Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.

Stortinget.no

logo
Hopp til innholdet
Til forsiden
Til forsiden

Spørretimespørsmål fra Siri Hall Arnøy (SV) til arbeids- og administrasjonsministeren

Om at Nordsjødykker Alliansen i et brev om _granskingskommisjonen for undersøkelse av pionerdykkernes forhold_ skriver at få dykkere har fått sine forklaringer lest opp eller forelagt seg

Datert: 17.10.2002
Besvart: 23.10.2002 av arbeids- og administrasjonsminister Victor D. Norman

Siri Hall Arnøy (SV)

Spørsmål

Siri Hall Arnøy (SV): I et brev til kontroll- og konstitusjonskomiteen om granskingskommisjonen for undersøkelse av pionerdykkernes forhold, skriver Nordsjødykkeralliansen: "Ytterst få dykkere har fått sine forklaringer lest opp eller forelagt seg til gjennomlesning. Dykkernes forklaringer/bevis er ikke kontrollerbare og derved ikke kvalitetssikkert."
Hvis dette medfører riktighet, hva vil statsråden gjøre?

Les hele debatten