Ramberg, Åge

Ramberg, Åge (1921-1991)

Parti:
Kristelig Folkeparti
Sist innvalgt som representant for
Vestfold 1985-1989
Ansiennitet:
12 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Ramberg, Åge har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 28.09.1921 i Larvik, Vestfold
  • Død 24.08.1991
  • Sønn av godsbestyrer ved NSB Fritz Albert Ramberg (1896-1962) og Hulda Laurentse Hansen (1896-1973)

Stortingsperioder

  • Representant nr 6 for Vestfold, 1973 - 1977, KrF.
  • Representant nr 6 for Vestfold, 1977 - 1981, KrF.
  • Representant nr 6 for Vestfold, 1985 - 1989, KrF.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1973-77

    Medlem, Sosialkomiteen, 18.10.1973 - 30.09.1977
    Varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 01.06.1977 - 30.09.1977

    1977-81

    Formann, Administrasjonskomiteen, 18.10.1977 - 30.09.1981

    1985-89

    Medlem, Forsvarskomiteen, 23.10.1985 - 30.09.1989
    Sekretær, Kontrollkomiteen, 23.10.1985 - 30.09.1989

Medlemskap i delegasjoner

  • 1973-77

    Vararepresentant, FNs generalforsamling, 1976 -

    1985-89

    Medlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 13.11.1985 - 30.09.1989

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Student 1941
  • Cand.real. (matematikk hovedfag), Oslo 1948

Yrke

  • Lektor i Sarpsborg 1948-1949
  • Lektor ved Porsgrunn gymnas 1949-1959
  • Lektor ved Sandefjords gymnas 1959-1985
  • Sensor til examen artium i matematikk 1962-1973, 1983-1985

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Porsgrunn bystyre 1951-1955, 1955-1959
  • Medlem Sandar formannskap 1963-1967
  • Medlem Sandefjord formannskap 1967-1971, 1971-1973

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesutvalg, Vestfold 1971-1973

Offentlige verv

  • Varamedlem Riksrevisjonen 1990-1991

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Vestfold KrF 1965-1972
  • Nestformann Vestfold KrF 1969-1972, formann 1982-1986
  • Leder Sandefjord KrF 1989-1991

Tillitsverv i organisasjoner

  • Kasserer Porsgrunn lokallag av Norsk Lektorlag 1952-1955
  • Misjonskasserer Pinsemenigheten Salem, Sandefjord 1962-1972
  • Medlem Matematikkseksjonen i Norsk Lektorlag 1969-1971
  • Medlem Styret i Kristenfolkets edruskapsråd 1980-1983
  • Medlem Styret i Norges frikirkeråd 1984-1986

Andre administrative verv

  • Medlem Representantskapet for Sandefjord Sparebank 1971-1974