Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Gregussen, Otto ( 1956- )

Arbeiderpartiet

Biografi

Personalia

Født 15.09.1956 i Bodø, Nordland
Sønn av sjåfør Odd Gregussen (1934-) og hjelpepleier Paula Jørgensen (1936-)

Medlemskap i regjering

Politisk rådgiver, Fiskeridepartementet, 01.10.1992 - 07.01.1994
Statssekretær, Fiskeridepartementet, 07.01.1994 - 15.03.1996
Statsråd, Fiskeridepartementet, 17.03.2000 - 19.10.2001

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Fiskeriøkonom 1976-1979

Yrke

  • Saksbehandler i Nordland fiskarlag 1979-1981
  • Saksbehandler i Norges fiskarlag 1981-1986
  • Avdelingsleder i Norges fiskarlag 1986-1992
  • Administrerende direktør i Norske Fiskeoppdretteres Forening 1996-1999
  • Administrerende direktør i Norshell 1999-2000
  • Regiondirektør i Trøndelag NHO 2001-2003
  • Fiskeriråd ved den norske ambassade i Washington 2003-2006
  • Direktør for Access Mid-Norway 2006-2008
  • Regiondirektør for Fiskeridirektoratet, region Trøndelag fra 2009

Verv

Offentlige verv

  • Medlem Konsesjonsutvalget. Utvalg til å vurdere behovet for innføring av nye konsesjonsordninger m.v. i fiske. 1989-1992
  • Medlem Programstyret for forskningsprogrammet "Marked og samfunn", Norges Forskningsråd 1999-2000
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget