Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Dokument nr. 15:1476 (2022-2023)
Innlevert: 23.02.2023
Sendt: 23.02.2023
Besvart: 02.03.2023 av olje- og energiminister Terje Aasland

Terje Halleland (FrP): Når blir ny strømstøtteordning lagt ut på høring?
Både i pressemeldingen og pressekonferansen om endringene i strømstøtten forrige onsdag blir det informert om at forslagene skal på høring. Imidlertid er det ingen informasjon om når forslagene blir sendt på høring, når det er høringsfrist og når forslagene blir forelagt Stortinget til behandling.

Terje Aasland: Olje- og energidepartementet jobber med å utarbeide et høringsnotat for de varslede endringene i strømstønadsloven. Jeg legger opp til å sende forslaget på høring som snart som mulig.
Av hensyn til den videre fremdriften kan det bli behov for kortere høring enn normalt. Jeg sikter dernest på at forslag om lovendring og budsjettvedtak skal kunne legges fram for Stortinget i løpet av våren.