Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.

Stortinget.no

logo
Hopp til innholdet
Til forsiden
Til forsiden

Spørretimespørsmål fra Knut Storberget (A) til arbeids- og administrasjonsministeren

Om færre ansatte enn forespeilet ved 1880 Nummeropplysning på Flisa i Hedmark pga. manglende midler hos Aetat, og om tiltak for å få _fortgang i rekrutteringen av arbeidskraft_

Datert: 11.04.2003
Besvart: 30.04.2003 av arbeids- og administrasjonsminister Victor D. Norman

Knut Storberget (A)

Spørsmål

Knut Storberget (A): Nummeropplysningen 1880 etablerer ny virksomhet på Flisa i Hedmark. Det ble forespeilet nærmere 100 arbeidsplasser, men bl.a. grunnet manglende midler hos Aetat til å arrangere opplæring- og rekrutteringskurs er kun 25 ansatt.
Ser statsråden det uheldige i at Aetat har så stramme rammer, og kan han foreta seg noe for å få fortgang i rekrutteringen av arbeidskraft til bl.a. denne virksomheten slik at ledigheten kan gå ned?

Les hele debatten