Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Amundsen, Per-Willy ( 1971- )

Fremskrittspartiet
Vararepresentant for Troms 2013-2017
Ansiennitet: 8 år, 8 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 21.01.1971 i Harstad, Troms
Sønn av bygg- og eiendomssjef Per Roald Amundsen (1949-) og helsesekretær Wenche Berit Trudvang (1949-)

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 1 for Troms, 2001 - 2005, FrP.
Representant nr 4 for Troms, 2005 - 2009, FrP.
Representant nr 5 for Troms, 2009 - 2013, FrP.
Vararepresentant nr 1 for Troms, 2013 - 2017, FrP.

Medlemskap i stortingskomiteer

2005-2009

Andre nestleder, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

2009-2013

Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 06.10.2011 - 30.09.2013
Medlem, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 20.10.2009 - 06.10.2011

Medlemskap i regjering

Statssekretær, Kommunal- og regionaldepartementet, 16.10.2013 -

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Kanebogen barneskole 1978-1984
  • Harstad ungdomsskole 1984-1987
  • Heggen videregående skole, samfunnsfaglinja 1987-1990
  • Førstegangstjeneste i Hærens samband 1990-1991
  • Siviløkonomstudiet, Norges Handelshøyskole 1991-1995
  • Fag ved IKT-studiet, Høgskolen i Sør-Trøndelag 1999-2001
  • Grunnkurs lederskap, Heimevernet 1999

Yrke

  • Ad Notam Norge AS 1995
  • Cinet Harstad AS 1995
  • Harstad kommune 1995
  • Harstad trygdekontor 1997-1999
  • Privat næringsdrivende 1999-2001
  • Nordata DA 2001
  • R&D manager (programvareutvikling) i Activ Online Technology AS 2002-2005

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Harstad kommunestyre 1999-2003
  • Medlem Harstad formannskap 2003-2005

Offentlige verv

  • Meddommer Trondenes tingrett 1999-2005
  • Medlem Kontaktutvalget mellom innvandrerbefolkningen og myndighetene 2006-2007

Tillitsverv i partier

  • Formann Harstad FpU 1986-1990
  • Formann Troms FpU 1989-1990
  • Medlem Styret i Hordaland FpU 1992-1994
  • Varamedlem Styret i Harstad FrP 1999-2000
  • Formann Harstad FrP 2000-2002

Andre administrative verv

  • Leder Styret for AOT Go Online AS 2003-2005
 

Tilhører

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget