Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Om hvorvidt statsråden mener at boliger over 85 m^2 er luksusboliger, med henvisning til at Husbanken har vedtatt en vesentlig dårligere _renteordning for boliger_ over denne størrelsen
Datert: 09.01.2003
Besvart: 15.01.2003 av kommunal- og regionalminister Erna Solberg

Signe Øye (A): Husbanken har vedtatt en vesentlig dårligere låneordning for boliger over 85 kvm (BRA-K), og begrunner det med behovet for å få et bedre samsvar mellom etterspørsel etter lån og utlånsrammen. Dermed vil svært mange barnefamilier ikke kunne låne i Husbanken. Dette vil særlig ramme distrikter med fraflytting.
Mener statsråden at boliger over 85 kvm er luksusboliger som ikke skal kunne gis rimelige lån gjennom Husbanken?