sør-Trøndelag, ingeniør, systemutvikling 2001-2004 (ikke fullført)

Verv

Tillitsverv i partier

  • Leder Sør-Trøndelag SU 2001-2002, 2004-2005