Stokkeland, Kåre

Stokkeland, Kåre (1918-1985)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for
Møre og Romsdal 1973-1977
Ansiennitet:
12 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Stokkeland, Kåre har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 12.07.1918 i Molde, Møre og Romsdal
  • Død 12.08.1985
  • Sønn av baker Karl Georg Stokkeland (1889-1978) og husmor Marit Josefa Trøen (1886-1975)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Møre og Romsdal, 1958 - 1961, A.
  • Vararepresentant nr 2 for Møre og Romsdal, 1961 - 1965, A.
  • Representant nr 7 for Møre og Romsdal, 1965 - 1969, A.
  • Representant nr 6 for Møre og Romsdal, 1969 - 1973, A.
  • Representant nr 9 for Møre og Romsdal, 1973 - 1977, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1965-69

    Medlem, Militærkomiteen, 15.10.1965 - 30.09.1967
    Medlem, Forsvarskomiteen, 01.10.1967 - 30.09.1969
    Varamedlem, Valgkomiteen, 25.10.1967 - 30.09.1969

    1969-73

    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.1969 - 30.09.1973
    Medlem, Forsvarskomiteen, 14.10.1969 - 30.09.1973
    Varamedlem, Den utvidede utenriks- og konstitusjonskomité, 01.02.1972 - 30.09.1973

    1973-77

    Medlem, Valgkomiteen, 09.10.1973 - 30.09.1977
    Medlem, Den utvidede utenriks- og konstitusjonskomité, 18.10.1973 - 30.09.1977
    Medlem, Utenriks- og konstitusjonskomiteen, 18.10.1973 - 30.09.1977

Medlemskap i delegasjoner

  • 1965-69

    Medlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 1968 -

    1969-73

    Vararepresentant, FNs generalforsamling, 1969 -
    Medlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 1969 - 1969

    1973-77

    Medlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 1973 - 1973
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 1973 - 1973

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Student 1938
  • Statens politiskole 1951
  • Brannetterforskningskurs 1955
  • Instruktørkurs ved Sivilforsvarsskolen 1962
  • Trafikkurs ved Sivilforsvarsskolen 1962

Yrke

  • Ansatt ved Romsdal politikammer, først som kontorbetjent, senere politikonstabel og politibetjent fra 1938
  • Politioverbetjent 1957-1977

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Bolsøy herredsstyre 1947-1951
  • Medlem Molde kommunestyre 1951-1955, ordfører 1955-1959
  • Medlem Molde formannskap 1959-1963, 1963-1967

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Møre og Romsdal 1963-1967

Offentlige verv

  • Formann Administrasjonskomiteen for den nye Molde kommune 1963
  • Formann Styret for Istad Kraftselskap 1963-1965
  • Formann Byggekomiteen for psykiatrisk klinikk ved Fylkessykehuset 1964
  • Medlem Styret for Fylkessykehuset, Molde 1964-1967
  • Medlem Tjenestetidsutvalget av 1967 1967
  • Formann Styret for Norges Postsparebank 1972-1984

Tillitsverv i partier

  • Formann Romsdal Arbeiderparti 1960-1970
  • Kasserer Møre og Romsdal Arbeiderparti til 1984
  • Medlem Styret for Møre og Romsdal Arbeiderparti til 1984
  • Formann Molde Arbeiderparti
  • Medlem Styret for Molde Arbeiderparti